Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 01:45
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Велика Британія оголосила про масштабні санкції проти РФ на підтримку України
13:15 20.05.2025 |

Велика Британія оголосила про широкомасштабні санкції проти РФ, повідомили у британському уряді.
Згідно з повідомленням на сайті уряду, санкції стосуються 100 об'єктів у російському військовому, енергетичному, фінансовому секторах та тих, хто веде інформаційну війну Путіна проти України. Також Велика Британія та її партнери працюють над посиленням ліміту цін на нафту, що ще більше обмежує критично важливі доходи від нафти для військової машини Путіна.
Серед останніх об'єктів санкцій є організації, що підтримують російську військову машину, експорт енергоносіїв та інформаційну війну, а також фінансові установи, що допомагають фінансувати вторгнення Путіна в Україну.
У суботу РФ випустила 273 безпілотники по українських містах, що стало найбільшим натиском безпілотників за всю війну. Внаслідок удару по автобусу в Сумах загинуло дев'ять мирних жителів.
"Сьогоднішні заходи санкціонують ланцюги постачання смертоносних російських систем озброєння, включаючи ракети "Іскандер". Це захистить життя українців та нашу колективну безпеку, підриваючи російську військову машину", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що санкції Великої Британії та інших західних країн мають серйозний вплив на економіку Росії. ВВП Росії скоротився у першому кварталі року, а економіка, не пов'язана з обороною, вже деякий час перебуває в рецесії. Витрати на безпеку та оборону зараз становлять понад 40% федерального бюджету, і Путіну довелося підвищити податки та скоротити соціальні витрати, щоб продовжити війну.
Міністр закордонних справ Девід Ламмі підкреслив, що "останні удари Путіна вкотре показують його справжнє обличчя як підбурювача війни".
"Ми закликаємо його негайно домовитися про повне, безумовне припинення вогню, щоб могли відбутися переговори про справедливий і тривалий мир. Ми чітко заявили, що зволікання з мирними зусиллями лише подвоїть нашу рішучість допомогти Україні захистити себе та використовувати наші санкції для обмеження військової машини Путіна", - сказав він.
Введені санкції також стосуються ще 14 членів Агентства соціального проєктування, яке здійснює фінансовані Кремлем інформаційні операції, спрямовані на підрив суверенітету, демократії та верховенства права в Україні та в усьому світі.
Крім того, заходи вдарять по суті зусиль Володимира Путіна щодо обходу санкцій та допоможуть заблокувати його невдалі спроби відновити зв'язок із міжнародною економікою.
Повідомляється, що санкційні дії спрямовані проти 46 фінансових установ, які допомагають РФ обійти санкції, а також проти Санкт-Петербурзької валютної біржі та Російського агентства зі страхування вкладів, яке страхує російські банки. Ці нові санкції ще більше ізолюють російську економіку та порушать потоки доходів РФ.
Велика Британія також запровадить санкції проти ще 18 суден "тіньового флоту", що перевозять російську нафту, а також проти обладнання флоту. Прем'єр-міністр оголосив про 110 санкцій, пов'язаних з тіньовим флотом, перед своїм візитом до Києва на початку цього місяця.
Серед цілей санкцій - Джон Майкл Ормерод, громадянин Великої Британії, який закуповував кораблі для тіньового флоту РФ, та два російські капітани танкерів тіньового флоту.
Велика Британія також працює з партнерами над посиленням ліміту цін на нафту, який обмежує ціну, яку РФ може стягувати за свою нафту, якщо вона транспортується з використанням послуг країн "великої сімки", таких як страхування та доставка. "Ми переглядаємо рівень ціни на сиру нафту в 60 доларів США з метою зниження ліміту ближче до собівартості виробництва та удару по Путіну по його найбільш болючим доходам від нафти", - зазначили в уряді.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
Згідно з документом, статус РЕР для осіб, які виконують публічні функції
в міжнародних організаціях (директорів, голів правління, їхніх
заступників, членів парламентських асамблей та суддів міжнародних
судів), зберігатиметься лише протягом трьох років після завершення їхніх
повноважень.
Кабінет Міністрів запускає нову програму - "Точка опори", яка
дозволить роботодавцям зберегти робочі місця у період простою після
обстрілів.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.