Фінансові новини
- |
- 13.08.26
- |
- 18:38
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В РФ обурилися обговоренням питання ЗАЕС між Україною і США
23:14 25.03.2025 |

Росія заявила, що окупована нею українська Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) нібито є "російським ядерним об'єктом", тому її передача чи встановлення контролю над нею Україною чи іншою країною "неможливі". За такою заявою виступило міністерство закордонних справ РФ у вівторок, 25 березня - за твердженням відомства, у відповідь на обговорення питання ЗАЕС між Україною та США.
"Повернення станції в російську атомну галузь - давно доконаний факт, який міжнародній спільноті залишається лише визнати. Передача самої ЗАЕС або контролю над нею Україні або будь-якій іншій країні неможливі", - стерджується у заяві російського відомства. Також Росія відкидає й спільну експлуатацію окупованої нею станції "з будь-якою державою".
Також російське МЗС стверджує, що "виглядає абсурдною й ідея участі в експлуатації станції будь-яких міжнародних організацій, оскільки ні мандат, ні компетенція жодної з них не дозволяють їм брати участь в експлуатації ядерних об'єктів".
Зеленський: Якщо ЗАЕС не буде українською, працювати вона ні на кого не буде
Нагадаємо, питання щодо власності українських АЕС з'явилося в інформаційному просторі після заяви радника з питань нацбезпеки США Майка Волца й держсекретаря США Марко Рубіо за підсумками телефонної розмови Трампа і Зеленського 19 березня. У ній йшлося, що, серед іншого, розмова лідерів торкнулася питань електропостачання в Україні та атомних електростанцій.
"Він (Дональд Трамп. - Ред.) сказав, що Сполучені Штати можуть бути дуже корисними в управлінні цими станціями завдяки своєму досвіду в електроенергетиці та комунальному господарстві. Американська власність цих станцій стала би найкращим захистом цієї інфраструктури та підтримкою української енергетичної інфраструктури", - вказувалося у заяві.
Втім, 20 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що під час розмови з Трампом не обговорював і не планує обговорювати передачу в управління США українських атомних електростанцій. Окремо Зеленський наголосив, що тимчасово окупована Росією ЗАЕС також належить Україні, але наразі не працює і є небезпечною, "бо нормально не обслуговується".
"Президент Трамп мене запитав: "Що ви думаєте про цю станцію (ЗАЕС. - Ред.)?". Я йому сказав, що якщо вона не буде українською, працювати вона ні на кого не буде. Це незаконно. Вона не зможе. Ми не можемо просто розпоряджатися цією станцією, бо вона державна", - сказав Зеленський.
Також він додав, що якщо США думають про це, як знайти вихід з цієї ситуації - "це інше питання". "Якщо американці думають про те, як знайти вихід з цієї ситуації, хочуть її забрати у росіян, хочуть інвестувати, модернізувати - це питання інше, це питання відкрите, ми можемо про це говорити, але питання власності ми точно не обговорювали з президентом Трампом", - сказав Зеленський.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Президент США Дональд Трамп висловив сумнів щодо
того, чи США нададуть Україні ліцензію на виробництво
ракет-перехоплювачів до систем Patriot, хоча раніше підтверджував, що це
зроблять.
Рада ЄС за письмовою процедурою затвердила продовження режиму
тимчасового захисту для українців в країнах Євросоюзу, із нововведенням,
що новоприбулі військовозобов'язані громадяни України зможуть
претендувати на статус лише за відсутності проблем з
військово-обліковими документами.
Рада ЄС у четвер, 30 липня, схвалила зміни до механізму підтримки
України Ukraine Facility та пов'язаного з ним "Плану України" (Ukraine
Plan), що визначає необхідні для отримання фінансування реформи.
Signal почав розгортати підтримку додаткових смартфонів на Android та
iPhone, а також Android-планшетів у межах одного акаунта. Повідомлення
синхронізуються між пристроями та залишаються захищеними наскрізним
шифруванням.
SpaceX планує у короткі терміни зробити Starlink одним з найбільших операторів стільникового зв'язку у США.
Поки конкуренти намагаються бодай раз стабільно доставити екіпаж до
МКС без пригод, SpaceX вирішила, що виробничих потужностей для
пілотованих капсул їй достатньо.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року