Фінансові новини
- |
- 12.01.26
- |
- 08:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Шеф Пентагону пом'якшив заяви щодо умов миру з Путіним – це не «червоні лінії»
11:00 14.02.2025 |

Новий міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що його попередні заяви щодо вступу України в НАТО не означають, що країна не може вступити до Альянсу в майбутньому.
Про це він сказав у інтерв'ю Breitbart News.
Зазначимо, нещодавня заява Гегсета на "Рамштайні" викликала шок і занепокоєння в Європі. Проте очільник Міноборони США сказав, що його зауваження не слід сприймати як червоні лінії, а лише як реальність ситуації.
"Я не той, хто оголошує, що є червоною лінією, а що ні. Я працюю з президентом, і ми працюємо над цими питаннями, але ми вважали, що було б корисно просто внести трохи реальності в розмову. Зрештою, президент Трамп - єдиний, хто визначатиме, чи є можливість для маневру або руху в будь-якій конкретній позиції", - зауважив він.
Він наголосив, що його зауваження не означають, що Україна не може вступити до НАТО в майбутньому.
"Я думаю, що те, що я озвучив вчора, консультуючись з вищим керівництвом Білого дому та Овального кабінету президента, було реальністю моменту - що членство в НАТО є малоймовірним, враховуючи реалії того, де ми знаходимося. Ніхто не кидає кілок у землю на 25 років вперед або на будь-який інший визначений період часу", - уточнив Гегсет.
Він пояснив, що це просто визнання того, що "якщо ви хочете, якщо ми хочемо миру шляхом переговорів, якщо ви хочете припинення вогню, якщо ви хочете можливості для тривалого миру, реалістично, зараз це не на часі - так само, як повернення до кордонів 2014 року реалістично зараз не на часі".
"Це не є остаточною ціннісною установкою", - наголосив американський посадовець.
Варто зауважити, що видання стверджує, що Гегсет також у цьому інтерв'ю заявив, що не виключає надання Україні ядерної зброї, і що в кінцевому підсумку це залежить від Трампа, проте жодного підтвердження у тексті цих заяв не було.
Президент США Дональд Трамп підтвердив, що не бачить можливості для України бути в НАТО з огляду на позицію Росії, та поклав на попередника Джо Байдена відповідальність за "провокування" Москви на повномасштабну війну.
На питання про те, чи не надто США поступаються Путіну ще до початку переговорів, Коул відповів: "Дехто про це каже, але я не думаю, що ми чимось поступаємося".
14 лютого агентство Reuters із посиланням на слова одного із високопосадовців нової адміністрації США написало, що Штати все ж не виключають вступу України в НАТО у майбутньому.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що президент Дональд Трамп
дав "зелене світло" двопартійному законопроєкту про санкції проти Росії.
Littop Enterprises, Bordo Management і Bridgemont Ventures програли арбітражну справу щодо Укрнафти
Канада прагне суттєво збільшити обсяг зброї та військового спорядження, що виготовляється разом із Україною.
Гарантії безпеки для України ґрунтуватимуться на трьох головних принципах, наголосила фон дер Ляєн.
Прем'єр Британії Кір Стармер, президент Франції Еммануель Макрон і
президент Володимир Зеленський підписали декларацію про наміри
розгортання військ в Україні у разі укладення мирної угоди.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Застосунок «Резерв+» отримав нову функцію сповіщень, яка інформуватиме користувачів про надсилання паперових повісток поштою, водночас такі повідомлення мають виключно інформаційний характер і не вважаються врученням повістки.
На базі оперативного штабу "коаліції рішучих" у Парижі буде створено спеціальний координаційний центр у форматі "США - Україна - коаліція рішучих", який буде відповідати за гарантії безпеки Україні від західних союзників.
Російські удари по підприємствах олійно-жирової галузі України мають
системний характер і спрямовані на знищення цієї експортоорієнтованої
індустрії.
Кадрові перестановки, які розпочав
Володимир Зеленський, цілком логічні і мають дві вагомі об'єктивні
підстави. По-перше, влада Зеленського відчутно ослабла.
З 1 січня 2026 року для ФОПів та самозайнятих осіб змінюється порядок подання податкового розрахунку.
Василь Малюк повідомив, що йде з посади голови Служби безпеки України. Перед цим він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який подякував йому за роботу і доручив розвивати "асиметричні операції" проти Росії.
Представниця президента України не з'явилась на засідання Колегії суддів
Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, де
продовжується розгляд позову народного депутата, лідера партії
"Європейська солідарність" Петра Порошенка
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.
Попри намагання Павла Дурова дистанціюватися від Кремля, фінансова
звітність Telegram свідчить про глибоку залежність платформи від
російського капіталу
На CES 2026 NVIDIA представила нове покоління технології
масштабування DLSS 4.5. Оновлення представляє Dynamic Multi Frame
Generation, новий режим 6X Multi Frame Generation та модель другого
покоління для DLSS Super Resolution.
Продаж легкових машин у Великій Британії у 2025 році зріс за підсумками
третього року поспіль і вперше з доковідного 2019 року перевищив 2 млн
автомобілів.
NVIDIA представила Rubin — новий суперкомп’ютер для ШІ, який прискорює навчання та інференс моделей при нижчих витратах порівняно з попередніми системами
Компанія Qualcomm на виставці CES 2026 оголосила про випуск нового
процесора Snapdragon X2 Plus, який стане доступним у комп'ютерах нижчого
цінового сегмента порівняно з моделями серії X2 Elite.