Фінансові новини
- |
- 30.01.26
- |
- 03:03
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Трамп анонсував запровадження 25% мита на весь імпорт сталі та алюмінію до США
07:27 10.02.2025 |

Президент США Дональд Трамп має намір запровадити 25% мита на весь імпорт сталі й алюмінію до країни. Таким чином глава Білого дому ставить під загрозу зв'язки з деякими найбільшими торговельними партнерами Америки.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
За словами президента, мита будуть застосовуватися до імпорту цих металів у США зі всіх країн. Відповідаючи на запитання журналістів на борту №1, чи підпадуть під обмеження Мексика і Канада, він сказав, що мита стосуватимуться "всіх" і не уточнив, коли вони набудуть чинності.
Крім того, Трамп заявив, що цього тижня оголосить про відповідні мита на країни, які оподатковують імпорт зі США. За його словами, вони набудуть чинності "майже одразу" після оголошення.
Видання зазначає, що такі кроки президента є останніми в низці погроз щодо запровадження мит щодо окремих країн і окремих секторів.
Однак незрозуміло, чи доведе Трамп свої погрози до кінця - раніше він оголосив, а опісля призупинив запровадження мит проти Канади та Мексики, хоча продовжує процедуру введення мит проти Китаю.
Які країни можуть підпасти під обмеження
Сполучені Штати покладаються на імпорт алюмінію, переважно з Канади, Об'єднаних Арабських Еміратів та Китаю, щоб задовольнити переважну частину свого попиту. Імпорт сталі становить меншу частину споживання, але є життєво важливим для секторів, що покладаються на спеціальні марки сталі, які не виробляються в США, зокрема для енергетичних компаній - від розробників вітрових електростанцій до нафтових бурильників.
Головними закордонними постачальниками сталі для США є Канада, Мексика, Бразилія та Південна Корея.
Оголошуючи такі плани, Трамп не уточнив, чи буде обкладатися подвійними митами імпорт металу з Китаю, враховуючи, що він уже запровадив 10% мита на китайські товари.
Bloomberg зазначає, що президент визнав мита центральним елементом своєї спроби реформувати економіку США, скоротити торговельний дефіцит і знайти нові джерела доходів, які допоможуть виконати його податковий порядок денний.
"Однак ці кроки загрожують економічним хаосом: економісти кажуть, що мита збільшать витрати американських виробників, які імпортують товари, підвищать ціни для споживачів, які вже втомилися від інфляції, скоротять торговельні потоки і не принесуть прогнозованих Трампом надходжень до бюджету", - пише Bloomberg.
Сталеливарна криза
Ця заява Трампа з'явилася в той час, коли американська сталеливарна промисловість усе ще намагається оговтатися від найгіршого року з часів його першого президентського терміну. Вітчизняні виробники сталі скаржилися на те, що нове зростання імпорту завдало шкоди їхнім прибуткам та обсягам виробництва.
Видання нагадало, що мита на сталь і алюміній були одними з перших мит, які Трамп запровадив під час свого першого терміну: в 2018 році на посаді президента він запровадив 25% мита на сталь і 10% мита на алюміній з міркувань національної безпеки.
Анонс мит на сталь також з'явилися на тлі зупиненої угоди японської Nippon Steel Corp. з купівлі US Steel Corp. за 14,1 мільярда доларів. Угода була заблокована колишнім президентом Джо Байденом, проти неї також виступає Трамп.
Однак у п'ятницю, 7 лютого, після зустрічі з прем'єр-міністром Японії Сігером Ісібою, Трамп заявив, що Nippon Steel розглядає можливість інвестувати в US Steel замість того, щоб купувати компанію повністю.
У неділю Трамп заявив журналістам, що Nippon Steel не може володіти контрольним пакетом акцій американської компанії.
"Я не хочу, щоб US Steel належала іноземній державі. Все, що вони можуть мати - це інвестиції", - сказав Трамп.
Обидві компанії оскаржують блокування угоди з боку США в суді.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Під час зустрічі в ОАЕ 1 лютого представники України і Росії проведуть двосторонні перемовини, заявив Марко Рубіо. За його словами, "присутність США можлива", але це будуть не Стівен Віткофф і не Джаред Кушнер.
Більшість
непопулярних податкових вимог міжнародних партнерів вирішили об'єднати в
одному законопроєкті. Однак для його ухвалення уряду доведеться йти на
компроміс з народними депутатами.
Рынок труда в небольшом городе менее динамичный, чем в крупных центрах,
зато здесь проще понять реальные потребности работодателей.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Україна в 2026 році отримає $6 млрд від уряду Японії для гуманітарної і
технічної підтримки, повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена
Кондратюк.
Президент США Дональд Трамп після зустрічі з генеральним секретарем НАТО
Марком Рютте у Давосі повідомив про рішення відмовитися від
запровадження мит для європейських країн через їхню позицію щодо
Гренландії.
ASUS уперше офіційно прокоментувала свою відмову від випуску нових
смартфонів. Хоча повідомлення про таке рішення з'явилися ще на початку
2026 року, компанія підтвердила й пояснила його лише зараз, передає
Android Authority.
Перше оновлення безпеки для Windows 11 у 2026 році виявилося проблемним.
Після релізу патча від 13 січня частина користувачів зіткнулася з
помилками, через які комп'ютери не могли коректно вимикатися або
переходити в режим сну.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі