Фінансові новини
- |
- 25.02.26
- |
- 20:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Втрата кворуму Конституційного суду є загрозою для правового порядку України, - Лубінець

У понеділок, 27 січня, закінчився 9-річний термін повноважень у трьох суддів Конституційного суду - Віктора Кривенка, Володимира Мойсика і Віктора Колісника.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
Що передувало
У прес-службі Конституційного суду повідомили, що сьогодні відбулося спеціальне пленарне засідання КС, на якому було розглянуто питання про звільнення трьох суддів на підставі поданих ними заяв про відставку у зв'язку із завершенням дев'ятирічного терміну їхніх повноважень.
"Конституційний Суд України задовольнив зазначені заяви та ухвалив постанову про їхнє (Колісника, Кривенка і Мойсика - ред.) звільнення з 27 січня 2025 року", - сказано у повідомленні.
Що каже Лубінець
За словами омбудсмена, втрата кворуму Конституційного суду - це загроза для правового порядку України.
"Відвідав урочисте засідання Конституційного Суду України (КСУ), присвячене завершенню повноважень трьох суддів - Віктора Васильовича Кривенка, Володимира Романовича Мойсика та Віктора Павловича Колісника", - написав Лубінець.
За його словами, припинення повноважень одразу трьох суддів призводить до втрати необхідного кворуму для проведення засідань Великої Палати суду, а також Другого сенату суду. Лубінець вважає, що така ситуація є неприпустимою, адже від роботи Конституційного суду залежить стабільність правового порядку та гарантія захисту прав і свобод кожного громадянина.
"Закликаю всіх відповідальних осіб забезпечити оперативність у відборі та призначенні суддів КСУ, адже від цього залежить стабільність конституційного ладу нашої держави," - написав він.
Конституційний суд
Нагадаємо, після спливу строку повноважень вказаних суддів, у Конституційному Суді залишиться всього 11 суддів, з 18 згідно до визначеного законом складу суддів КСУ.
Закон "Про Конституційний Суд України передбачає, що КСУ є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у його складі є щонайменше суддів, які набули повноважень.
Нагадаємо, у липні 2023 року Верховна рада ухвалила закон про відбір кандидатур на посаду судді Конституційного суду. Як зазначалося вище, Сергій Різник був призначений на посаду за новою процедурою.
Цей закон був важливий для вступу України до ЄС та був однієї з рекомендацій Європейської комісії.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
Європейський Союз розраховує "до Великодня" забезпечити Україні перший
оборонний пакет, профінансований з кредиту на 90 млрд євро.
Канада оголосила про передачу Україні 449 броньованих автомобілів
Roshel Senator та LAV 6. Про це йдеться у заяві уряду Канади до
четвертих роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
U.S.-India Connection не просто пара нових дротів під водою, а амбітна спроба замкнути «цифрове кільце» навколо Землі, з’єднавши США, Азію, Австралію та Африку новими оптоволоконними магістралями.
Суд у США залишив у силі рішення про виплату компанією Tesla компенсації
у розмірі $243 мільйони у справі, що стосується аварії з використанням
функції Autopilot.
Уряд США оголосив про запуск нової ініціативи Tech Corps - програми,
що поєднує формат Peace Corps із фокусом на штучний інтелект.
У Google Maps з'явився обмежений режим перегляду для користувачів, які не увійшли в обліковий запис Google.
Це дасть змогу Україні масштабувати цифрові сервіси, розбудувати
хмарні рішення та інтегрувати штучний інтелект у державні процеси.
Samsung Electronics спільно з оператором KT Corporation та фахівцями з вимірювань із Keysight офіційно відзвітували про успішне випробування технології X-MIMO. Це не черговий лабораторний стенд за зачиненими дверима, а повноцінний тест у реальних вуличних умовах Сеула
Американська Nvidia Corp. обговорює вкладення до $30 млрд в AI-стартап
OpenAI в рамках інвестраунду з потенційною оцінкою вартості всієї
компанії на рівні $730 млрд без урахування залучених коштів (pre-money),
пише CNBC із посиланням на джерело.