Фінансові новини
- |
- 17.12.25
- |
- 13:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Путін: Росія готова до перемовин щодо України
18:23 24.01.2025 |

Президент Росії Володимир Путін заявив, що готовий до перемовин щодо війни в Україні, але є певні питання.
Цього ж дня Кремль висунув вимогу щодо перемовин - заборону на членство України в НАТО.
Виступаючи для форуму в Давосі, Дональд Трамп сказав, що хоче якнайшвидше зустрітися з Путіним, щоб обговорити кінець війни. За його словами, Київ вже "готовий укласти угоду".
Путін тим часом заявив, що завжди мав гарні відносини з Трампом.
Путін похвалив Трампа
"Ми готові до цих перемовин по українській проблематиці, але є питання, які вимагають особливої уваги", - сказав Путін 24 січня в інтерв'ю державному каналу Росія 1.
Російський політик вкотре заявив, що Володимир Зеленський сам собі заборонив проводити такі перемовини.
Ймовірно, він мав на увазі рішення РНБО і указ президента від 30 вересня 2022 року "про неможливість проведення переговорів з президентом Російської Федерації В. Путіним".
Путін розповів, що у нього з Трампом завжди були гарні відносини - "ділові і прагматичні". Він зазначив, що Кремль начебто ніколи не відмовлявся від контактів із Білим домом, а з чинною адміністрацією США у Росії може бути багато точок дотику, зокрема з питань економіки.
Володимир Путін заявив, що якби у "Трампа не вкрали перемогу у 2020 році", то війни в Україні не було б.
Хоча у 2020 році Росія насправді визнавала перемогу Джо Байдена, Путін навіть його привітав.
Перед заявою Путіна у МЗС Росії висунули важливу вимогу, за якої можливі переговори з Україною. Заступник російського міністра закордонних справ Олександр Грушко заявив, що повна заборона на членство України в НАТО є ключовою умовою Росії для припинення війни.
За його словами, потенційне членство України в НАТО "унеможливлює досягнення миру в Україні та, в ширшому сенсі, створення хоч якоїсь архітектури безпеки".
На це вже відреагували у Києві.
Речник МЗС Георгій Тихий відповів, що "Москві слова не давали з цього питання", назвав таку вимогу безглуздою і заявив, що а "архітектура європейської безпеки побудована на захисті від Росії".
Ціни на нафту і готовність України
Під час виступу по відеозвʼязку на саміті в Давосі Дональд Трамп заявив, що війна в Україні "завершиться миттєво", коли впадуть ціни на нафту, і сказав, що хоче якнайшвидше зустрітися з Володимиром Путіним, щоб обговорити кінець війни.
За його словами, Україна вже "готова укласти угоду".
На запитання про те, чи буде мирна угода до саміту в Давосі наступного року, він відповів: "Про це треба спитати Росію. Україна готова укласти угоду".
Трамп також заявив, що допомогти досягти завершення війни може Китай.
"Сподіваюся, Китай зможе допомогти нам завершити війну між Росією та Україною, бо вони мають дуже багато впливу на цю ситуацію", - зазначив президент.
Він порушив питання відмови від ядерної зброї та заявив, що до виборів розмовляв з Путіним про "денуклеаризацію наших двох країн", і російському президенту "сподобалася ідея" скоротити ядерні озброєння.
Трамп закликав Путіна негайно припинити війну в Україні, заявивши, що інакше "буде тільки гірше".
Американському президенту, за його словами, доведеться запровадити нові мита й санкції щодо російського експорту, якщо про угоду не домовляться найближчим часом.
Трамп наголосив, що економіка Росії через війну занепадає, і тому він пропонує Путіну "дуже велику послугу".
У Москві на погрози Трампа санкціями відреагували. Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не побачили тут нічого нового і, що Трампу подобаються ці методи - санкції.
Зеленський казав, що Трамп може відіграти вирішальну роль у завершенні війни з Росією й допомогти зупинити Путіна.
Виступаючи у Давосі, Зеленський сказав, що країна прагне закінчення війни у цьому році, але головне - з гарантіями безпеки, інакше Володимир Путін повернеться знову і з ще більшою армією.
За словами Зеленського, для запобігання новому нападу Росії на Україну після припинення вогню необхідно щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.
У "Слузі народу" прогнозують зустрічі у Вашингтоні щодо України на початку лютого.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
Бізнес
| У ChatGPT відтепер можна редагувати зображення в Photoshop. Функція безкоштовна й доступна в Україні |


The New York Times дізнались деталі заходів стримування з боку партнерів
України, які готують у рамках триваючих переговорів довкола "мирного
плану" Трампа.
Він також анонсував, що Британія незабаром розпочне виробництво нових
безпілотників-перехоплювачів Octopus у Великій Британії, таким чином,
щомісяця тисячі нових безпілотників назад будуть передаватися Україні.ОП, політика, міжн. Тег Британія
Євросоюз оприлюднив план гарантій безпеки для України, що передбачає
шість ключових пунктів, та застеріг проти змін її кордонів силою,
наголосивши на праві українського народу самостійно ухвалювати рашення
щодо своєї території.
Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної
політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт щодо зміни назви
розмінної монети України на шаг.
Це рішення є важливим кроком до гармонізації податкового
регулювання в Україні із сучасними європейськими підходами та кращими
міжнародними практиками, закріпленими в рамках ОЕСР та Директиви ЄС
DAC7.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Посли Європейського Союзу прийняли рішення про скасування принципу
одностайності щодо продовження "заморозки" активів РФ, повідомляє
редактор європейського відділу Радіо "Свобода"
Представники України і США провели першу зустріч групи, яка працюватиме
над документом щодо економічного відновлення. Зокрема, в них взяли
участь Володимир Зеленський і гендиректор інвесткомпанії BlackRock.
Постпреди країн-членів Євросоюзу дали згоду на поетапну відмову від
імпорту газу з РФ до кінця 2027 року. Для набрання чинності закону його
ще має схвалити Європарламент.
Євросоюз хоче якнайшвидше завершити створення спецтрибуналу щодо
злочину агресії проти України, який стосується наказу володаря Кремля
Владіміра Путіна напасти на Україну.
Володимир Зеленський є демократично обраним президентом України, а
наступні президентські вибори мають відбутися, коли цього дозволять
умови.
"Україна та члени Спеціального комітету досягли згоди щодо умов
Пропозиції (щодо обміну) та умов Нових цінних паперів, а Спеціальний
комітет підтвердив свою підтримку умов зміненого та переглянутої
Пропозиції", - йдеться в біржовому повідомлені України у вівторок.
16 грудня Європейський Союз доєднається до створення Міжнародної комісії
з розгляду претензій України до Росії, яка створюється у рамках роботи
Реєстру збитків, завданих Україні та українцям російською агресією.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.
Компанія Adobe запустила свої програми Adobe Photoshop, Adobe Express та Adobe Acrobat для чат-боту ChatGPT.
Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість запустити повний цикл
оформлення європротоколу оформлення незначних дорожньо-транспортних
пригод в застосунку "Дія", повідомила премʼєр-міністр України Юлія
Свириденко.
Серед нововведень є шаблони для відео з готовими музичними доріжками
та текстовими накладками.
Водночас прискорюється передача багатства між поколіннями. У 2025
році 91 спадкоємець (64 чоловіки та 27 жінок) успадкував рекордні $297,8
млрд, що на 36% більше, ніж у 2024 році. Загальна кількість
мультипоколінних мільярдерів досягла 860 осіб із активами $4,7
трильйона.