Фінансові новини
- |
- 08.04.26
- |
- 15:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
США близькі до узгодження обсягу участі в ініціативі з надання позики Києву в $50 млрд - глава Мінфіну
23:25 22.10.2024 |

США майже визначили обсяг свого внеску в ініціативу G7 з надання Україні кредиту на $50 млрд, повідомила у вівторок глава американського Мінфіну Джанет Єллен.
"Стосовно позики $50 млрд, яку лідери країн G7 погодилися надати Україні. (...) Ми дуже близькі до завершення узгодження американської частини цього кредиту", - заявила Єллен.
"Ми вже на 99% готові", - уточнила вона.
За словами Єллен, США все ще чекають гарантій від Євросоюзу щодо запровадження більш довгострокового режиму санкцій для забезпечення того, щоб прибуток від активів РФ залишався доступним. Наразі режим санкцій ЄС вимагає одноголосного продовження кожні пів року.
"Ми попросили наших колег з ЄС надати нам більш докладні гарантії того, що активи залишаться замороженими, і що виручені кошти будуть доступні для погашення цього кредиту. Поки що ми не отримали таких гарантій", - зазначила Єллен.
У вересні агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомляло, що США братимуть участь в ініціативі G7, однак обсяг їхнього внеску залежатиме від внесення змін до режиму санкцій ЄС проти Росії.
"США повідомили ЄС, що виділять $20 млрд на масштабний план допомоги Україні, очолюваний G7, у разі, якщо союз удосконалить режим антиросійських санкцій, зробивши його більш передбачуваним", - інформувало агентство.
Співрозмовники агентства наголосили, що навіть якщо Євросоюз не внесе жодних змін до положень щодо санкцій проти РФ, Вашингтон усе одно перекаже кошти для такого пакета допомоги, "але в меншому розмірі".
Спочатку ЄС і США домовилися, що внесуть однакову суму - приблизно по $20 млрд від кожної сторони. Потім, після висунутої Вашингтоном вимоги, союз запропонував зі свого боку 35 млрд євро, що еквівалентно приблизно $39 млрд.
Водночас Угорщина, яка зараз головує в Раді ЄС, запропонувала не ухвалювати жодних рішень щодо заблокованих активів РФ до президентських виборів у США 5 листопада.
Однак Єврокомісія заявила державам-членам, що США можуть приєднатися до ініціативи навіть після виборів, але ЄС має завершити законодавчу роботу з цього питання до кінця жовтня.
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив раніше, що ЄС уже почав передавати доходи від заморожених активів Росії українській стороні та країнам союзу, які постачатимуть Києву озброєння.
У червні учасники саміту G7 в Італії досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні. Йшлося про надання Києву кредитів у $50 млрд до кінця цього року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
Згідно з документом, статус РЕР для осіб, які виконують публічні функції
в міжнародних організаціях (директорів, голів правління, їхніх
заступників, членів парламентських асамблей та суддів міжнародних
судів), зберігатиметься лише протягом трьох років після завершення їхніх
повноважень.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
Три структурні маяки, які Україна мала виконати до кінця березня 2026
року у рамках програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного
валютного фонду (МВФ) залишились не виконаними, свідчать дані на сайті
консорціуму RRR4U.
Президент України Володимир Зеленський та виконувач обов'язків
прем'єр-міністра Болгарії Андрей Гюров у понеділок, 30 березня,
підписали у Києві двосторонню безпекову угоду строком на десять років.
Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.
Масовий збій роботаксі в китайському місті Ухань призвів до того, що
близько сто самокерованих автомобілів зупинилися посеред дороги під час
руху.
У дописі в блозі Google
Research дослідники заявили, що майбутній квантовий комп'ютер може
зламати криптографію еліптичних кривих, форму методу шифрування з
відкритим ключем, яка використовується в більшості криптовалют.