Фінансові новини
- |
- 25.01.26
- |
- 19:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Бізнес закладає у бюджети на 2025 рік курс 44 грн/$
13:47 17.09.2024 |

Позитивної динаміки розвитку бізнесу в 2025 році очікують 53% членів Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), негативної - 14%, тоді як рік тому оптимістів було 58%.
Такі результати опитування оприлюднила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко на заході Європейської Бізнес Асоціації "Глобальний прогноз. Зміцнення єдності".
"На третьому році повномасштабної війни стриманість оцінок і прогнозів бізнесу зрозуміла. Невизначеність додає невпевненості. Попри це той факт, що все-таки більшість бізнесу очікує зростання, додає оптимізму", - зазначила Дерев'янко.
За її словами, 72% опитаного бізнесу планують зростання гривневої виручки 2025 року, тоді як лише 15% очікують її зниження, зокрема, зростання до 10% прогнозують 35% директорів, на 11-20% - до 23%.
Як уточнила Дерев'янко, на збільшення виробництва в натуральному вираженні розраховують 46% респондентів, на зниження - 21%, на зростання доларової виручки очікують 43% респондентів, а на зниження - 27%, тоді як прогнозований учасниками опитування середній курс гривні на 2025 рік - 44 грн/$1.

Дерев'янко нагадала, що на цей рік бізнес прогнозував середній курс 43 грн/$1, на минулий - 41 грн/$1, тоді як уряд на наступний рік заклав у бюджет 45 грн/$1.
"Порівняно з попередніми роками інвестиційні наміри компаній стали більш стриманими: частка компаній, які планують упроваджувати нові масштабні інвестиційні проєкти у 2025 році, знизилася до 16% із 26% у 2024 році та 19% у 2023 році", - зазначила виконавчий директор ЄБА.
Водночас вона уточнила, що середня вартість запланованих проєктів зросла в середньому до $9 млн із $8 млн у 2024 році та $3 млн у 2023 році.
Зазначається, що незначно зменшилася і кількість компаній, які планують інвестиції в соціальні ініціативи - з 65% у 2024 році до 59% у 2025 році. В середньому бізнес планує наступного року спрямовувати на такі проєкти 6% доходів компанії, що відповідає показнику цього року та менше за 8% у 2023 році.
Як зазначила Дерев'янко, до трійки пріоритетних завдань уряду бізнес традиційно зарахував боротьбу з корупцією - 69%, необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права - 51%, забезпечення макроекономічної стабільності - 36%.
"І з'явилася вже четверта група - це реформа податкової та митної політики - 35%», - додала виконавча директорка ЄБА.
Вона зазначила, що певне "заморожування" інвестиційних планів - досить тривожний сигнал, з яким потрібно працювати.
"І якщо на певні фактори, як-от безпека, нам важко впливати, то внутрішня ситуація точно в наших руках. Допоки не буде реального прогресу в боротьбі з корупцією, змінах у судовій системі, правоохоронних органах, інвестиційна активність навряд чи зазнає тих змін, які б ми хотіли бачити", - вважає Дерев'янко.
У дослідженні "Прогнози бізнесу на 2025 рік" узяли участь 92 керівники компаній-членів ЄБА. Опитування тривало з 6 до 29 серпня 2024 року вже дев'ятий рік.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Президент США Дональд Трамп після зустрічі з генеральним секретарем НАТО
Марком Рютте у Давосі повідомив про рішення відмовитися від
запровадження мит для європейських країн через їхню позицію щодо
Гренландії.
Європейський парламент у середу, 21 січня, схвалив пропозицію щодо
рішення Ради ЄС, яка дозволяє активувати розширене співробітництво для
заснування Кредиту для України (Loan for Ukraine) на суму 90 млрд євро
на 2026-2027 роки.
Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу
президента та його брату за підозрою в привласненні понад 141 мільйон
гривень, призначених для виплат за "зеленим" тарифом.
Оголошення "плану процвітання" для післявоєнної України, заплановане у
Давосі, відкладено через розбіжності Європи з Вашингтоном. Причина -
незгода щодо Гренландії та "Ради миру", пише видання.
Cуперечка щодо Гренландії відсунула на другий план заплановане
використання тижня Давосу для досягнення домовленостей між США, Україною
та європейськими державами щодо гарантій безпеки та реконструкції
України
Україна може стати європейським левом з точки зору темпів зростання
економіки, але їй варто продовжувати необхідні для цього реформи,
наголосила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ)
Крісталіна Георгієва
Мінрозвитку у 2026 році планує підготувати законопроєкт про запровадження обов'язкового техогляду усіх транспортних засобів.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.