Фінансові новини
- |
- 13.07.26
- |
- 09:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Замах на Дональда Трампа: як відреагували у США
08:27 15.07.2024 |

На Дональда Трампа - експрезидента та потенційного кандидата від Республіканської партії у боротьбі за пост глави США - 14 липня був вчинений замах під час його виступу на передвиборному мітингу у Батлері (штат Пенсильванія). Федеральне бюро розслідувань повідомило, що упізнало 20-річного Томаса Метью Крукса з Бетел-Парку, що у штаті Пенсильванія, "як суб'єкта, причетного до замаху".
Чинний глава держави та суперник Трампа на виборах Джо Байден оперативно відреагував на повідомлення про стрілянину. "Я радий чути, що він (Трамп. - Ред.) у безпеці і в нього все добре. Я молюся за нього та його родину, а також за всіх, хто був на мітингу. Поки ми чекаємо на подальшу інформацію", - написав Байден у соцмережі X. Глава Білого дому та його дружина Джилл подякували Секретній службі США за те, що вона доставила експрезидента в безпечне місце. "В Америці немає місця такому насильству. Ми маємо об'єднатися як нація, щоб засудити це", - додав Байден.
Пізніше чинний президент провів спеціальну пресконференцію у Рехобот-Біч (штат Делавер). Мітинг Трампа був заходом, який він "мав провести мирно без будь-яких проблем", сказав Байден. Він пообіцяв поговорити з експрезидентом, і зазначив, що те, що сталося з усіма присутніми на мітингу, ретельно розслідується, а також додав, що телефоном перебуває на зв'язку з федеральними агентствами.
За даними телекомпанії CNN, невдовзі після події Байдент і Трамп провели нетривалу телефонну розмову - вперше за довгий час. "Ми повинні зробити все можливе, щоб він (цей акт. - Ред.) не призвів до нових проявів насильства", - своєю чергою зазначила віцепрезидентка США Камала Харріс.
Директорку Секретної служби США викликають до Конгресу
Заяви щодо замаху на експрезидента оприлюднили і в Конгресі: голова комітету з нагляду та підзвітності Палати представників Джеймс Комер та голова комітету нижньої палати з внутрішньої безпеки Марк Грін. "Політичне насильство в будь-яких формах - це не по-американськи і є неприйнятним. Є багато питань, і американці вимагають відповідей", - наголосив Комер.
За його словами, він запросив у Секретної служби проведення брифінгу та закликав директорку спецслужби Кімберлі Читл з'явитися на слухання у Конгресі. В офіційному запрошенні зазначається, що йдеться про добровільну присутність Читл на слуханнях комітету в повному складі 22 липня.
Агенція Reuters зазначила, що розслідування зосереджене і на тому, як стрілець зміг непомітно пробратися на дах будівлі, звідки він вів вогонь.
Спікер Палати представників: Обстановка в США загострена
Спікер Палати представників Конгресу США, республіканець Майк Джонсон в інтерв'ю програмі Today телеканалу NBC констатував, що політична ситуація в країні "розжарена". Джонсон висловив думку, що "в історії Америки немає фігури - принаймні в сучасну епоху, можливо, з часів (16-го президента США Авраама. - Ред.) Лінкольна, - яку б так очорняли та переслідували ЗМІ, голлівудська еліта, політичні діячі і навіть правова система".
Він закликав американців "знизити градус риторики". "Ми можемо вести палкі політичні дискусії та дебати, але не потрібно переходити на особистості, і ми не повинні піддавати людей нападкам", - наголосив Джонсон. Політик додав, що одразу після стрілянини відправив Трампу текстове повідомлення.
Згідно зі звітом Дослідницької служби Конгресу США за 2008 рік, прямі напади на президентів, обраних президентів та кандидатів в історії Сполучених Штатів відбувалися 15 разів, п'ять із них закінчилися смертю. Так, внаслідок замахів загинули чотири глави держави - Лінкольн, Джеймс Гарфілд, Вільям Мак-Кінлі та Джон Кеннеді.
"Дякую Богу за те, що колишній президент Трамп у безпеці", - у свою чергу зазначила колишня спікерка Палати представників США, демократка Ненсі Пелосі. Її чоловік Пол був тяжко поранений у 2022 році, коли нападник з молотком увірвався до її резиденції у Сан-Франциско у її пошуках.
Прокоментував замах і сам Трамп: "Ми не боятимемось і залишимося стійкими в нашій вірі і непохитними перед злом". "Ми молимося про одужання тих, хто був поранений, і зберігаємо в наших серцях пам'ять (про загиблого. - Ред.)", - додав він. Дружина Трампа Меланія назвала злочинця "чудовиськом". Експрезидент отримав легку травму - поранення вуха. Нападника Томаса Метью Крукса, за даними влади, застрелив снайпер Секретної служби США. Один учасник мітингу був убитий, ще двоє отримали тяжкі поранення.
Демократ Сандерс: Політика має бути нудною
Сенатор-демократ від штату Вермонт Берні Сандерс, який боровся за участь у виборах президента у 2016 та 2020 роках, заявив в ефірі NBC News, що "різкій риториці" не місце у політиці. Звернувшись до ведучої Крістен Велкер, він додав: "Знаєте, Крістен, у певному сенсі політика має бути нудною".
Незалежний кандидат у президенти США Роберт Кеннеді закликав до єдності перед виборами. "Зараз настав час для кожного американця, який любить нашу країну, відійти від розколу, відмовитися від будь-якого насильства і об'єднатися у молитві за президента Трампа та його родину", - написав він у соцмережі X. Дядько Кеннеді-молодшого був убитий під час президентської кампанії 1968 року.
"Піднятий кулак Трампа стане символом з'їзду республіканців"
15 липня у Мілуокі (штат Вісконсин) розпочнеться з'їзд Республіканської партії, на якому Дональда Трампа офіційно висунуть кандидатом у президенти. Багаторічний стратег республіканців Майк Мерфі вже зазначив, що "піднятий кулак (Трампа. - Ред.) стане культовим символом з'їзду". За його словами, політтехнологи, які готуються до заходу, вже заявили, що через замах акцент буде зроблено на тому, як зробити Америку "безпечною" та "сильною".
Навколо Трампа, ймовірно, буде продемонстроване згуртування у найближчих опитуваннях, а незалежні виборці, найімовірніше, схиляться у його бік, пише видання Politico. "Щодо Трампа буде виявлено старе добре американське співчуття", - припустив Мерфі.
У Мілуокі посилюють заходи безпеки
Тим часом уже стало відомо, що служби безпеки приведені у стан підвищеної готовності напередодні з'їзду. У новому звіті про оцінку загроз ідеться, що подібні заходи є "привабливими цілями для внутрішніх насильницьких екстремістів, іноземних терористів та злочинців-одинаків, які прагнуть порушити демократичні інститути або викликати "суспільний хаос".
Секретна служба США координує дії з поліцейським управлінням Мілуокі, а також поліцією штату Вісконсин задля гарантування безпеки з'їзду.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посол України в США Ольга Стефанішина попросила про завершення дипломатичної служби за особистих обставин.
Віцепремʼєр-міністр України з питань євроінтеграції Тарас Качка заявив,
що постійні представники держав-членів при ЄС схвалили відкриття шостого
кластера переговорів про вступ України до ЄС під назвою "Зовнішні
відносини".
Національний банк України (НБУ) з 4 вересня 2026 року введе в готівковий
обіг нову банкноту номіналом 2000 гривень, оголосив голова НБУ Андрій
Пишний під час пресбрифінгу в Києві в п'ятницю.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив
п'ятому президенту, лідеру партії "Європейська солідарність" Петру
Порошенку у скасуванні рішення щодо запровадження санкцій проти нього.
Польща співпрацюватиме з Україною у сфері виробництва та сервісного обслуговування ракет PAC-3 до систем Patriot.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Під час пресконференції американський президент натякнув, що Штати нададуть Україні ліцензію на виробництво ракет Patriot.
Європарламент схвалив комплексний документ щодо прогресу України на
шляху до ЄС - у якому, поруч з іншим, підтримав пункт від польських
євродепутатів з критикою президента України за найменування підрозділу
на честь героїв УПА.
Лідери НАТО заявили про подальшу підтримку України в розміні 140 млрд
євро у 2026-2027 роках та констатували, що Україна сприяє
трансатлантичній безпеці.
Канада анонсувала виділення пакета військової допомоги Україні на суму 900 мільйонів доларів. До нього входять засоби ППО.
Позафракційний народний депутат VIII скликання та блогер Борислав
Береза прокоментував накладення на нього санкцій Ради національної
безпеки та оборони (РНБО).
Президент Володимир Зеленський увів у дію нові
пакети санкцій Ради національної безпеки й оборони України. Серед
підсанкційних осіб опинився громадянин України Борислав Береза.
Печерський районний суд Києва заборонив «Центру
протидії корупції» та «Слідству.Інфо» публікувати розслідування про
об'єкти нерухомості брата директора Державного бюро розслідувань Олексія
Сухачова.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.
За шість місяців 2026 року в Україні продали
близько 33 тис. нових легкових автомобілів, що на 0,5% більше, ніж за
аналогічний період минулого року.
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.