Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 18:22
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Блінкен поставив ультиматум Сі Цзіньпіну через допомогу РФ
22:27 26.04.2024 |

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Пекіна говорив про неприпустимість підтримки Китаєм російського військово-промислового комплексу.
Спершу держсекретар США підняв це питання на переговорах з міністром закордонних справ Китаю Ван І. "Я висловив нашу серйозну стурбованість тим, що КНР постачає компоненти, які живлять жорстоку агресивну війну Росії проти України. Китай є великим постачальником верстатів, мікроелектроніки, нітроцелюлози, які мають вирішальне значення для виробництва боєприпасів і ракетного палива, та інших товарів подвійного призначення, які Москва використовує для нарощування своєї оборонно-промислової бази", - цитує його агенція Reuters.
Згодом він підняв це ж питання на зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном. "Росії було б складно продовжувати свій наступ на Україну без підтримки Китаю. Підживлення російської оборонно-промислової сфери загрожує не лише українській безпеці, але й європейській безпеці. Як ми вже давно говорили Китаю, забезпечення трансатлантичної безпеки є ключовим інтересом США", - цитує Блінкена Associated Press.
Держсек запевнив, що "чітко дав зрозуміти" Сі позицію США: "Якщо Китай не вирішить цю проблему, це зробимо ми".
Китайська влада запевняє, що не надає зброю РФ, але при цьому наполягає, що звична торгівля з Росією не має обмежуватись чи припинятись. Блінкен на пресконференції за підсумками візиту в Пекін у п'ятницю, 26 квітня, не відповів на питання, чи запровадять США санкції щодо Китаю через підтримку Росії.
РФ, Китай і Іран домовились нарощувати військову співпрацю
Тим часом міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у п'ятницю, що РФ і Китай продовжують нарощувати військову співпрацю. На зустрічі зі своїм китайським колегою Дун Цзюнем цього дня він заявив, що "підходи Росії та Китаю до міжнародних проблем збігаються".
Також Росія готова розширювати військово-технічне співробітництво з Іраном, заявив Шойгу на зустрічі з іранським міністром оборони Гараї Аштіані. Крім того, як пише dpa, про тіснішу військову співпрацю сьогодні домовились і Іран з Китаєм.
Ці заяви були зроблені на полях Шанхайської організації співробітництва (ШОС), яке проходить 26 квітня в Казахстані. До цього об'єднання входять Росія, Індія, Китай, Іран, Пакистан, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан і Таджикистан.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що президент Дональд Трамп
дав "зелене світло" двопартійному законопроєкту про санкції проти Росії.
Littop Enterprises, Bordo Management і Bridgemont Ventures програли арбітражну справу щодо Укрнафти
Канада прагне суттєво збільшити обсяг зброї та військового спорядження, що виготовляється разом із Україною.
Гарантії безпеки для України ґрунтуватимуться на трьох головних принципах, наголосила фон дер Ляєн.
Прем'єр Британії Кір Стармер, президент Франції Еммануель Макрон і
президент Володимир Зеленський підписали декларацію про наміри
розгортання військ в Україні у разі укладення мирної угоди.
Члени «Коаліції охочих», Україна і Сполучені Штати Америки за підсумками зустрічі в Парижі
6 січня підписали спільну декларацію про «надійні гарантії безпеки для
міцного й тривалого миру в Україні».
Застосунок «Резерв+» отримав нову функцію сповіщень, яка інформуватиме користувачів про надсилання паперових повісток поштою, водночас такі повідомлення мають виключно інформаційний характер і не вважаються врученням повістки.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.