Фінансові новини
- |
- 20.06.26
- |
- 19:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Закон про корпуправління держкомпаніями запроваджує новий інструмент - листи очікувань власника - заступник міністра економіки
13:50 28.02.2024 |

Закон про вдосконалення корпоративного управління держкомпаніями (№5593), ухвалений Верховною Радою 22 лютого, запроваджує новий інструмент - лист очікувань власника, в якому конкретизуються очікування від компаній щодо їхньої фінансової діяльності, заявив заступник міністра економіки Олексій Соболев.
"Показників буде небагато, але як вони (компанії - ІФ-У) їх досягатимуть, яка дохідність у них має бути, наскільки вони мають зрости - це вже самі компанії вирішують. Дуже схоже, як у бізнесі працює: поставив керівнику і наглядовій раді KPI, а вони самі затверджують собі бізнес-плани, як їх досягти", - пояснив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, формування листів очікувань фактично замінять затвердження фінансових планів, для великих компаній їх формуватимуть органи управління разом із Міністерством фінансів, тоді як далі вже фінансові плани під ці очікування мають затверджувати наглядові ради.
Заступник міністра уточнив, що такий компроміс було знайдено з міжнародними партнерами, й зазначив, що в листах очікувань буде десь десяток ключових показників: прибутковості, дохідності, ліквідності. Це відповідає принципам ОЕСР, так працює в багатьох європейських країнах, додав він.
Соболев наголосив, що загалом ухвалення закону про вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером або учасником яких є держава, можна вважати перемогою, бо він рухає всю реформу вперед і відповідає на багато запитань, зокрема чітко визначає повноваження наглядової ради та її відповідальність.
Заступник міністра зазначив, що замість наявної практики ухвалення політик власності для окремих великих держкомпаній закон передбачає затвердження урядом єдиної політики власності, "де описано, навіщо взагалі він має різні державні компанії, в яких секторах вони потрібні, а в яких - ні".
"Також туди входить політика винагороди: скільки можна платити керівникам і членам наглядових рад - єдина політика для того, щоб не було спекуляцій і можна було залучати нормальних ринкових кандидатів. Дивідендна політика, її межі, чому ми збираємо від компаній гроші, в яких компаній скільки грошей має залишатися, щоб вони могли фінансувати проєкти, відновлюватися... - це все там прописується", - пояснив Соболев.
Він уточнив, що стосовно дивідендів мінімальний рівень у 30% від чистого прибутку, як зараз, так і залишається, але описуватиметься, у яких секторах, у яких компаніях можуть бути одні рівні дивідендів, а в яких - інші, що робити з тими грошима, які не йдуть на ці виплати.
"І ще стратегія приватизації, в якій визначається, чому держава володіє тими чи іншими компаніями і що робити з іншими: які ліквідовуватимуться, які - приватизовуватимуться. Про це теж буде в документах уряду, який усе це робить", - додав заступник міністра.
На його думку, в межах норм нового закону вся система працюватиме прозоро і з розумінням, хто за що відповідає.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Учасники 35-го засідання Контактної групи з питань оборони України у
форматі "Рамштайн" оголосили про виділення близько $4 млрд нової
військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони Михайло Федоров.
Велика Британція виділяє 752 мільйони фунтів стерлінгів, аби закупити
150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет та радарів протиповітряної
оборони для України. Про це йдеться на сайті британського уряду.
Уряд Нідерландів у середу зобов'язався придбати для України безпілотники
та засоби протиповітряної оборони на загальну суму 500 мільйонів євро;
половина цих коштів виділятиметься через програму PURL.
Если Не отображаются комментарии в TikTok, это не всегда означает бан или поломку аккаунта.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Лідери країн Великої сімки (G7)
оприлюднили спільну офіційну заяву щодо геополітичної ситуації у світі.
Головним фокусом документу стало посилення військової та економічної
підтримки України на тлі її успіхів на фронті.
Уряд представив Бюджетну декларацію на
2027-2029 роки, в якій закладено два сценарії розвитку подій - залежно
від перебігу війни
Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.
Компанія Google нарешті зрозуміла, що сучасні меню налаштувань
телевізорів нагадують лабіринт Мінотавра, тільки без нитки Аріадни. Нове
оновлення для Google TV
інтегрує ШІ-помічника Gemini безпосередньо в систему керування залізом.
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.