Фінансові новини
- |
- 07.01.26
- |
- 04:38
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Передача касетних боєприпасів Україні з США стане тимчасовим кроком, - NYT
17:00 07.07.2023 |

США планують здійснювати постачання касетних боєприпасів Україні трохи менше одного року. Такий крок є вимушеним.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.
Видання зазначає, що, за словами неназваних американських чиновників, передача касетних боєприпасів Україні відбуватиметься до того моменту, поки на Заході не наростять виробництво артилерійських снарядів, тобто до весни наступного року.
За інформацією NYT, розпочати такі поставки президенту США Джо Байдену рекомендували кілька чиновників, зокрема державний секретар Ентоні Блінкен.
У виданні уточнюють, що Державний департамент США залишався єдиним відомством, яке виступило проти постачання як через гуманітарні міркування, так і через різку розбіжність у поглядах з союзниками, частина з яких підписала договір про заборону застосування касетних боєприпасів.
Але позиція відомства змінилася - усі чиновники зійшлися на думці, що вони не мають іншого вибору, пишуть журналісти.
Касетні боєприпаси для України
Нагадаємо, останні кілька днів ЗМІ розповсюджують інформацію про те, що США вирішили надати Україні касетні боєприпаси.
Наша країна просила про такі поставки ще наприкінці 2022 року, але у Вашингтоні тоді відмовлялися розпочати передачу. Нині ж позиція американських чиновників змінилася.
За даними The Washington Post, президент Джо Байден сьогодні, 7 липня, схвалив відповідні постачання Україні.
При цьому частина союзників вже виступила проти такого рішення, зокрема Німеччина. Країна підписала конвенцію про нерозповсюдження подібної зброї, оскільки вона може бути небезпечною для мирних жителів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


На базі оперативного штабу "коаліції рішучих" у Парижі буде створено спеціальний координаційний центр у форматі "США - Україна - коаліція рішучих", який буде відповідати за гарантії безпеки Україні від західних союзників.
Російські удари по підприємствах олійно-жирової галузі України мають
системний характер і спрямовані на знищення цієї експортоорієнтованої
індустрії.
Кадрові перестановки, які розпочав
Володимир Зеленський, цілком логічні і мають дві вагомі об'єктивні
підстави. По-перше, влада Зеленського відчутно ослабла.
З 1 січня 2026 року для ФОПів та самозайнятих осіб змінюється порядок подання податкового розрахунку.
Василь Малюк повідомив, що йде з посади голови Служби безпеки України. Перед цим він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який подякував йому за роботу і доручив розвивати "асиметричні операції" проти Росії.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Проєкт угоди про економічне процвітання України має підтримку
європейських партнерів та не суперечить умовам майбутнього членства
України у ЄС.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прогнозує, що законопроєкт
про вибори під час воєнного стану буде підготовлений до кінця лютого.
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України
вирішило повернути до критеріїв визначення суб'єктів господарювання, що
мають важливе значення для галузей національної економіки, рівень
середньої зарплати по відношенню до середньої зарплати.
"Не звільнення, а ротації", - саме так Володимир Зеленський описує усе те, що відбувається останніми днями у країні.
У Державному бюджеті на 2026 рік вперше передбачено 60 млн грн на підтримку агрострахування сільськогосподарських виробників.
Протягом 2025 року український оборонно-промисловий комплекс отримав
понад 6 мільярдів доларів США іноземного фінансування.
Кабмін ухвалив рішення продовжити до кінця 2026 року обмеження на
експорт необробленої деревини, паливної деревини, а також брухту чорних
металів і міді.
Новий британський закон забороняє показ реклами продуктів з високим вмістом жиру, цукру та солі на ТБ до 21:00 та повністю в інтернеті
Китайська BYD Co. у 2025 році продала близько 2,26 млн електромобілів і
обігнала американську Tesla за обсягом світових продажів автомобілів
цього типу (1,636 млн машин).
1 січня 2026 року BMW Group офіційно стала власником бренду Alpina.
Угода, про яку компанії оголосили ще у 2022 році, набула чинності та
завершила багаторічний період незалежного існування німецького виробника
малосерійних автомобілів на основі моделей BMW.
Експорт українських IT-послуг у листопаді минулого року становив $543
мільйони, що на 4,1% або на $23 млн менше, порівняно із жовтнем.
2025 рік виявився роком «інфраструктури замість хайпу». Найшвидше
зростали проєкти, які спрощують платежі та онбординг, будують рейки для
стейблкоїнів і токенізації, а також закривають дірки в безпеці.
Якщо 2024-й був роком «виживання», то 2025-й став роком «покарання за
слабку безпеку та токеноміку». За оцінкою Chainalysis, у 2025 році було
викрадено понад $3,4 млрд, при цьому один інцидент - компрометація
Bybit у лютому - дав близько $1,5 млрд.
Грудень 2025 року став рекордним для українського ринку нових легкових
автомобілів. За даними "Укравтопрому", за місяць в Україні було
реалізовано 12,4 тис. нових авто - це найвищий показник із березня 2014
року.