Фінансові новини
- |
- 14.05.26
- |
- 04:29
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нерезиденты бегут из ОВГЗ и сметают валюту на межбанке
23:32 13.01.2022 |

Иностранные инвесторы стали основным источником дополнительного спроса на валютном рынке в четверг. Украинская нацвалюта несколько меньшими темпами продолжила проседать к доллару, но девальвационный тренд еще не закончен.
Официальный курс доллара на пятницу, 14 января, установлен Нацбанком на уровне 27,73 грн/$, что на 3 копейки выше показателей четверга.
Евро продолжил стремительный рост. На пятницу курс единой европейской валюты установлен на уровне 31,78 грн/€, что на 31 копейку выше, чем днем ранее.
Курс на межбанке
Торги на межбанке в четверг, 13 января, стартовали со сделки по курсу 27,7999 грн/$ (в Bloomberg). Это ощутимо выше показателей закрытия сессии в среду, что отражало сильные девальвационные настроения на рынке, рассказала директор департамента казначейских операций Юнекс Банка Анна Золотько.
Однако она добавила, что почти сразу стало очевидно - ставка на дальнейший рост курса оказалась ошибочна.
"Предложения иностранной валюты на рынке было ощутимо больше, чем спроса, что привело к динамичному снижению котировок. Спустя полтора часа торгов котировки опустились до отметок 27,69-27,71 грн/$", - говорит Золотько.
Впрочем, указанные значения оказались минимальными за сессию четверга. Ближе к обеду спрос на валюту увеличился и курс скорректировался до диапазона 27,73-27,74 грн/$.
Затем, незадолго до 14 часов, был отмечен новый виток всплеска спроса. На фоне ограниченной активности в обеденный перерыв он привел к росту котировок до уровней 27,74-27,76 грн/$.
Во второй половине дня давление спроса еще больше усилилось, что вызвало динамичный рост курса - котировки еще до 15:00 пересекли отметку 27,8 грн/$, а затем продолжили расти. Далее в торги решил вмешаться Нацбанк.
"Как и в предыдущие две торговые сессии, ближе к окончанию сессии с расчетами TOD (день в день) на торги вышел НБУ с крупным ордером на продажу доллара по 27,85 грн/$. Объем интервенций регулятора сегодня составил по меньшей мере $100 млн", - отметила казначей.
Торги четверга закрывались котировками в рамках 27,84-27,85 грн/$.
При этом объем сделок достиг рекордного с середины ноября прошлого года значения. За день в системе Bloomberg суммарно провели сделок на $380 млн.
Как поясняет банкир, источниками дополнительного спроса в четверг были преимущественно покупки инвалюты нерезидентами, продолжившими выходить из облигаций внутреннего госзайма (ОВГЗ). Их портфель за среду, 12 января, сократился на 400 млн грн, а с начала недели - на 1,7 млрд грн.
"Кроме того, частично увеличивает давление на гривну спрос на наличном рынке, который ощутимо вырос в последние дни", - заметила Золотько.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Пентагон направив своїх
військових до України, щоб навчитися застосовувати дрони на полі бою.
Кабінет міністрів України видав постанову, якою розширив перелік країн, громадяни яких можуть набувати громадянство України у спрощеному порядку.
Міністри оборони України і Німеччини Михайло
Федоров та Борис Пісторіус підписали в Києві лист про наміри щодо
запуску Brave Germany - спільної програми для розвитку оборонних
технологій та підтримки інноваційних стартапів.
Велика Британія готується розпочати переговори щодо приєднання до
плану Європейського Союзу з надання Україні кредиту на суму 90 млрд
євро.
Франція запропонувала Греції угоду про передачу всіх її винищувачів
Mirage 2000 Україні в обмін на вигідні умови придбання винищувачів
Rafale у компанії Dassault Aviation.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Уряд визначив Державну спеціальну службу транспорту Міноборони (ДССТ)
замовником робіт із захисту критичної інфраструктури: очікує, що так
роботи будуть виконуватися швидше.
Європейський Союз планує надати Україні перший транш з кредиту ЄС на
суму 90 млрд євро у кінці травня чи на початку червня 2026 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо гармонізації сфери
акредитації органів з оцінки відповідності та системи технічного
регулювання з вимогами Європейського Союзу.
Німеччина та Франція пропонують надати Україні «символічні» переваги від
часткового вступу в ЄС, проте без можливості голосувати та доступу до
спільного бюджету до набуття повноцінного членства.
Далі
О'Браєн простежує, як Україна пройшла шлях від спроб утримати
американську підтримку до поступового розвороту в бік самостійності та
пошуку нових міжнародних партнерів.
Фахівці підрозділу Threat Intelligence Group компанії Google заявили, що
зафіксували спробу кібератаки, в якій злочинці використали штучний
інтелект для створення експлойту нульового дня проти популярного
веб-інструменту адміністрування систем.
Поки більшість світу все ще намагається зрозуміти, чим 5G кращий за
старий добрий LTE, у Китаї вирішили не чекати, поки маркетинговий пил
вляжеться.
Апетит сучасних систем штучного інтелекту до електроенергії вже давно
перестав бути проблемою лише екологів та перетворився на головний біль
для інженерів.
Поки індустрія розважає публіку обіцянками про повне самоврядування,
бюрократи з Вашингтона вирішили, що пора перевірити, як системи допомоги
водію працюють насправді.
NVIDIA оголосила
про інвестицію на $300 мільйонів у Corning для багаторічного
комерційного та технологічного партнерства з метою розширення
виробництва передових рішень оптичного зв'язку для живлення
інфраструктури штучного інтелекту.
Ford і Geely ведуть переговори щодо спільного проєкту в Іспанії, який може суттєво змінити роботу заводу Ford у Валенсії.
Браузер Google Chrome почав автоматично завантажувати локальну
ШІ-модель розміром у 4 ГБ на пристрої користувачів для роботи Gemini
Nano. Про це пише Neowin із посиланням на звіт дослідника Александра Ханффа в The Privacy Guy.