Фінансові новини
- |
- 26.06.26
- |
- 08:33
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
На межбанке 8 февраля наблюдалась тотальная валютная продажа
23:56 08.02.2021 |

Вторая неделя февраля началась на межбанке с нового снижения курса доллара: 8 числа он опустился на 10 копеек, и закрепился на 27,63-27,64 грн/$.
Одновременно "американец" дешевел и в кассах. На продаже средние курсы опустились на 5 копеек, а на покупке вообще на 15. В итоге к вечеру сформировались такие диапазоны:
27,80-27,95 грн/$ - на продаже;
27,50-27,65 грн/$ - на покупке.
Люди стали активнее сдавать валюту, предвкушая ее дальнейшее удешевление. Покупки поставили на паузу - ожидается новое снижение курсов.
На межбанке шла достаточно живая торговля, хотя уже в меньших объемах, чем в пятницу: сумма сделок сократилась с $212 млн до $159 млн. Шла она в основном в "в одни ворота" - на продажу валюты.
"Наблюдалась тотальная валютная продажа. И металлурги, и аграрии, и нерезиденты - все распродавали доллар. Поняли, что гривна продолжит укрепляться и хотят скорее конвертировать валюту, чтобы меньше потерять на курсе. Главный валютный покупатель - это Нацбанк, который вовсю пополняет свои золотовалютные резервы", - рассказал финансовый аналитик Василий Невмержицкий.
Главная причина - ожидание массовой продажи валюты под крупные размещение ОВГЗ, которые планируются на этой неделе.
Утром безналичная торговля стартовала на 27,71-27,74 грн/$, но рынок еще обеда свалился на 27,65-27,66 грн/$. Это притом, что Национальный банк с утра скупал валюту. Только он и сдерживал доллар от курсового провала. 27,64 грн/$ назвали неплохим финишем для "американца".
"Курс залипает к нижней границе торгового диапазона, его укрепление подключает все больше продавцов, спешащих продать пока не подешевело совсем. В условиях отсутствия покупателей, такие действия только усиливают откат. Нацбанк же все жестче и жестче защищает уровни, ожидая появления покупателей. Но их пока нет", - отметил руководитель отдела аналитики ГК Forex Club Андрей Шевчишин.
Казначеи уверены, что если бы не покупки Национального банка, то межбанк уже сегодня оказался на отметке 27,50 грн/$, а может и ниже. Регулятор за день приобрел порядка $70 млн, ставил два курса на протяжении дня:
27,68 грн/$ - приобрел $20 млн;
27,64 грн/$ - купил $50 млн.
Все на рынке понимают, что доллар продолжит дешеветь, потому готовы ждать пока он выйдет на минимальный курс. Раньше спроса на него не будет.
Завтра, 9 февраля, открытие межбанковских торгов ждут в рамках 27,59-27,64 грн/$, и допускают планомерное движение на 27,50 грн/$. Как обычно, все будет зависеть от того, какие курсы выкупа будет ставить Нацбанк."Завтра доллар продолжит сползать вниз, НБУ опять должен быть на страже. Следим за размещением облигаций внутреннего госзайма. Ближайшая сильная поддержка - 27,5 грн/$, наблюдаем за ней", - отметил Шевчишин.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на Конференції з питань
відновлення України (URC 2026) в Гданську (Польща) оголосила про новий
пакет підтримки України - понад EUR470 - млн для зміцнення інвестицій
приватного сектору та критичної інфраструктури, включаючи житло та
дороги
Європейська комісія планує зберегти вимоги щодо реформ у наступному періоді фінансування України.
Україна вже отримала перший транш у 3,2 млрд євро
з 90-мільярдної позики від ЄС. А вже найближчими днями ЄС здійснить
перші виплати з пакета допомоги Україні на виробництво безпілотників.
Керівник "Укрпошти" заявив, що готує позови до суду, аби спростувати звинувачення, і обіцяє залучити для цього міжнародні адвокатські компанії.
Більшість справ, переданих до суду за результатами роботи НАЗК у
2020-2026 роках, суди закривають через порушення термінів притягнення до
відповідальності, брак доказів тощо.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Учасники 35-го засідання Контактної групи з питань оборони України у
форматі "Рамштайн" оголосили про виділення близько $4 млрд нової
військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони Михайло Федоров.
Велика Британція виділяє 752 мільйони фунтів стерлінгів, аби закупити
150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет та радарів протиповітряної
оборони для України. Про це йдеться на сайті британського уряду.
Уряд Нідерландів у середу зобов'язався придбати для України безпілотники
та засоби протиповітряної оборони на загальну суму 500 мільйонів євро;
половина цих коштів виділятиметься через програму PURL.
Кабінет Міністрів України оновив порядок інформування податкових
органів про нотаріальне посвідчення договорів оренди нерухомості.
Лідери країн Великої сімки (G7)
оприлюднили спільну офіційну заяву щодо геополітичної ситуації у світі.
Головним фокусом документу стало посилення військової та економічної
підтримки України на тлі її успіхів на фронті.
Найбільший український мобільний оператор "Київстар" оголосив про запуск
роботи месенджерів Viber, WhatsApp та застосунку навігації Google Maps
через технологію Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий
зв'язок зі смартфоном) у режимі Light Data, повідомив президент та СЕО
компанії Олександр Комаров
Попри те, що 68% українських IT-компаній залишаються прибутковими,
понад 31% юридичних осіб у сфері інформаційних технологій завершили 2025
рік зі збитками.
Два оновлення для браузера Google Chrome, які вийдуть цього
літа, усунуть обхідні шляхи для запуску старих блокувальників реклами,
на кшталт uBlock Origin
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.