Фінансові новини
- |
- 11.02.26
- |
- 02:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Виталий Портников: Может ли Зеленский просто распустить парламент указом, как он это уже делал в 2019 году в нарушение закона?
23:19 04.11.2020 |

Депутаты Верховной Рады Украины до сих пор не определились, какой из законопроектов, направленных на преодоление кризиса, вызванного «антикоррупционным» решением Конституционного суда, они будут рассматривать.
Конституционный суд практически перечеркнул всю антикоррупционную политику и институциональные наработки последних лет - и международные партнеры Украины уже напомнили, что речь идет об обязательствах страны, под которые выделялась помощь и предоставлялся безвизовый режим.
Однако президент Владимир Зеленский хочет не только «исправления» этого странного решения Конституционного суда, но и роспуска самого суда, что явно противоречит Конституции. При этом у законопроекта Зеленского явно не хватает поддержки: за него не хотят голосовать, что естественно, не только представители от всех оппозиционных фракций и групп, но и многие депутаты от правящего большинства.
Зато у президентского законопроекта есть альтернатива - законопроект, который предложен председателем парламента Дмитрием Разумковым и представителями целого ряда фракций - от «Слуг народа» до «Европейской солидарности» экс-президента Петра Порошенко. Этот законопроект призван «исправить» последствия решения Конституционного суда, но не предусматривает его роспуска.
Распустить парламент, уволить суд
Зеленский угрожает распустить парламент, если депутаты не поддержат его законопроект и не уволят судей. Но при этом неясно, как их вообще можно уволить в сложившихся обстоятельствах - ведь даже в случае принятия законопроекта Зеленского никто не помешает несогласным с ним депутатам обратиться...все в тот же Конституционный суд.
И неясно, зачем Зеленскому роспуск парламента в ситуации, когда и он сам, и его партия ежедневно теряют в рейтингах - к тому же сам механизм такого досрочного роспуска попросту отсутствует в ситуации фактического отсутствия в Верховной Раде коалиционного большинства. Большинство - это сама партия Зеленского, и для того, чтобы ее коалиция «развалилась», ее собственные депутаты-мажоритарники должны будут отказываться от депутатских мандатов.
Может ли Зеленский просто распустить парламент указом, как он это уже делал в 2019 году в нарушение закона? Теоретически - может. Но ведь в этом случае президенту будет необходим вывод Конституционного суда - того самого суда, который он хочет распустить. Провал? Еще какой! Но запрограммированный.
Конец популярности бывшего телевизионного комика
Уже перед местными выборами в Украине говорили, что поражение на них партии «Слуга народа» будет воспринято ключевыми игроками на украинской политической сцене - теми самыми олигархами, которые, собственно, и придумали Зеленского, и дали ему победить на выборах - как конец популярности бывшего телевизионного комика.
Складывается ощущение, что вся ситуация вокруг решения Конституционного суда - и его решение, и реакция президента, и реакция депутатов на президентские предложения - мастерски разыграна, чтобы воочию продемонстрировать беспомощность Зеленского. И то, что с альтернативным законопроектом, призванным дезавуировать президентские предложения, выступает именно председатель Верховной Рады, тоже укладывается в эту схему президентского провала.
Ведь именно Дмитрий Разумков в день местных выборов демонстративно не стал участвовать в подзабытом уже сейчас президентском опросе, сказав журналистам, что у него слишком много работы.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Мобільний оператор lifecell виступив проти об'єднання вежових компаній
Київстару та Vodafone. У заяві компанії сказано, що, на її думку, це
призведе до монополізації ринку.
Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
Теплогенератори, теплові пушки, газові обігрівачі та дизельний обігрівач можуть мати однакові характеристики в каталозі, але в реальних умовах працювати зовсім по-різному.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Акції технологічних та софтверних компаній обвалилися на тлі побоювань,
що розвиток штучного інтелекту (ШІ) витіснить бізнес-моделі традиційних
розробників програмного забезпечення (ПЗ).
Українська defense tech компанія Swarmer подала заявку на первинне розміщення акцій (ІРО) на американській біржі Nasdaq.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.