Фінансові новини
- |
- 23.07.26
- |
- 22:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рада уволила «глаз» Ермака: Как Разумков дал «оплеуху» главе президентского Офиса
13:40 16.07.2020 |

Верховная Рада отправила в отставку руководителя своего Аппарата Вячеслава Штучного, которого подозревают в слежке за спикером парламента Дмитрием Разумковым. За соответствующее постановление проголосовали 307 депутатов.
Вчера заявление Штучного об увольнении с занимаемой должности опубликовал депутат-"слуга" Александр Качура. Уже сам этот факт свидетельствовал о победе председателя ВР Дмитрия Разумкова над главой президентского Офиса Андреем Ермаком. Однако эта победа была не окончательной, пока Рада не проголосовала за отставку главы Аппарата. Согласно источникам Depo.ua, Разумков проводил консультации с представителями различных фракций по их поддержке увольнения Штучного. И, как видим, консультации дали результат.
Напомним, о чем идет речь. В конце июня СМИ сообщили о конфликте председателя парламента Разумкова с руководителем Аппарата ВР Вячеславом Штучным. Которого на эту должность назначили именно с подачи Разумкова. Оказалось, что "свой" аппаратчик оказался не "своим", а "смотрящим" от Банковой. Когда спикер узнал, прямо спросил об этом у Штучного и тот подтвердил, пояснив, что согласился на сотрудничество с ОП потому, что председатель ВР ему ничего не предлагает. Разумков якобы хотел "глаз" Ермака в Раде уволить, однако президент запретил трогать "члена команды". Поэтому спикеру пришлось идти более длинным путем - через переговоры, консультации и тому подобное.
Depo.ua рассказывал эту историю в деталях. Господин Штучный - не опытный аппаратчик, ведь именно такой человек должен быть на этой должности, а кадровый офицер Управления государственной службы. Не имея опыта аппаратной работы, он слабо понимает, как функционирует Рада. Зато запомнился тем, что вводил "ограждающие санкции" и на несколько дней убедил Разумкова в необходимости запретить вход в Раду бывшим народным депутатам. Это произошло после того, как "свободовцы" и Надежда Савченко устроили определенные шоу в комитетах. Даже во времена Януковича экс-нардепам не запрещали заходить в парламент.
Теперь, когда парламент удовлетворил заявление Штучного и таким образом дал понять ОП, что там не должны совать нос в парламентские дела и, тем более, ставить своих "смотрящих" за председателем Рады и депутатами, позиции Разумкова усилились. Однако его недруги через определенное время могут организовать ответный удар. Например, после выборов попытаются инициировать отставку спикера.
Может быть и другой вариант, менее скандальный. Штучного в отставку отправили, но замену ему не назначат, несмотря на внесение спикером кандидатуры преемника. В таком случае и.о. остается первый заместитель Владимир Слишинский, который работает на этой должности еще с марта 2015 года. Такой вариант выглядит наиболее реалистичным для президентского Офиса: с одной стороны Разумков будто бы своего и добился, "смотрящего" за собой убрал и конфликтная ситуация сгладилась, но и своего человека управлять Аппаратом спикер поставить не может. Однако нет гарантии, что Разумков когда-то не договорится с фракциями и не проведет быстрое голосование за нового руководителя парламентского Аппарата.
И, последнее: увольнение Штучного не ограждает председателя ВР от слежки за ним в интересах людей, которые сидят на Банковой. У него есть охранники, помощники, лояльность которых выстраивается годами на дружеских и взаимовыгодных отношениях, или же приобретается. Если не предлагаешь людям ни одного из этих вариантов, ты проиграешь. Даже если добился отставки одного рассекреченного "агента" президентского Офиса. Потому что таких "агентов" может оказаться с десяток.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Захід суден до українських морських портів станом на 22 липня тимчасово
призупинився через безпекову ситуацію, однак уряд працює над заходами
для забезпечення стабільності експорту.
Національний банк України (НБУ) пропонує зобов'язати надавачів платіжних
послуг присвоювати кожній платіжній операції маркер низького,
середнього або високого ризику, причому операції з високим ризиком мають
автоматично зупинятися до з'ясування деталей та отримання підтвердження
користувача, свідчить проєкт постанови регулятора.
Міністерство енергетики України заявило, що тарифи на газ та електроенергію не підвищуватимуть до кінця воєнного стану.
Міжнародний валютний фонд розкритикував рішення Верховної Ради скоротити
термін посиленого обов'язкового фінансового моніторингу політично
значущих осіб (PEP). Про це йдеться в оновленому Меморандумі про
економічну й фінансову політику.
Британська оборонна компанія BAE Systems та стратегічний оборонний
партнер в Україні підписали ліцензійну угоду щодо місцевого виробництва
артилерійських систем Light Gun.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Президент України Володимир Зеленський
на тлі масових протестів в Україні, однією з основних вимог яких була
відставка головкома ЗСУ Олексадра Сирського, ухвалив рішення про заміну
головнокомандувача.
Керівники чотирьох з дев'яти територіальних управлінь Бюро економічної
безпеки провалили атестацію, повідомляється на сайті Бюро.
Україна найближчими днями отримає близько 690 млн доларів від Міжнародного валютного фонду.
Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
Google почала розсилати користувачам Android електронні листи із
попередженням про майбутні зміни в політиці зберігання резервних копій.
Американський сервіс таксі Uber запустив в аеропорту імені Фридерика
Шопена у Варшаві термінали Tap to Ride, які дають змогу замовити та
оплатити поїздку без використання мобільного застосунку.
Зростання популярності технології бездротових оновлень (over-the-air,
OTA) в автомобілях підвищує ризик кібератак і може становити загрозу для
національної безпеки.
Європейська комісія зобов'язала Google відкрити Android для сторонніх
сервісів штучного інтелекту, щоб вони отримали такі самі можливості, як і
Gemini.
Trump Media & Technology Group обговорювала плату до $100 тисяч на
місяць за швидший доступ до публікацій президента США Дональда Трампа у
Truth Social.
Від кінця 2022 року, коли компанія OpenAI публічно представила
ChatGPT - перший масовий чат-бот штучного інтелекту (ШІ), минуло зовсім
небагато часу за мірками людства і ціла вічність для технологій.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн