Фінансові новини
- |
- 24.02.26
- |
- 23:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Финансисты допускают снижение курса доллара на межбанке после трехдневных выходных в честь Дня Конституции
23:51 27.06.2019 |

Безналичный курс доллара опустился перед трехдневными выходными на полторы копейки. 27 июня межбанк закрылся в рамках 26,16-26,18 грн./$, сообщил директор казначейства Банка Кредит Днепр Олег Куринной. Валюты на торгах всем хватило, и даже образовался небольшой излишек.
«Американскую валюту выкупал Нацбанк по курсу 26,16 грн./$. Совокупно приобрел порядка $20 млн., то есть в рамках рабочего лимита, о котором заявлял ранее», - рассказал финансовый эксперт Василий Невмержицкий.
Большой интриги на торгах не было, доллар продавали в основном экспортеры. Объем торгов был небольшим.
«Утренняя повышенная активность и некоторая нервозность рынка, характерные для завершающего финансовый период дня, сменились спокойствием и стабильностью котировок после роста предложения и уравновешивания им спроса. После обеда активность ожидаем упала, ограничившись преимущественно работой банков со своими валютными позициями», - описал ситуацию Олег Куринной.
Свободной гривны у банков стало больше: остатки банков на корсчетах в Нацбанке увеличились на 5 млрд. грн (до 59,6 млрд. грн.), а объем ликвидности, мобилизованной НБУ через депозитные сертификаты, снизился на 2,1 млрд. грн. (до 40,4 млрд. грн.).
На наличном рынке без изменений. Средний курс продажи доллара остался в рамках 26,20-26,30 грн./$. Минимальный ценник зафиксировался на уровне 26,12 грн./$, а максимальный - на 26,70 грн./$. При этом выкуп валюты у населения проводится в рамках 25,90-26,10 грн./$.
После трехдневных выходных в честь Дня Конституции, финансисты допускают снижение курса доллара.
«Скорее всего, 1 июля межбанк откроется в рамках 26,15-26,20 грн./$. После чего возможно укрепление гривны за счет увеличения валютных продаж. Ведь в пятницу будет выходной лишь в Украине, а в других странах продолжат трудится. То есть на корсчета продолжит поступать валютная выручка нашего бизнеса, которая может продаваться в понедельник. Вся или часть, сколько потребуется компаниям (ведь обязательной продажи больше нет). То есть валютное предложение на межбанке может подрасти. И если регулятор не будет агрессивно его выкупать, то доллар вполне может подешеветь», - спрогнозировал Василий Невмержицкий.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
Президент США Дональд Трамп заявив про підвищення тимчасової митної
ставки на імпорт з усіх країн з 10 до 15 відсотків, яку він запровадив у
відповідь на рішення Верховного суду про незаконність тарифів,
уведених ним за механізмом закону про міжнародні надзвичайні економічні
повноваження (IEEPA).
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
Норвегія та Франція домовилися про купівлю зброї
на загальну вартість понад 457 мільйонів доларів та її подальшу передачу
Україні.
Велика Британія приєднається до програми НАТО з закупівлі американської зброї для України
Британська компанія Hypersonica працює над ракетами, здатними маневрувати на швидкості понад п'ять швидкостей звуку.
Samsung Electronics спільно з оператором KT Corporation та фахівцями з вимірювань із Keysight офіційно відзвітували про успішне випробування технології X-MIMO. Це не черговий лабораторний стенд за зачиненими дверима, а повноцінний тест у реальних вуличних умовах Сеула
Американська Nvidia Corp. обговорює вкладення до $30 млрд в AI-стартап
OpenAI в рамках інвестраунду з потенційною оцінкою вартості всієї
компанії на рівні $730 млрд без урахування залучених коштів (pre-money),
пише CNBC із посиланням на джерело.
Квантові обчислення, які десятиліттями залишалися переважно в наукових
лабораторіях, поступово наближаються до етапу комерційного застосування.
Стартап OpenStar Technologies з Нової Зеландії вперше у світі
утримував плазму з температурою 1 000 000 °C за допомогою надпровідного
магніту вагою в 1,5 тонни.
За словами Стеценка, у грудні 2025 року Україна подала до Міжнародного
союзу електрозв'язку (ITU) заявку на реєстрацію UASAT-NANO, а вже 17
лютого 2026 року мережа з'явилася в офіційній публікації BR IFIC Space.
Інвестиційний бум навколо ШІ може призвести до появи нового класу
фінансових інструментів, пов'язаних із чипами та обчислювальними
потужностями
Google розробляє нову систему розблокування обличчям для Pixel і Chromebook під назвою “Проект Тоскана”. За даними звіту, вона має бути на рівні Face ID.