Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости

Топ-новости

Финансовые новости

Финансы

Фондовый рынок

Банки и банковские технологии

Страхование

Ипотека и недвижимость

Новости экономики

Экономика

Топливно-энергетический комплекс

Нефть и бензин

Агропромышленный комплекс

Сырьевые рынки

Приватизация

Право

Статистика

Зарубежные новости

Мир

Ближнее зарубежье

Региональные новости

Украина

Киев

Политика

Полезно знать

Это интересно

Информационные технологии

Криминал

Транспорт

Управление бизнесом

Маркетинг и реклама

Менеджмент и карьера

Аналитика

Финансовый рынок

Фондовый рынок

Страхование

Ипотека и недвижимость

Экономика

ТЭК (газ и электроэнергия)

Нефть и бензин

Сырьевые рынки

Агропромышленный рынок

Приватизация

Менеджмент и карьера

Политика

Международная аналитика

Страны ближнего зарубежья

Полезно знать

Информационные технологии

Пресс-релизы

Новости компаний

Котировки

Курс НБУ

Курс валют

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Межбанк

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанке

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

Конфлікт перевізників: що відбувається навколо авіакомпанії Sky Up

 Микола Топалов / Економічна правда

Суд відкликав ліценцію у авіаперевізника Sky Up, компанія вже назвала рішення незаконним і подала апеляційну скаргу. Чого очікувати пасажирам та до чого тут Ігор Коломойський?

У середу зранку з'явилася інформація про призупинення дії ліцензії авіакомпанії SkyUp Баришівським судом Київської області. Новина приголомшлива, адже фактично вона могла означати скасування всіх рейсів перевізника, а разом з цим і відпусток тисяч українців.

У відповідь Sky Up подала апеляційну скаргу та заявила, що відповідне рішення суду не може бути юридичним документом в розумінні правової демократичної європейської держави.

Коментуючи новину міністр інфраструктури Володимир Омелян запевнив, що компанія продовжить працювати в нормальному режимі без жодних стресів для пасажирів. Крім того, міністр побачив у цьому рішенні сліди співвласника найбільшого авіаперевізника країни, компанії МАУ Ігоря Коломойського.

"Володимир Зеленський, наберіть відомий номер і запитайте: "wtf is going on?". І одразу можете запитати, коли до Дніпра буде літати дешево. І більше ніколи за цим номером не дзвоніть", - звернувся міністр до президента, натякаючи на причетність до цієї історії відомого олігарха.

Що насправді відбувається навколо авіакомпанії Sky Up, до чого готуватися пасажирам і до чого тут Коломойський, в матеріалі ЕП.

Один рік у небі

Про нову українську авіакомпанію, яка сама себе позиціонує як лоукост-перевізника, українці вперше дізналися наприкінці 2017 року. Саме тоді відбулася прес-конференція, присвячена створенню Sky Up.

Форма власності компанії - на 100% приватна. Кінцевими бенефіціарами перевізника вказані Юрій та Олександр Альби, яким також належить туристичний оператор JoinUp. Її керівником став відомий авіаексперт Євген Хайнацький, який раніше працював в ряді авіакомпаній.

SkyUp в травні 2018 року отримала сертифікат експлуатанта і тоді ж здійснила перший комерційний рейс з київського аеропорту "Київ" імені Сікорського на єгипетський курорт Хургаду.

У компанії тоді нагадали, що у планах на перший рік роботи - не тільки виконання чартерних перевезень, а також відкриття регулярних українських та міжнародних напрямків. Перший регулярний рейс компанія виконала 27 грудня 2018 року з Києва до столиці Грузії Тбілісі.

За неповний 2018 рік SkyUp перевіз 441,6 тисячі пасажирів та виконав понад 2,3 тисячі комерційних рейсів. Протягом минулого року авіаперевізник освоїв 25 міжнародних і 3 внутрішньоукраїнських маршрути.

На момент отримання сертифікату експлуатанта перевізник мав парк з двох літаків. Наразі їх кількість зросла до восьми.

Останнім часом доволі часто Sky Up потрапляла у скандали через тривалі затримки рейсів, які інколи могли тривати добу. Більшість інцидентів відбувалося через технічні причини, часом на заваді ставали несприятливі погодні умови. Саме затримки стали однією з офіційних причин славнозвісного позову, яким у компанії відкликали ліцензію.

Баришівська феміда на сторожі закону

3 червня Баришівський суд Київської області ухвалив рішення про призупинення дії ліцензії компанії SkyUp. Цікаво, що заява розглядалася без повідомлення її учасників.

Причина позову - системне невиконання зобов'язань перед клієнтами, затримки рейсів і відсутність контролю за виконанням норм авіабезпеки. Ім'я позивача поки що невідоме, але у компанії заявили, що ця людина ніколи не купувала квитки в SkyUp і ніколи не була її клієнтом.

"Суд ухвалив це рішення на підставі негативного відгуку начебто одного із пасажирів. "Негативні відгуки пасажирів, які незадоволені послугами авіакомпаній, не можуть бути підставою про припинення дії ліцензії авіакомпанії", - пояснив авіаперевізник.

В прес-службі додали, що найближчим часом нададуть інформацію про те, "кого використовували в якості позивача".

SkyUp вже оскаржила ухвалу Баришівського суду Київської області та назвала її незаконною. "Авіакомпанія - це транспортна компанія, тому будь-який позов на її адресу подається тільки за місцем знаходження відповідача, "яким Баришівський район Київської області не є", - підкреслили у компанії.

Більш того, зазначили в Sky Up, ліцензія на право перевезення пасажирів повітряним транспортом видається Державіаслужбою і оформляється відповідним наказом.

"Єдиний юридичний спосіб в судовому порядку скасувати такий наказ - рішення Адміністративного суду. Той факт, що цивільний суд взяв на себе повноваження прийняти подібне рішення говорить про те, що через Адміністративний суд, тобто відповідно до законодавства, це зробити не можна", - резюмували у компанії.

На сторону перевізника вже стали прем'єр Володимир Гройсман та міністр інфраструктури Володимир Омелян. Зокрема, Гройсман дав доручення розібратися в межах правового поля, щоб "компанія продовжувала функціонувати".

Міністр в свою чергу запевнив, що "SkyUp буде літати і компанії нічого не загрожує". "Всі пасажири можуть бути певні, що це стабільна авіакомпанія, яка надає якісні і дешеві послуги і жодні політичні "рішення" рейдерів не вплинуть на її роботу і розвиток", - наголосив він.

Також Омелян зробив заяву, якою фактично звинуватив співвласника МАУ Ігоря Коломойського у причетності до цієї справи. Коментуючи рішення суду він порекомендував Володимиру Зеленському "набрати відомий номер" і з'ясувати, що відбувається, натакаючи на олігарха і бізнес-партнера Зеленського.

"Коломойському зараз точно не до цього"

Насправді ні для кого не є секретом, що авіакомпанія МАУ переживає не найкращі часи. На фоні суттєвого зростання пасажиропотоку та кількості рейсів МАУ отримала майже 100 млн дол збитку.

Це вже другий невдалий рік для компанії, але якщо у 2017 році її збитки становили 304 млн грн, то за 2018 рік цей показник зріс до 2,7 млрд грн. Але чи є Sky Up основною головною біллю найбільшого перевізника?

Співрозмовник ЕП в міністерстві інфраструктури сумнівається у тому, що за цими подіями може стояти Коломойський. "У МАУ все погано, але Sky Up точно не є створює їм якісь суттєві труднощі. Такі проблеми створює Ryanair, але точно не Sky Up", - стверджує він.

"Коломойський, звичайно, здатен на все, але зараз йому точно не до цього. Зараз вирішуються питання іншого масштабу", - додав він і порадив шукати справжні причини в конфлікті з іншою компанією.

За словами джерела в уряді, останнє рішення суду може бути своєрідною відповіддю на зупинку Державіаслужбою дії сертифіката експлуатанта авіакомпанії YanAir.

Відповідне рішення було ухвалено 6 червня. YanAir напередодні заявила, що усунула недоліки і попросила повернути сертифікат. Yanair з'явилася на українському ринку в 2013 році. Її власником є росіянин Олександр Янчук.

За даними Forbes, Янчук разом зі співвітчизниками Євгеном Храповим і Петром Іваником були співвласником компанії Eastok Avia (Об'єднані Арабські Емірати). Навесні 2009 року після конфлікту між партнерами Храпов був убитий.

Після двох років судових тяжб Шариатский суд Шарджі визнав Янчука винним у вбивстві і засудив його до смертної кари. З тих пір ОАЕ намагаються домогтися екстрадиції бізнесмена.

"Усі це відголоски конфлікту власників цих компаній (Sky Up та YanAir - ЕП)", - запевнив співрозмовник. На його думку, проблем в апеляційній інстанції виникнути не повинно.

Які можуть бути наслідки для Sky Up? "Компанія рішення не визнала, а Державіаслужба поки його не виконує. Літаки продовжують здійснювати рейси. Чисто практично рішення суду може не мати наслідків для компанії. Сьогодні-завтра апеляційний суд може його скасувати", - вважає директор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький.

Такої ж думки дотримується авіаексперт Богдан Долинце. "В першу чергу необхідно враховувати, що дозволи видає, змінює та скасовує авіаційна адміністрація. Тому до завершення розгляду апеляційних інстанцій низька ймовірність якихось наслідків", - каже він.

Чи варто переживати пасажирам? "Поки немає рішень авіаційної адміністрації навряд чи пасажирів дана ситуація торкнеться", - додає Долинце. Зберігати спокій і вчасно приїжджати до аеропорту пасажирам порадили і в "Борисполі".

"Рейси SkyUp виконуються відповідно до розкладу. Щодо ситуації з ухвалою суду, аеропорт підготував звернення до Державіаслужби з проханням надати роз'яснення щодо наших подальших дій", - прокоментував перший заступник гендиректора "Борисполя" Євген Дихне.

"Ми розробили механізм, який дасть можливість авіакомпанії нормально працювати, без жодних стресів для пасажирів чи самої авіакомпанії", - підсумував Омелян.

По материалам: Экономическая правда
 

ПО РУБРИКАМ

09:46 Индекс межбанковских ставок по бланковым кредитам и депозитам 19.06.19

09:43 Фондовые рынки АТР растут 20 июня после заседаний ФРС и Банка Японии

09:24 Доллар дешевеет к мировым валютам 20 июня, золото дорожает на 2% на заявлениях ФРС

07:59 ФРС сохранила ставку в диапазоне 2,25-2,5%, дала сигнал о возможности снижения

07:53 Биржи США 19 июня закрылись в плюсе на заявлениях главы Федрезерва по ставке

19.06 Доллар немного подорожал на межбанке 19 июня. Импортеры ждут отмену обязательной продажи валютной выручки

19.06 ПриватБанк проиграл компании Коломойского апелляцию на 1,5 млрд грн

19.06 Верховный суд отклонил жалобу Коломойского об аудиторах Привата

19.06 Депозитные ставки для физлиц 19.06.19

19.06 Доллар 19 июня немного снижается к евро в ожидании решения ФРС

19.06 НБУ обжаловал в Верховном Суде решение судов о незаконности проведения проверки в Приватбанке накануне национализации

19.06 Дэвид Маркус: Libra от Facebook будет предоставлять властям информацию о пользователях

19.06 FINRA блокирует заявки криптостартапов из-за отсутствия определенности со стороны SEC

19.06 ОВГЗ в обращении по сумме основного долга на 19.06.19

19.06 Биржи Азии закрылись уверенным ростом на торговом оптимизме

09:41 В январе-мае недопоступления в общий фонд госбюджета составили 50,2 млрд гривен, - Счетная палата

09:27 Нефть дорожает более чем на 1,5% 20 июня на снижении запасов в США

09:07 На «теплые кредиты» для ОСМД выделили дополнительные 380 миллионов

08:47 В прошлом году украинские предприятия заработали на 57,5% больше — Госстат

08:34 Цена на электроэнергию для промышленности вырастет на 8-9% - Насалик

08:18 Насалик прогнозирует свободное ценообразование на электрику для населения через 3-4 года

08:14 Рынок электроэнергии заработает с 1 июля с вероятностью в 70% - Насалик

08:08 Кабмин обязал Энергоатом продавать 90% электроэнергии по предельным ценам

19.06 В мелком опте цены на ДТ и бензины А-92, А-95 незначительно снизились

19.06 Госстат улучшил показатель роста ВВП Украины в I кв. до 2,5%

09:52 ООН заявила о причастности саудовского принца к убийству Хашогги. Что ему грозит?

09:37 Экс-президент Франции Саркози предстанет перед судом по делу о коррупции

09:02 Россия намерена вернуться в ПАСЕ

08:00 ФРС повысила прогноз роста ВВП США на 2020 год, понизила прогнозы инфляции

07:59 ФРС сохранила ставку в диапазоне 2,25-2,5%, дала сигнал о возможности снижения

19.06 Huawei может лишиться главного оружия в борьбе с американскими властями

19.06 Подозреваемые в крушении самолета Malaysia Airlines координировали действия с Аксеновым и Сурковым, - Международная следственная группа

19.06 Доказательства причастности российских военных к крушению Malaysia Airlines на данный момент отсутствуют, - Международная следственная группа

19.06 Следственная группа выдала ордера на арест 4 подозреваемых по делу о гибели МН17

19.06 Власти Венесуэлы пытались скрытно продать золото из запасов страны в Турции - СМИ

19.06 Bellingcat обнародовал имена тех, кто может быть причастным к трагедии МН 17

19.06 Китай может утратить позиции самой густонаселенной страны мира

19.06 Спецпредставитель США считает Россию главной помехой для минских соглашений

19.06 Трамп объявил об участии в президентской гонке 2020 года

18.06 Когресс США одобрил выделение Украине $250 млн на усиление безопасности в 2019

19.06 Кабмин инициирует изменения в Конституцию в части децентрализации

19.06 Установка столбиков перед пешеходными переходами станет обязательной

14.06 4G в киевском метро планируют запустить в конце 2019 года

13.06 С июля в Украине можно будет безвозмездно присвоить адрес недвижимости

13.06 До 2021 года между всеми областными центрами будут качественные дороги - Гройсман

11.06 КП Киевгорразвитие показало, как будет выглядеть Гидропарк в Киеве после реконструкции

11.06 В Киеве построят мусороперерабатывающий комплекс мощностью 700 тысяч тонн в год

11.06 Автобусный лоукостер FlixBus назвал маршруты, которые запустит в Украине

11.06 В Украине повысили требования к качеству асфальта

06.06 Прорвало: «Взорвется» ли Закарпатье «без Москаля» новосозданными ОТО

05.06 В Украине изменили ширину крайних полос на автотрассах

03.06 Островки для снижения скорости на трассах стали обязательными

03.06 «Мост Кличко» усилят супербронированным стеклом

03.06 Новое украинское правописание вступило в силу

03.06 Европейский автобусный лоукостер FlixBus заходит в Украину

09:02 Россия намерена вернуться в ПАСЕ

19.06 Жена Медведчука увеличила долю в нефтяном бизнесе в России

19.06 У Медведчука между строк. Почему куму Путина стоит станцевать гопак для Зеленского

19.06 Взрывы в Донецке. Когда Пушилин заговорит об уличных боях в «столице ДНР»

19.06 Роковой выстрел. Почему украинцы не поверят в случайную гибель Дмитрия Тымчука

19.06 Зеленский назначил Бондаря, Веремия, Лутковскую и Моцыка представителями Украины в подгруппах ТКГ

19.06 Подозреваемые в крушении самолета Malaysia Airlines координировали действия с Аксеновым и Сурковым, - Международная следственная группа

19.06 Доказательства причастности российских военных к крушению Malaysia Airlines на данный момент отсутствуют, - Международная следственная группа

19.06 Следственная группа выдала ордера на арест 4 подозреваемых по делу о гибели МН17

19.06 Bellingcat обнародовал имена тех, кто может быть причастным к трагедии МН 17

19.06 Олигархи и ЕС: Как США хотят «зачистить» Зеленского

19.06 Спецпредставитель США считает Россию главной помехой для минских соглашений

19.06 Игры в дружбу: Когда электорат Тимошенко изменит ей с Зеленским

18.06 Первое впечатление. Как Зеленский огорчил Меркель в Берлине

18.06 Когресс США одобрил выделение Украине $250 млн на усиление безопасности в 2019

09:17 К 2025 году все модели Bentley будут электрифицированы

09:12 CFTC подала иск на организаторов криптовалютной пирамиды. Компания выманила у инвесторов $147 млн

19.06 Huawei может лишиться главного оружия в борьбе с американскими властями

19.06 Глава Huawei считает, что потеря $30 млрд не так уж страшна для бизнеса компании

19.06 Apple обсуждает возможность частичного ухода из Китая

19.06 Германия поддержит три альянса по выпуску аккумуляторных батарей

19.06 Huawei признала ошибку и убрала рекламу с экрана блокировки своих смартфонов

18.06 Microsoft хочет добавить в стандартную клавиатуру новую клавишу

18.06 Domino’s Pizza в конце года запустит доставку пиццы с помощью автономных роботов в Хьюстоне

18.06 Facebook представила криптовалюту Libra

18.06 Тягачи Volvo без кабины и водителей начали перевозить грузы

18.06 Nissan проникнет в мозг водителя

18.06 Мишель Платини арестован по подозрению в коррупции

14.06 Volvo и Uber построили серийный беспилотник

14.06 Visa, Mastercard, PayPal и другие крупные компании вложат по $10 млн в новую криптовалюту Facebook

30.05 Как правильно завести служебный роман

24.05 Бизнес-этикет: четыре вредные привычки

15.05 Google начнет зарабатывать на рекламе в приложениях

14.05 Почему начальнику противопоказан перфекционизм

13.05 Роботизация грозит потерей работы в первую очередь женщинам

02.05 15 правил этикета при написании электронных писем

08.04 Как сохранять продуктивность: топ-6 привычек успешных людей

22.03 Почему люди предпочитают руководителей-скептиков

21.03 Топ-10 высокооплачиваемых профессий будущего

18.03 JPMorgan набирает сотрудников через нейробиологические игры

13.03 10 успешных людей, которые не учились в университете

11.03 Facebook теряет молодых пользователей — исследование

07.03 К 2020 году бизнес будет осуществлять половину операций без участия человека

04.03 Facebook судится с китайскими компаниями из-за «накрутки» лайков

01.03 Пять секретов лучших специалистов по продажам

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно