Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости   RSS подписка

Топ-новости   RSS подписка

Финансовые новости   RSS подписка

Финансы   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Банки и банковские технологии   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимость   RSS подписка

Новости экономики   RSS подписка

Экономика   RSS подписка

Топливно-энергетический комплекс   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Агропромышленный комплекс   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Право   RSS подписка

Статистика   RSS подписка

Зарубежные новости   RSS подписка

Мир   RSS подписка

Ближнее зарубежье   RSS подписка

Региональные новости   RSS подписка

Украина   RSS подписка

Киев   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Это интересно   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Криминал   RSS подписка

Транспорт   RSS подписка

Управление бизнесом   RSS подписка

Маркетинг и реклама   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Аналитика   RSS подписка

Финансовый рынок   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимостьRSS подписка

Экономика   RSS подписка

ТЭК (газ и электроэнергия)   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Агропромышленный рынок   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Международная аналитика   RSS подписка

Страны ближнего зарубежья   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Пресс-релизы

Новости компаний   RSS подписка

Котировки

Курс НБУ

Курс обмена наличной валюты

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Курс валют на межбанковском валютном рынке

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс рубля к доллару

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанковском валютном рынке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанковского валютного рынка

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

Почему украинец против рынка земли

 

Життєвий прагматизм українців вступив в конфлікт із стереотипом, але вони цього не усвідомлюють: 2/3 громадян висловилися проти скасування мораторію на продаж земель, але 1/2 при цьому - за можливість продати свою землю.

Як політичні партії впливають на уявлення українців про земельну реформу? Відповісти на це запитання складно, але можливо.

Матеріалом для вивчення такого впливу стали результати соціологічного дослідження "Актуальні питання земельної реформи в Україні", яке було проведено в рамках проекту USAID АгроІнвест.

Отримані результати не лише ілюструють вплив партій на формування думки громадян щодо ринку землі, але й показують, що через конфліктну інформацію, яка надходить з різних джерел, українці часом роблять суперечливі висновки.

На основі чого формується громадська думка

Згідно з дослідженнями, на ставлення громадян до можливості вільно розпоряджатися своєю землею значною мірою впливають їхні очікування щодо наслідків.

Якщо людина очікує, що в разі застосування певної політики, наприклад, скасування мораторію, позитивні наслідки будуть вагомішими, ніж негативні, то ставитиметься до неї схвально; якщо ж очікує переважно негативних наслідків - буде проти.

Visser, Holbrook та Krosnick виділяють два способи, за допомогою яких люди дізнаються про речі, що мають для них значення: перший - на підставі власного досвіду, другий - інформація від інших людей, яку вони отримують в процесі неформального спілкування, навчання або зі ЗМІ.

Власний досвід мають громадяни, які прямо стикалися з певною політикою. У випадку мораторію - це власники земельних паїв, землевпорядники та інші фахівці в сфері земельних відносин, а також ті, хто вивчав законодавство та аналізував інформацію у цій сфері.

Проте, далеко не кожен громадянин може зробити висновки самостійно. У такому випадку важливу роль відіграють зовнішні джерела інформації - ЗМІ, друзі та знайомі.

Безпосередні знання про земельні питання має близько 16,6% українців, які є власниками земельних паїв. Приблизно 6% населення самостійно опрацьовують законодавство або вивчають аналітичні огляди. Однак загалом у здобутті інформації про земельну реформу українцям властивий другий спосіб: 1/3 респондентів отримують інформацію з телебачення, газет радіо та/або від колег, знайомих та друзів; решта, а це майже 2/3 респондентів, або не були знайомі із законопроектами щодо скасування мораторію взагалі, або не змогли відповісти, звідки вони отримують інформацію.

Почему украинец против рынка земли

 

Отже, знання українців про мораторій переважно базуються на інформаційному контенті, який створюють ЗМІ; цю інформацію, ймовірно, вони обговорюють з друзями та знайомими, і саме на її основі роблять власні висновки.

Хто ж формує інформаційний контент у ЗМІ? В українських реаліях важливу роль відіграють публічні політики - лідери або представники політичних партій, які доносять свої ідеї до потенційних виборців системно: виступають з трибуни парламенту, на політичних ток-шоу, дають інтерв'ю на радіо, в газетах чи електронних виданнях та створюють інформаційні приводи.

Роль партій у формуванні громадської думки

У 2015 році у кожному з районів та міст, де проживали респонденти опитування "Актуальні питання земельної реформи в Україні" відбулися вибори до місцевих рад. У більшості міст та районів є партія, представники якої набрали найбільше голосів до відповідної місцевої ради.

Далі ми розглядаємо відмінності у ставленні українців до скасування мораторію та обізнаність із даного питання залежно від того, яка політична партія здобула найбільшу підтримку на місцевих виборах.

Ми не стверджуємо, що це ставлення визначається лише тим, представники якої партії мають найбільшу підтримку на місцевому рівні, з декількох причин. По-перше, громадянин може підтримувати політичну силу з інших причин, ніж її ставлення до земельної реформи. По-друге, громадяни можуть формувати своє ставлення до мораторію на основі риторики кількох партій.

Водночас, ми припускаємо, що на рівні міста/району, більша популярність партії може означати більший рівень довіри до неї значної частки населення. Відповідно, люди, які довіряють домінуючій партії, обговорюють елементи її політичної позиції з друзями та знайомими, що підсилює її вплив на місцевому рівні.

Результати місцевих виборів

Для аналізу ми виділили 10 партій, які здобули найбільше голосів на місцевих виборах 2015 року в Україні - Блок Петра Порошенка "Солідарність" (далі - БПП), Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Радикальна партія Олега Ляшка (РПЛ), Політична партія "Опозиційний блок" (Опоблок), Українське Об'єднання Патріотів (УКРОП), Політична партія "Наш край", Аграрна партія України, Всеукраїнське об'єднання "Свобода", партія "Відродження", Об'єднання "Самопоміч" (Самопоміч).

З малюнку нижче бачимо, що майже 28% респондентів проживали в адміністративно-територіальних одинцях, де найбільшої підтримки на місцевих виборах здобув Опоблок; понад 21% - де найпопулярнішим на місцевому рівні був БПП.ьВ адміністративно-територіальних одиницях, де найпопулярнішими були партії "Самопоміч", "Наш край", УКРОП та РПЛ, проживало менше 6% респондентів.

Почему украинец против рынка земли

 
Ставлення до скасування мораторію і партії-лідери

Як видно з таблиці нижче, загалом більшість респондентів (63%) не схвалюють скасування мораторію. Схвалюють його лише 18%. Ще 19% не визначилися.

Лише 55% українців вважають, що скасування мораторію принесе певні переваги для країни, тоді як 80% вбачають у скасуванні мораторію ті чи інші небезпеки.

Ставлення до мораторію та усвідомлення переваг/небезпек від його скасування відрізняється у містах/районах залежно від того, які партії здобули там найбільшу кількість голосів.

Наприклад, там, де найбільшу підтримку здобули РПЛ, "Наш край", "Відродження", УКРОП та ВО "Свобода", рівень підтримки скасування мораторію був нижчим порівняно з іншими адміністративно-територіальними одиницями. Так, серед 0,7% респондентів, які проживали в містах/районах, де найбільш популярною була РПЛ, жоден не підтримує скасування мораторію.

Почему украинец против рынка земли

 Ставлення українців до скасування мораторію та обізнаність про переваги та небезпеки для країни загалом, - залежно від того, яка партія набрала найбільше голосів на місцевих виборах 2015 року у місті/районі.

Парадоксально: 72% респондентів, які проживають в містах/районах, де найбільшу підтримку здобуло ВО "Свобода", вважають, що скасування мораторію принесе переваги для країни; однак, попри це, 70% - все-таки проти його скасування.

Несподіваним є результат опитування у містах/районах, де найбільшої підтримки здобуло ВО "Батьківщина", - 27% респондентів скоріше схвалюють скасування мораторію і 41% - скоріше не схвалюють, не зважаючи на те, що рівень обізнаності в них про переваги та недоліки від скасування мораторію мало відрізняється від середнього по країні. Як відомо, партія дуже активно декларує промораторну позицію.

Навряд чи такий лояльний до скасування мораторію результат опитування можна пояснити тим, що виборці пам'ятають, як свого часу Юлія Тимошенко, перебуваючи на посаді прем'єр-міністра, підписувала Меморандум з МВФ, де підтримувала запровадження ринку землі.

Можливо, пояснення в тому, що громадяни в цих районах довіряють риториці із земельних питань не лише ВО "Батьківщина", але й іншим партіям або ж не обізнані з програмними цілями партій, за які голосують.

Партії також впливають на обізнаність про преваги та небезпеки

При розгляді обізнаності щодо переваг та небезпек від скасування мораторію, українцям запропонували обрати одну або кілька переваг та небезпек для країни, які на їхню думку виникнуть в результаті скасування мораторію.

В даному випадку під обізнаністю маються на увазі особисті знання та переконання громадян про переваги та небезпеки. Вони можуть відображати не лише об'єктивну реальність, а й її суб'єктивне бачення крізь призму власного досвіду та інформації, що надходить з зовнішніх джерел.

Загалом громадяни вважають, що скасування мораторію принесе такі переваги для країни як розвиток сільської місцевості (35%), розвиток фермерства та дрібного сільгоспідприємництва (23%), збільшення бюджетних надходжень (18%) та збільшення інвестицій (16%). Водночас, 19% українців не бачать жодних переваг для країни від скасування мораторію.

Щодо небезпек від скасування мораторію, найбільше українці побоюються, що це призведе до масового скуповування земель іноземцями (51%), надмірної концентрації землі (39%) та руйнування українського села (33%). Ще 24% респондентів вважають, що скасування мораторію призведе до витіснення дрібного підприємництва агрохолдингами, 20% побоюються витіснення українських товаровиробників іноземними.

Почему украинец против рынка земли

 Рівень обізнаності українців про переваги для країни, які надасть впровадження купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, - залежно від того, яка партія набрала найбільше голосів на місцевих виборах 2015 року у місті/районі (респонденти мали можливість обирати декілька відповідей).

Серед громадян, які проживають у містах/районах, де найбільшу підтримку здобула РПЛ, жоден респондент не вважав, що скасування мораторію призведе до розвитку сільської місцевості або розвитку фермерства.

Таке ставлення до ринку землі з боку прихильників РПЛ, як видно з таблиці 3, підтверджується і їхнім сприйняттям небезпек: понад 2/3 з них вважали, що скасування мораторію призведе до кожної з 5 перерахованих небезпек.

Почему украинец против рынка земли

 Рівень обізнаності українців про небезпеки для країни, які несе в собі скасування мораторію, - залежно від того, яка партія набрала найбільше голосів на місцевих виборах 2015 року у місті/районі (респонденти мали можливість обирати декілька відповідей).

У районах, де найпопулярнішою була Аграрна партія, ситуація протилежна: там для більшої частки респондентів скасування мораторію асоціюється з перевагами для країни - і менша схильність вбачати в цьому небезпеки. Зокрема, лише 35% респондентів вважають ризиком для країни масове скуповування земель іноземцями, тоді як серед інших партій таких щонайменше 50%.

В містах і районах, де найпопулярнішою партією був БПП, Опоблок та "Наш край", респонденти були найкраще ознайомлені про потенціал для розвитку сільської місцевості, який обіцяє скасування мораторію. Водночас, значно менше з них звертали увагу на вигоду збільшення інвестицій або бюджетних надходжень.

Окрім загрози масового скуповування земель іноземцями, найбільше респонденти звертали увагу на небезпеку концентрації землі та руйнування українського села. Щодо останнього, у містах і районах, де найбільше підтримки здобула партія УКРОП, 40% респондентів вважали, що скасування мораторію призведе до руйнування українського села.

Однак із ВО "Батьківщина" ситуація протилежна. Так, у адміністративно-територіальних одинцях, де найпопулярнішою була ця партія, 39% вважали, що скасування мораторію призведе до руйнування села, і 48% - до надмірної концентрації землі. Водночас, майже 1/3 мешканців цих територій вважали, що скасування мораторію призведе до розвитку села та дрібного фермерства.

Партії і рівень обізнаності про земельну реформу

Свій рівень поінформованості про хід земельної реформи більшість респондентів оцінили як досить низький - понад 90% відповіли, що мають поверхневі знання або нічого про неї не знають . Відхилялися від цієї тенденції лише респонденти, які проживали в містах/районах, де найбільше підтримки здобули РПЛ, УКРОП, Аграрна партія та "Свобода".

Почему украинец против рынка земли

 Рівень поінформованості українців про хід земельної реформи, - залежно від того, яка партія набрала найбільше голосів на місцевих виборах 2015 року у місті/районі.

У районах, де найпопулярнішими були УКРОП, Аграрна партія та "Свобода" респонденти вважали, що обізнані про земельну реформу краще, ніж у середньому.

В містах і районах, де лідером виявилася РПЛ - навпаки: 96% респондентів відповіли, що нічого не знають про земельну реформу, а решта 4% оцінили свої знання як поверхневі.

Що робити, аби зменшити небезпеки

Заходи, які, на думку українців, допоможуть зменшити небезпеки від скасування мораторію, також відрізняються залежно від популярності політичних сил.

Почему украинец против рынка земли

 Заходи, які, на думку українців, можуть допомогти зменшити небезпеки від скасування мораторію, - залежно від того, яка партія набрала найбільше голосів на місцевих виборах 2015 року у місті/районі (респонденти мали можливість обирати декілька відповідей).

З таблиці можна зробити висновок, що в деяких районах увагу акцентували на одному-двох заходах зі зменшення небезпек, тоді як в інших - вважали за потрібне вживати їх комплексно.

Так, у місцевостях де найпопулярнішими були БПП і "Відродження", значна частка громадян вважали, що зменшити небезпеки від скасування мораторію допоможе заборона на продаж землі іноземцям, обмеження площі землі у власності однієї особи, прозорість процедур набуття землі у власність, поступове відкриття ринку землі, підвищення ефективності роботи судів та правоохоронних органів, а також зменшення корупції.

Подібною була позиція громадян з адміністративно-територіальних одиниць, де найпопулярнішими були "Самопоміч" та "Свобода" відповідно.

Цікаво, що в містах/районах, де найбільше голосів на виборах до місцевої ради здобула РПЛ, заборону на продаж землі іноземцям підтримали лише 28% респондентів - це найменше, порівняно з районами, де найпопулярнішими були інші партії. Близько 1/3 респондентів у таких містах/районах підтримували обмеження площі землі у власності однієї особи та підвищення ефективності роботи Держгеокадастру, і стільки ж вважали, що небезпеки мораторію неможливо зменшити за допомогою жодного із пропонованих заходів.

Загалом більшість респондентів вважають дієвими заборону на продаж землі іноземцям, обмеження площі землі у власності однієї особи та зниження рівня корупції.

Висновки

Громадська думка щодо запровадження ринку земель, - це свого роду дзеркало, в якому відображається тлумачення громадянами інформації, яка надходить до них із зовнішніх джерел.

Такий висновок випливає з того, що мораторій стосується безпосередньо лише 16,6% населення і що понад 90% респондентів оцінили свій рівень ознайомленості про земельну реформу як низький. Це дає підстави припустити, що більшість українців не вважають земельне питання достатньо важливим, аби докладно вивчати інформацію про нього, або з певних причин не можуть цього зробити.

Відповідно, для них навряд чи вирішальною є позиція партій щодо земельної реформи при визначенні, за кого голосувати на місцевих виборах. Скоріше, навпаки: вони покладаються на риторику з земельних питань тих партій, яким довіряють з інших причин.

Абсолютна більшість українців (94%) отримують інформацію не з документальних першоджерел, а з інформаційного поля, у формуванні якого (зокрема, через присутність у ЗМІ) в українських реаліях беруть політики. Некритичність сприйняття змісту інформації, довіра до форми, складність самостійного аналізу почутих тез для переважної більшості громадян призводить до того, що їхня думка щодо мораторію формується під впливом інформаційних фрагментів з різних джерел, які іноді суперечать одне одному.

Наведений аналіз підтвердив існування парадоксів у ставленні до ринку земель, на яке було звернуто увагу в публікації "Мораторій підтримую, але хочу продавати землю": хоча майже 2/3 громадян висловилися проти скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення, майже 1/2 при цьому - за можливість продати свою землю.

Це свідчить, що вони не розуміють, що мораторій і продаж землі - речі взаємовиключні. І що, вимагаючи продовжити дію мораторію, вони вимагають від Верховної Ради продовжити обмеження їхніх конституційних прав. Їхній життєвий прагматизм вступив в конфлікт із стереотипом, але самі громадяни цього конфлікту не усвідомлюють.

Така неоднозначність думок є сприятливим ґрунтом для політичних маніпуляцій та експлуатації стереотипів. Єдиний спосіб не стати жертвою таких маніпуляцій - перевірка фактів та норм законодавства.

ВІТАЛІЯ ЯРЕМКО, ІРИНА ЛУКОМСЬКА, ДЕНИС НІЗАЛОВ, VOXUKRAINE
По материалам: Экономическая правда
 

ПО РУБРИКАМ

22.03 Курс дол­ла­ра на меж­бан­ке 22 мар­та про­дол­жил сни­же­ние

22.03 Мин­фин США до­ба­вит крип­то­ва­лют­ные адре­са в санк­ци­он­ные спис­ки

22.03 Фон­до­вые ин­дек­сы Укра­и­ны 22 мар­та из­ме­ни­лись раз­но­на­прав­лен­но

22.03 Швей­цар­ское ре­гу­ли­ро­ва­ние ICO мо­жет стать при­ме­ром для Ев­ро­со­ю­за

22.03 Сред­не­взве­шен­ный курс дол­ла­ра на меж­бан­ке 22 мар­та со­ста­вил 26.2536 грн.

22.03 Де­по­зит­ные став­ки для физ­лиц 22.03.18

22.03 НБУ обес­по­ко­ен ак­тив­ным при­то­ком ка­пи­та­ла не­ре­зи­ден­тов в грив­не­вые ОВГЗ

22.03 Ев­ро де­ше­ве­ет к дол­ла­ру 22 мар­та на сни­же­нии ин­дек­са де­ло­вой ак­тив­но­сти в ев­ро­зоне

22.03 Barclays встро­ит пла­теж­ный сер­вис bPay в ча­сы се­ми про­из­во­ди­те­лей

22.03 ОВГЗ в об­ра­ще­нии по сум­ме ос­нов­но­го дол­га на 22.03.18

22.03 Ин­декс меж­бан­ков­ских ста­вок по блан­ко­вым кре­ди­там и де­по­зи­там 21.03.18

22.03 Остат­ки средств на кор­с­че­тах бан­ков 22.03.17

22.03 Кур­сы ва­лют по кар­точ­ным опе­ра­ци­ям на 22.03.18

22.03 Бир­жи АТР за­кры­лись в ос­нов­ном сни­же­ни­ем 22 мар­та по­сле ре­ше­ний ФРС США и ЦБ Ки­тая

22.03 На меж­бан­ке 21 мар­та объ­ем тор­гов дол­ла­ром умень­шил­ся на $8,4 млн до $174,6 млн

22.03 МВФ не счи­та­ет Укра­и­ну бед­ной раз­ви­ва­ю­щей­ся стра­ной

22.03 Ра­да упол­но­мо­чи­ла ор­га­ны мест­но­го са­мо­управ­ле­ния уста­нав­ли­вать огра­ни­че­ния про­да­жи ал­ко­го­ля в опре­де­лен­ное вре­мя су­ток

22.03 Це­ны на бен­зи­ны в Укра­ине 22 мар­та не из­ме­ни­лись

22.03 В фев­ра­ле про­мыш­лен­ное про­из­вод­ство вы­рос­ло на 1,9%

22.03 Це­ны на нефть па­да­ют 22 мар­та по­сле скач­ка на­ка­нуне, Brent по­де­ше­ве­ла до $68,84 за бар­рель

22.03 У по­шу­ках ком­промісу. Про що вла­да до­мо­ви­ла­ся з влас­ни­ка­ми євроб­лях

22.03 Ка­б­мин уре­гу­ли­ро­вал про­цесс кон­курс­но­го от­бо­ра ру­ко­во­ди­те­лей осо­бо важ­ных для эко­но­ми­ки пред­при­я­тий

22.03 До­ля соб­ствен­ных тор­го­вых ма­рок в объ­е­ме про­даж в Укра­ине со­ста­ви­ла 11,7% - Nielsen

22.03 Ко­лес­ни­ков про­ком­мен­ти­ро­вал ин­фор­ма­цию о про­да­же аг­ро­биз­не­са

22.03 Борь­ба за БРСМ-Наф­та обост­ря­ет­ся. Ста­виц­кий пе­ре­шел в от­кры­тое на­ступ­ле­ние на Бибу

22.03 Трамп сде­лал пер­вый шаг к тор­го­вой войне с Ки­та­ем

22.03 США вре­мен­но осво­бо­дят ЕС от по­шлин на сталь и алю­ми­ний

22.03 Мин­фин США до­ба­вит крип­то­ва­лют­ные адре­са в санк­ци­он­ные спис­ки

22.03 Швей­цар­ское ре­гу­ли­ро­ва­ние ICO мо­жет стать при­ме­ром для Ев­ро­со­ю­за

22.03 За­дер­жан­ные де­пу­та­ты и сле­зо­то­чи­вый газ: Ко­со­во бур­но одоб­ри­ло со­гла­ше­ние для без­ви­за с ЕС

22.03 США уве­ли­чат по­мощь Укра­ине в этом го­ду до 620 млн дол­ла­ров

22.03 Марк Цу­кер­берг при­знал ошиб­ки Facebook в де­ле Cambridge Analytica

22.03 Кон­гресс США со­гла­со­вал про­ект бюд­же­та на 2018 год

22.03 ФРС США по­вы­си­ла ба­зо­вую став­ку на 0,25 п. п. - до 1,5-1,75% го­до­вых

21.03 ЕС и США до­го­во­ри­лись о пе­ре­го­во­рах от­но­си­тель­но по­шли­ны на сталь и алю­ми­ний

21.03 ЕС пред­ла­га­ет но­вый на­лог для круп­ных ин­тернет-ком­па­ний

21.03 Time: Рос­сия по­мог­ла Ве­не­су­э­ле вве­сти крип­то­ва­лю­ту ра­ди об­хо­да санк­ций США

21.03 На­зва­ны луч­шие го­ро­да ми­ра по ка­че­ству жиз­ни

21.03 Ки­тай на­чал те­сти­ро­ва­ние бес­пи­лот­ных тан­ков

21.03 Трамп по­здра­вил Пу­ти­на во­пре­ки ре­ко­мен­да­ци­ям со­вет­ни­ков

22.03 МВФ не счи­та­ет Укра­и­ну бед­ной раз­ви­ва­ю­щей­ся стра­ной

22.03 Ки­ев­со­вет пе­ре­име­но­вал аэро­порт "Киев" в честь авиа­кон­струк­то­ра Си­кор­ско­го

21.03 Укр­за­лиз­ны­ця по­лу­чи­ла раз­ре­ше­ние на раз­ра­бот­ку про­ек­та зем­ле­устрой­ства в Бор­испо­ле под экс­пресс в аэро­порт

20.03 Укра­и­на по­па­ла в трой­ку стран с са­мым де­ше­вым уров­нем жиз­ни

20.03 Ли­по­вые ОСМД по­лу­ча­ют кон­троль над иму­ще­ством ки­ев­лян

16.03 У Су­прун разъ­яс­ни­ли про­це­ду­ру за­клю­че­ния де­кла­ра­ции с вра­чом

15.03 Ки­ев­ских марш­рут­чи­ков обя­жут уста­но­вить ва­ли­да­то­ры для е-би­ле­та

13.03 Укра­и­на в ночь на 25 мар­та пе­ре­хо­дит на лет­нее вре­мя

05.03 На че­ты­рех стан­ци­ях ки­ев­ской под­зем­ки на­ча­ли ра­бо­тать кас­сы ис­клю­чи­тель­но с кар­точ­ка­ми мет­ро

02.03 В Ки­е­ве по­тре­би­те­лей элек­тро­энер­гии с 1 мар­та бу­дет об­слу­жи­вать но­вая ком­па­ния – ДТЭК "Ки­ев­ские Электросети"

27.02 Про­езд из Ки­е­ва в аэро­порт Бор­исполь по­до­ро­жал до 100 гри­вен

23.02 Элек­трон­ная де­кла­ра­ция о вы­бо­ре вра­ча. К че­му го­то­вить­ся и о чем не бес­по­ко­ить­ся

22.02 Ки­ев­со­вет пе­ре­име­но­вал Мос­ков­ский мост в Се­вер­ный

16.02 В Ки­е­ве за­дер­жа­ли ди­рек­то­ра "Эли­та-центр"

16.02 Ли­ния ско­рост­но­го же­лез­но­до­рож­но­го со­об­ще­ния с аэро­пор­том "Борисполь" бу­дет про­ло­же­на от ЖД вок­за­ла

22.03 Как Ти­мо­шен­ко бу­дет ис­поль­зо­вать Са­вчен­ко про­тив По­ро­шен­ко

22.03 Ан­тиЮ­ля: За­чем Са­вчен­ко вспом­ни­ла о по­езд­ках Ти­мо­шен­ко на Дон­басс

22.03 Что это за вин­тов­ка, из ко­то­рой Ру­бан и Са­вчен­ко долж­ны бы­ли убить По­ро­шен­ко

22.03 Ра­да одоб­ри­ла арест де­пу­та­та Са­вчен­ко

22.03 Ре­гла­мент­ный ко­ми­тет дал со­гла­сие на арест Са­вчен­ко

22.03 За­чем Са­мо­неміч раз­ду­ва­ет скан­дал во­круг НКРЭКУ

22.03 Ге­не­рал НАТО от­ме­тил успе­хи Укра­и­ны на пу­ти к член­ству в аль­ян­се

21.03 Со­цио­ло­гия на экс­порт. В чем Ти­мо­шен­ко пы­та­ет­ся убе­дить За­пад

21.03 Укра­и­на на­ме­ре­на обя­зать граж­дан РФ пред­ва­ри­тель­но со­об­щать о по­езд­ке в стра­ну и вве­сти ме­ха­низм пред­ва­ри­тель­ной про­вер­ки

21.03 От­став­ка Хо­лод­ниц­ко­го. Ва­шинг­тон и Бан­ко­вая бо­рют­ся за но­во­го ан­ти­кор­руп­ци­он­но­го про­ку­ро­ра

20.03 Что рас­ска­за­ла Са­вчен­ко в свое оправ­да­ние

20.03 Ра­да за­пре­ти­ла до­пуск лю­дей с ору­жи­ем в ор­га­ны вла­сти, на­хо­дя­щи­е­ся под го­со­хра­ной

20.03 Да­ни­люк: як­би Мінфін не ла­мав схе­ми, нас би всі лю­би­ли

20.03 Укра­и­на и Ка­тар до­го­во­ри­лись о вза­им­ной за­щи­те ин­ве­сти­ций и из­бе­га­нии двой­но­го на­ло­го­об­ло­же­ния

20.03 Не толь­ко финан­сы. Как Бю­ро фин­без­опас­но­сти огра­ни­чит пол­но­мо­чия НАБУ

22.03 Пред­вест­ни­ком элек­тро­ка­ра SsangYong стал под­клю­чен­ный к Се­ти крос­со­вер

22.03 Epic Games по­ка­за­ла воз­мож­но­сти движ­ка Unreal

22.03 Ком­па­ния Renault при­ду­ма­ла ав­то­мо­биль для кар­ше­рин­га бу­ду­ще­го

22.03 Элек­тро­мо­би­ли мо­гут стать де­шев­ле ав­то­мо­би­ли с дви­га­те­лем внут­рен­не­го сго­ра­ния до 2025 го­да

22.03 Са­мый кру­той Lamborghini Huracan ли­ши­ли кры­ши

22.03 Samsung уста­но­ви­ла ги­гант­скую све­то­ди­од­ную ре­клам­ную вы­вес­ку пло­ща­дью 1620 м2

22.03 Ко­ли­че­ство за­ра­жен­ных крип­то­май­не­ра­ми ком­пью­те­ров вы­рос­ло на 8500%

22.03 Марк Цу­кер­берг при­знал ошиб­ки Facebook в де­ле Cambridge Analytica

21.03 Де­бют смарт­фо­на Meizu E3: чип Snapdragon 636, экран Full HD+ и три ка­ме­ры

21.03 ЕС пред­ла­га­ет но­вый на­лог для круп­ных ин­тернет-ком­па­ний

21.03 BlackBerry и Microsoft объ­еди­ни­ли уси­лия, чтобы сде­лать кор­по­ра­тив­ные смарт­фо­ны за­щи­щён­нее

21.03 В США и Бри­та­нии рас­сле­ду­ет­ся де­я­тель­ность ком­па­нии Facebook

20.03 Трех­двер­ный Range Rover раз­го­нит­ся до сот­ни за 5,3 се­кун­ды

20.03 Ро­с­ком­над­зор дал Telegram 15 дней, чтобы вы­дать ФСБ клю­чи шиф­ро­ва­ния

20.03 Но­вая мо­дель Mercedes-AMG: три мо­то­ра, пять мест и 315 км/ч

20.03 По­пуляр­ный стри­мер Ninja, транс­ли­ру­ю­щий Fortnite, за­ра­ба­ты­ва­ет 500 ты­сяч дол­ла­ров в ме­сяц

19.03 Что на­до знать о ра­бо­чей ви­зе в Гер­ма­нию

28.02 Мож­но ли ку­пить сча­стье за день­ги? Уче­ные го­во­рят, что да

15.02 14 при­зна­ков то­го, что вас ско­ро уво­лят

13.02 Илон Маск: че­ло­век, за­пу­стив­ший в кос­мос свой каб­ри­о­лет

08.02 4 глав­ные ошиб­ки при по­ис­ке ра­бо­ты

06.02 10 луч­ших ре­клам­ных ро­ли­ков Су­пер­бо­ула-2018

05.02 Что де­лать с на­чаль­ни­ком, ко­то­рый вас не лю­бит

01.02 Amazon стал са­мым до­ро­гим брен­дом

29.01 Пер­вые ме­ся­цы на ра­бо­те: 10 за­дач для но­вич­ка

25.01 Со­зда­тель Ми­ви­ны стал са­мым бо­га­тым че­ло­ве­ком Вьет­на­ма

24.01 Ин­струк­ция раз­вед­ки США по ор­га­ни­за­ции ди­вер­сий в ва­шем офи­се

19.01 О чем не сто­ит го­во­рить на ра­бо­те: 8 со­ве­тов

16.01 Как су­деб­ная ре­фор­ма по­вли­я­ет на вы­яс­не­ние от­но­ше­ний ра­бот­ни­ков и ра­бо­то­да­те­лей

10.01 7 оши­бок, ко­то­рые мы со­вер­ша­ем при смене ра­бо­ты

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно