Фінансові новини
- |
- 14.06.26
- |
- 18:22
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Возмещение НДС будет давить на межбанковский курс доллара
23:18 24.02.2017 |

Валютный рынок завершил неделю небольшим подорожанием доллара - на 3 копейки. По итогам торгов межбанка 24 февраля курс закрепился в рамках 26,92-26,95 грн./$, сообщил UBR.ua начальник казначейства VTB Bank (Украина) Станислав Верхградский.
Утром на рынке доминировали импортеры, потому котировки уходили и выше 27 грн./$.
«Но примерно в 11:30 на рынок вышли крупные продавцы доллара, что привело к снижению котировок», - отметил UBR.ua ведущий эксперт сектора продажи казначейских продуктов ОТП Банка Вячеслав Озеров.
Впрочем, на прежние объемы торгов финансисты выйти на смогли: если вчера на межбанке наторговали $312,86 млн., то сегодня лишь на $246,88 млн.
«Открытие межбанковских торгов сегодня проходило на уровнях 26,89-26,92 грн./$. В отличие от предыдущего торгового дня, в пятницу на межбанке не было такого изобилия валютных продаж, наоборот, иногда создавалось впечатление, что покупатели преобладали на рынке. На этом фоне котировки постепенно выросли к 26,99-27,04 грн./$. К обеду курс скорректировался к 26,96-26,99 грн./$. Во второй половине дня гривне удалось вернуть часть утраченных на протяжении дня позиций. Финишировали безналичные торги на уровнях 26,92-26,95 грн./$», - детализировал Станислав Верхградский.
Финансисты обсуждают плавную смену валютных настроений, но пока не делают из этого большого события.
«В целом рынок в пятницу было достаточно спокойным. На нынешние позиции нацвалюты продолжают оказывать влияние сезонные факторы», - отметил UBR.ua директор казначейства Банка Кредит Днепр Олег Куринной.
«Наблюдаемое сегодня сокращение валютного предложения связываем с постепенным снижением потребностей в гривне со стороны экспортеров. А продавать свободные валютные запасы по текущему курсу никто не торопится», - дополнил коллегу Станислав Верхградский.
На следующей неделе у экспортеров будет еще меньше резонов для продажи доллара. Поскольку Госказначейство должно провести выплаты по налогу на добавленную стоимость.
«Выплаты НДС могут стартовать с понедельника, на рынок полученная гривна поступит через 1-2 дня», - сказал Верхградский.
«Возмещение происходит после подачи декларации компанией-экспортером, соответственно процесс может начаться уже в ближайшие дни», - подтвердил Олег Куринной.
Ожидается, что курс на наличном рынке продолжит следовать за безналичным даже при небольшом спросе со стороны населения. Также как и сегодня.
«Наличный доллар вслед за межбанком немного подрос до 26,95-27,05 грн./$. Повышенный спрос на наличный доллар наш банк сегодня не испытывал», - заключил Олег Куринной.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні є ресурс для того, щоб збільшити зарплату військовослужбовцям.
У рамках комплексного перегляду Ukraine Facility - надання Україні
фінансування ЄС в обмін на реформи, Київ і Брюссель домовилися змінити
не лише перелік вимог, а й схему роботу інструмента.
Співвласник компанії Fire Point Денис Штілерман розповів, що під час
випробувань української ракети-перехоплювача балістики FP-7.x вона
досягла висоти у 25 кілометрів.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що його країна досягла "всеосяжної угоди" з Україною щодо угорської нацменшини.
Новий угорський уряд скасував вето на часткове відшкодування країнам ЄС вартості зброї, яку вони надсилають Україні.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.
В ЄС домовилися запровадити Digital Omnibus on AI - ініціативи, яка пом'якшує перший у світі закон, що регулює розробку та використання ШІ. Що пішло не так?
Під час симуляції ведення гібридної війни з дезінформації противника між
українською командою, яка вела "кібернаступ" та НАТО, яке оборонялась,
остання перемогла з мінімальним відривом.