Фінансові новини
- |
- 26.07.26
- |
- 10:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Короткая память. Семенченко забыл, зачем блокирует Донбасс
14:59 14.02.2017 |

Семен Семенченко, Егор Соболев и другие адепты блокирования неустанно повторяют свои мантры о преступности и аморальности всякой торговли с оккупированными территориями, и, нужно отдать им должное, этот простой посыл находит своего благодарного и внемлющего слушателя.
За всеми этими пылкими дискуссиями все, в том числе и участники самих дискуссий, как-то совсем быстро забыли, какую именно цель блокады декларировали ее организаторы в самом начале этой акции, в декабре прошлого года.
А было вот что. 16 декабря 2016 г. группа ветеранов АТО заявила о создании штаба блокады оккупированных территорий с целью "прекращения контрабандных поставок". А не поставок стратегически важных грузов для Украины. Подчеркнем, именно такую формулировку - "контрабандные поставки" - использовали организаторы блокады в самом ее начале. При этом террористическим республикам был поставлен ультиматум с четкими требованиями - отпустить всех пленных, которых держат в заложниках.
"Мы приняли решение объявить ультиматум господам из террористических так называемых республик. Если в течение семи дней наши бойцы не будут отпущены, обменены, мы начинаем повсеместную блокаду железнодорожных и автомобильных путей", - заявлял тогда один из командиров "Донбасса" Анатолий Виногродский.
А вот что на следующий день после провозглашения блокады писал ее главный идеолог Семенченко: "В 2016-м ветераны поставили ультиматум российским наемникам и готовятся возобновить битву за здоровье Донецка и Луганска. И чтобы наших хлопцев выпустили из плена. Кто хочет помочь хлопцам или присоединиться, может подписаться на странице Штаба блокады торговли с оккупированными территориями".
С тех пор прошло чуть меньше двух месяцев, дело блокадников раскрутилось до всеукраинского масштаба, а вот о своей главной цели - освобождении пленных - организаторы блокады уже не вспоминают. И не потому, что всех ее участников неожиданно одолели провалы в памяти. Дело в том, что реальной целью блокады было, разумеется, вовсе не освобождение наших пленных, а политический перформанс, как бы цинично это не звучало.
Тем более что практически все эксперты еще в самом начале акции вполне обоснованно сомневались, что, блокируя Донбасс, можно вынудить террористов отпустить пленных. Да и сами участники блокады не могли этого не понимать. Так что достаточно быстро блокада была переориентирована на более абстрактную и долгоиграющую цель - остановка "торговли на крови". Тем более что вопрос обмена пленных, после того как Надежда Савченко несколько снизила свою активность на этом поприще, снова ушел в информационную тень.
Также нельзя не отметить, что "блокадники" отступили от своего в целом правильного тезиса остановки контрабанды к тезису перекрытия движения через линию разграничения всех товаров вообще, в том числе и стратегически важного сырья, и продукции "разделенного войной" единого металлургического цикла.
Такая радикальная постановка вопроса, собственно, и обеспечила политической акции "Самопомочі" максимально широкий общественный резонанс вкупе с рисками нанести государству серьезный вред. Однако последнее для пиар-акции "блокадников" лишь побочный продукт на пути достижения личных политических целей.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Захід суден до українських морських портів станом на 22 липня тимчасово
призупинився через безпекову ситуацію, однак уряд працює над заходами
для забезпечення стабільності експорту.
Національний банк України (НБУ) пропонує зобов'язати надавачів платіжних
послуг присвоювати кожній платіжній операції маркер низького,
середнього або високого ризику, причому операції з високим ризиком мають
автоматично зупинятися до з'ясування деталей та отримання підтвердження
користувача, свідчить проєкт постанови регулятора.
Міністерство енергетики України заявило, що тарифи на газ та електроенергію не підвищуватимуть до кінця воєнного стану.
Міжнародний валютний фонд розкритикував рішення Верховної Ради скоротити
термін посиленого обов'язкового фінансового моніторингу політично
значущих осіб (PEP). Про це йдеться в оновленому Меморандумі про
економічну й фінансову політику.
Британська оборонна компанія BAE Systems та стратегічний оборонний
партнер в Україні підписали ліцензійну угоду щодо місцевого виробництва
артилерійських систем Light Gun.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Президент України Володимир Зеленський
на тлі масових протестів в Україні, однією з основних вимог яких була
відставка головкома ЗСУ Олексадра Сирського, ухвалив рішення про заміну
головнокомандувача.
Керівники чотирьох з дев'яти територіальних управлінь Бюро економічної
безпеки провалили атестацію, повідомляється на сайті Бюро.
Україна найближчими днями отримає близько 690 млн доларів від Міжнародного валютного фонду.
Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
Google почала розсилати користувачам Android електронні листи із
попередженням про майбутні зміни в політиці зберігання резервних копій.
Американський сервіс таксі Uber запустив в аеропорту імені Фридерика
Шопена у Варшаві термінали Tap to Ride, які дають змогу замовити та
оплатити поїздку без використання мобільного застосунку.
Зростання популярності технології бездротових оновлень (over-the-air,
OTA) в автомобілях підвищує ризик кібератак і може становити загрозу для
національної безпеки.
Європейська комісія зобов'язала Google відкрити Android для сторонніх
сервісів штучного інтелекту, щоб вони отримали такі самі можливості, як і
Gemini.
Trump Media & Technology Group обговорювала плату до $100 тисяч на
місяць за швидший доступ до публікацій президента США Дональда Трампа у
Truth Social.
Від кінця 2022 року, коли компанія OpenAI публічно представила
ChatGPT - перший масовий чат-бот штучного інтелекту (ШІ), минуло зовсім
небагато часу за мірками людства і ціла вічність для технологій.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн