Как сообщается в информации Госказначейства, в целом за два месяца текущего года дефицит госбюджета составил 2,4 млрд грн: в том числе по общему фонду – 3,65 млрд грн, тогда как по итогам января-февраля прошлого года был зафиксирован дефицит 8,74 млрд грн, в том числе по общему фонду – 9,96 млрд грн.
В то же время из-за сохраняющегося значительного профицита местных бюджетов по итогам января-февраля сводный бюджет сведен с профицитом 9,87 млрд грн, в том числе по общему фонду – 8,04 млрд грн, тогда как по итогам января-февраля прошлого года дефицит сводного бюджета составил 0,27 млрд грн.
Согласно обнародованным данным, доходы госбюджета-2016 за первые два месяца увеличились по сравнению с первыми двумя месяцами прошлого года на 17% – до 70,59 млрд грн, в том числе по общему фонду – на 17,4%, до 66,34 млрд грн.
Госказначейство уточняет, что доходы за январь-февраль 2016 года оказались на 11,9% выше плановых на этот период, составив 11,9% от годового плана, в том числе по общему фонду превышение составило 14,2%, а выполнение годового плана – 11,8%.
Одновременно расходы госбюджета сократились на 3,3% – до 72,92 млрд грн, хотя по общему фонду они увеличились на 1,6% – до 70,61 млрд грн. Ведомство уточняет, что план расходов первых двух месяцев по общему фонду был недовыполнен на 18%.
Госказначейство отмечает, что в январе-феврале этого года отчисления от Нацбанка в госбюджет отсутствовали, тогда как к марту прошлого года НБУ уже направил в бюджет 5,45 млрд грн.
Как сообщалось, в январе этого года рост доходов госбюджета-2016 к аналогичному периоду госбюджета-2015 составил 32,6%, в том числе по общему фонду – 43,9%, одновременно расходы госбюджета сократились на 13,9%, в том числе по общему фонду – на 14,1%.
Дефицит госбюджета Украины в 2015 году составил 45,15 млрд грн, в том числе по общему фонду – 38,86 млрд грн, тогда как за 2014 год – соответственно 72,03 млрд грн и 55,02 млрд грн. В декабре минувшего года из бюджета авансом были заплачены трансферты за январь 2016 года, в результате чего дефицит госбюджета в декабре достиг 40,81 млрд грн, в том числе по общему фонду – 38,2 млрд грн.
Согласно данным Госказначейства, в целом в 2015 году доходы госбюджета выросли на 49,7% – до 534,65 млрд грн, в том числе по общему фонду - на 62,2%, до 503,76 млрд грн.
Расходы госбюджета-2015 увеличились к предыдущему году на 34,1% – до 576,85 млрд грн, в том числе по общему фонду - на 46,7%, до 544,63 млрд грн.
Госбюджет-2016 утвержден с предельным размером дефицита 83,69 млрд грн, или 3,7% прогнозного ВВП. Его доходы определены в 595,16 млрд грн, в том числе общего фонда – 562,81 млрд грн, тогда как расходы соответственно 667,82 млрд грн и 633,51 млрд грн.
Госбюджет-2016 основан на прогнозе роста ВВП 2% при инфляции 12%, тогда как в минувшем году инфляция составила 43,3%, а спад ВВП - около 10,5%.


Дефицит государственного бюджета Украины в феврале 2016 года составил 4,85 млрд грн, в том числе по общему фонду – 5,35 млрд грн, тогда как в январе профицит был равен 2,45 млрд грн, в том числе общего фонда – 1,7 млрд грн.
У Державному бюджеті на 2026 рік вперше передбачено 60 млн грн на підтримку агрострахування сільськогосподарських виробників.
Протягом 2025 року український оборонно-промисловий комплекс отримав
понад 6 мільярдів доларів США іноземного фінансування.
Кабмін ухвалив рішення продовжити до кінця 2026 року обмеження на
експорт необробленої деревини, паливної деревини, а також брухту чорних
металів і міді.
Національний банк України з 31 грудня 2025 року пом'якшує низку валютних
обмежень у межах реалізації положень законодавства щодо запровадження
правового режиму "Дефенс Сіті" для підтримання оборонно-промислового
комплексу (ОПК).
Мінекономіки і Мінфін проводять консультації з бізнесом і аналітичними центрами щодо запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Данська транспортно-логістична компанія A.P.Moeller‑Maersk повідомила
про оновлення з 5 січня 2026 року тарифів на залізничні перевезення
контейнерів на імпорт, порівняно із введеними з 1 жовтня цього року
тарифами, мова йде про підвищення тарифів на 20-футовий контейнер на
5,6-20%.
Влада - в основному Верховна Рада - гальмує з ухваленням змін, необхідних для отримання повної суми фінансової допомоги від ЄС
Україна готова розглянути компромісний варіант щодо створення вільної
економічної зони, запропонований США і який передбачатиме відведення ЗСУ
і армії РФ.
З 26 лютого 2026 року в Україні набирає чинності оновлений порядок надсилання податкових повідомлень-рішень (ППР).
Кабінет міністрів України відтермінував строки обов'язкового
використання платіжних терміналів для фізичних осіб-підприємців 1-ї
групи до завершення воєнного стану та ще на три місяці після його
скасування, повідомила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко.
Україна отримає від Канади додаткову економічну допомогу на суму 2,5 мільярда доларів.
Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Компанія Trump Mobile повідомила про чергове перенесення термінів виходу свого першого смартфона T1, передає Fortune.
Volkswagen може відкласти появу дійсно доступної версії електричного
хетчбека ID.Polo, всупереч раніше заявленій стартовій ціні в €25 000. За
даними Handelsblatt, на старті продажів покупцям, ймовірно, запропонують дорожчі модифікації.
Samsung останнім часом регулярно критикують за застій із місткістю
акумуляторів у флагманській лінійці Galaxy S. На тлі цього китайські
виробники активно випускають відносно доступні смартфони з
кремній-вуглецевими (Si/C) батареями місткістю 7000 мА·год, а останнім
часом - вже й до 10000 мА·год.
Брак грошей може бити по серцю сильніше, ніж чимало хвороб: ризик смерті
зростає на 60%. Такі переживання небезпечніші за шкоду від цукру і
холестерину, з'ясували вчені.
Китай готується регулювати використання штучного інтелекту, зокрема
чатботів, щоб захистити користувачів від психологічної шкоди, залежності
та небезпечної поведінки.
Китай вимагає від виробників мікросхем використовувати щонайменше 50%
вітчизняного обладнання для збільшення виробничих потужностей, оскільки
Пекін прагне створити самодостатній ланцюжок постачання
напівпровідників.
Попри гучні заяви Ілона Маска про те, що вже наступного року мільйони
безпілотних Tesla Robotaxi заполонять дороги США, реальний стан сервісу
виглядає значно скромніше. Транспорт. Тег тесла