Фінансові новини
- |
- 17.06.26
- |
- 09:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
У Києві запросили британського архітектора для ревіталізації 130-річного заводу
23:32 02.07.2025 |
"Ковальська" планує у наступні два-три роки почати ревіталізацію колишнього лікеро-горілчаного заводу на Кудрявській, 16А, де зараз функціонує культурний простір та будівництво нової частини. Проєктом "Кудрявка" опікується британський архітектор Девід Чіпперфілд, розповів СЕО групи Сергій Пилипенко в інтервʼю LIGA.net.
За його словами, будівля, яка є памʼяткою архітектури, в дуже поганому стані. Відсутність консервації обʼєкта СЕО пояснив критичним станом через відсутній дах. Будь-які роботи над памʼяткою можливі лише після проходження кількох етапів погодження й отримання відповідних дозволів.
"Ковальська" почала з розробки проєкту реставраційних робіт. Наразі триває дозвільно-погоджувальна процедура, необхідна для їх початку, та регулярний моніторинг технічного стану пам'ятки.
СЕО компанії зауважив, що це не буде житловий комплекс, а сам проєкт суперечить економіці - він не є бізнесом, це радше меценатство. Зокрема, збережеться культура та громадська функція, а також у планах - галереї, ресторани, місця для подій і заходів. І все це має бути відкритим, додає Пилипенко.
"Ми почали спілкуватися з багатьма провідними архітекторами світу щодо Кудрявки, її майбутнього, можливих підходів. І вже під час війни, у 2024 році, знайшли спільне бачення зі студією Девіда Чіпперфілда, який особисто опікується проєктом Кудрявки. Поки триває оформлення дозволів, фіналізація концепцій, проводяться археологічні дослідження - простір живе як є. Щойно будемо готові до реставрації й будівництва нової частини, обов'язково зробимо публічне оголошення. Але це точно не цього року. Найімовірніше, це перспектива наступних двох-трьох років", - зазначив Пилипенко.
Довідка
Девід Чіпперфілд - один із провідних сучасних архітекторів, відомий своїм стриманим, витонченим стилем і пошаною до контексту місця. У 1985 році він заснував власну архітектурну студію David Chipperfield Architects, яка має офіси в Лондоні, Берліні, Мілані та Шанхаї. Його проєкти охоплюють як громадські будівлі, так і музеї, житлові комплекси та комерційні об'єкти. Найвідоміші роботи: реконструкція Нового музею (Neues Museum) у Берліні, Музей Ріверсайд у Глазго, а також офіси і магазини бренду Valentino у всьому світі. Чіпперфілд отримав численні нагороди, зокрема Пулітцерівську премію у 2023 році.
Київський лікеро-горілчаний завод збудований у 1896 році київським архітектором Володимиром Безсмертним і розташований у Києві біля Львівської площі. У 1910-х роках завод виробляв алкогольні напої та називався Київський винний склад №1.
У період Першої світової працював як притулок для дітей нижніх військових чинів. Під час Другої світової завод називався Київський лікеро-горілчаний завод №2 і виробляв пляшки із запальною сумішшю. Згодом на заводі знову почали виробляти алкоголь.
У період з 1946 по 1980 рік поетапно проводилася реконструкція заводу. З 1992 року завод функціонував під управлінням різних орендарів. У 2002 році він змінив назву на Столичний Стандарт і під цією вивіскою і припинив роботу за кілька років.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Уряд представив Бюджетну декларацію на
2027-2029 роки, в якій закладено два сценарії розвитку подій - залежно
від перебігу війни
Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Там зазначили, що у Державному бюджеті України на
2026 рік передбачено 6,6 мільярда гривень на виплату академічних та
іменних стипендій студентам закладів освіти. Це на 1,2 мільярда гривень
більше, ніж у 2025 році.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні є ресурс для того, щоб збільшити зарплату військовослужбовцям.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про утворення "Українського
фармацевтичного агентства" ("Укрфармагентства") - нового органу
державного контролю у фармацевтичній галузі.
"Укрзалзниця" запускає щоденний швидкісний поїзд "Інтерсіті" Дніпро - Одеса - Це перший на цьому напрямку.
У Києві готуються облаштувати тисячі локацій для зарядних станцій для
електромобілів. Про це розповів заступник голови КМДА Костянтин Усов під
час форуму "Електроспектива-2026"
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.
Німецький суд постановив, що Google несе пряму відповідальність
за неправдиву інформацію, яку поширює сервіс AI Overview - частина
пошукової системи, яка генерує короткі ШІ-відповіді на запити.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання