Фінансові новини
- |
- 26.03.26
- |
- 17:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Жодна з добірок завдань НМТ з англійської мови не містить запитань IELTS чи інших міжнародних тестів
09:49 11.06.2025 |

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) заявляє, що жодна з добірок тестових завдань національного мультипредметного тесту (НМТ) з англійської мови не містить запитань IELTS чи інших міжнародних тестів.
"Усі тестові завдання з англійської мови, які включено до тестів НМТ-2025, розроблені на основі автентичних англомовних текстів, доступних у відкритих першоджерелах, а саме в друкованих періодичних виданнях, інтернет-виданнях, інформаційно-довідкових і рекламних буклетах, художній літературі. Тексти-стимули дібрано й адаптовано відповідно до поставлених методичних цілей зі збереженням необхідного оригінального контексту", - йдеться у повідомленні УЦОЯО.
У відомстві наголосили, що процедури підготовлення тестових добірок розроблені в такий спосіб, що запозичення чужих тестових завдань є просто неможливим.
"Тому для фахівців Українського центру стало несподіванкою те, що цього тижня в соціальних мережах активно поширювався допис, що, мовляв, деякі завдання НМТ з англійської є завданнями екзамену IELTS (International English Language Testing System - міжнародна система тестування з англійської мови). Ця інформація неправдива. Жодна з добірок тестових завдань НМТ не містить запитань IELTS чи інших міжнародних тестів", - наголосили в Центрі.
В УЦОЯО також розповіли, що після детального вивчення інформації із соцмереж стало зрозуміло, що група завдань на використання мови, що надавалася вступникам під час оцінювання 2 червня, була побудована на фрагменті тексту, який для своєї роботи також використала блогерка, авторка безкоштовного вебсайту з підготовки до IELTS.
"Текст до цих завдань є автентичним... Однак для потреб НМТ автори використали лише фрагмент оригінального тексту, суттєво скоротивши і спростивши його. Завдання сформулювали до окремих лексичних і граматичних конструкцій із тексту. Цей же автентичний текст, але із зовсім іншою метою використала Елізабет Фергюсон, яка на основі матеріалу створила завдання до змісту тексту матеріали... Пані Фергюсон використала значно більший обсяг текстового матеріалу, а замість роботи з граматичними і лексичними конструкціями пропонує своїм учням дібрати заголовки до кожного з абзаців тексту", - йдеться в повідомленні.
У зв'язку з цим УЦОЯО заявляє про безпідставність обвинувачень щодо академічного плагіату при розробленні тестів, використовуваних для НМТ.
"Водночас сама ситуація ілюструє те, наскільки легко в сучасному цифровому світі через соціальні мережі можна формувати негативну суспільну думку щодо певних подій чи процесів. Щоб не стати жертвою маніпуляцій, перевіряйте отриману з медіа інформацію, не довіряйте всьому, що читаєте або чуєте", - додали у відомстві.
Як повідомлялося, у 2025 році НМТ включає тестування з обов'язкових навчальних предметів: "українська мова", "математика", "історія України" та навчального предмета за вибором ("іноземна мова", "біологія", "географія", "фізика", "хімія", "українська література"). НМТ з історії України охоплюватиме весь курс історії з найдавніших часів до сьогодення. Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні відбуватимуться протягом 14 травня - 25 червня; додаткові - 14-25 липня.
На початку червня УЦОЯО спростовував поширену в соціальних мережах інформацію про зміст НМТ з історії України, а також про складність і "відірваності від реальності" НМТ з математики.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
В Україні запустили новий сервіс у застосунку "Дія", який в
автоматичному режимі відображає штрафи за паркування та дозволяє
здійснювати їх оплату безпосередньо у програмі. Для доступу до послуги
водіям необхідно оновити програму та перевірити наявність нарахувань.
У березні Держстат розпочинає досліджувати доходи та умови життя
українців, щоб визначити рівень життя населення та рівень бідності в
Україні.
Бійці 147-ї окремої артилерійської бригади Десантно-штурмових військ
першими у Силах оборони України тестують на бойових позиціях
екзоскелети.
Документ
передбачає перегляд та суттєве збільшення адміністративних штрафів за
порушення водного законодавства.
У Києві медіанна ціна однокімнатної квартири піднялась на 18% і станом
на лютий 2026 року становить майже $79 тис., в більшості обласних
центрів за рік медіанні ціни зросли на 10-20%
Міністерство оборони України запускає Defense AI Center "A1" - перший
центр компетенцій, який займатиметься впровадженням штучного інтелекту в
оборонні процеси та розвитком технологічних рішень для сучасної війни.
Кількість користувачів онлайн-сервісу державних послуг "Дія" збільшився до 24 мільйонів, зареєструвався ще мільйон українців.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.
Американська компанія Nvidia Corp. відновила виробництво чипів штучного
інтелекту H200 для китайського ринку, заявив головний виконавчий
директор компанії Дженсен Хуан під час конференції для розробників у
Сан-Хосе (штат Каліфорнія).