Фінансові новини
- |
- 05.12.25
- |
- 20:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Іноземні партнери відзначили наближення української військової освіти до стандартів НАТО - Міноборони
13:44 15.04.2025 |

Іноземні партнери відзначили значний прогрес української системи військової освіти та її відповідність стратегічному курсу на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО під час щорічної оцінювальної зустрічі експертів програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP з керівництвом українських військових вишів.
"Альянс і надалі сприятиме реалізації реформ для розбудови взаємосумісної багаторівневої системи військової освіти та підготовки, основними елементами якої є впровадження в освітній процес методології системного підходу до навчання (SAT), процедур планування та прийняття військових рішень за стандартами НАТО у поєднанні з українським досвідом ведення бойових дій", - наводяться в повідомленні на сайті Міноборони України слова директора НАТО DEEP Маріуша Соліса.
За його словами, ключовим показником успішної трансформації стане проведення інституційного аудиту системи військової освіти. Це дозволить оцінити виконання рекомендацій попереднього аудиту 2020 року щодо відповідності стандартам та критеріям НАТО.
Водночас директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони України Володимир Мірненко підкреслив, що наразі і Міністерство оборони, і Збройні сили України активно готуються до проведення восени цього року інституційного аудиту системи військової освіти, щоб продемонструвати готовність до забезпечення оперативної сумісності з силами НАТО.
"Попри повномасштабну збройну агресію російської федерації, нам вдалося вибудувати у військових вишах та коледжах внутрішню систему забезпечення якості військової освіти відповідно до стандарту НАТО "Освіта та підготовка", - наголосив він.
Мірненко також підкреслив необхідність нарощування спроможностей Збройних сил України за всебічної підтримки програми НАТО DEEP і військових навчальних інституцій Альянсу.
Захід традиційно проходив у Любліні (Республіка Польща) на базі Литовсько-польсько-української бригади імені князя Костянтина Острозького (ЛитПолУкрбриг). У ньому взяли участь представники Департаменту військової освіти і науки Міноборони України, Центрального управління військової освіти і науки Генерального штабу ЗСУ, Головної інспекції Міноборони, Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ, а також делегація експертів програми НАТО DEEP на чолі з Маріушем Солісом.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Від початку своєї дії ініціатива PURL забезпечила близько 75% усіх ракет
для комплексів Patriot і близько 90% ракет для інших систем ППО, які
постачаються Україні.
У 2026 році в Держбюджеті не передбачено підвищення зарплат
військовослужбовцям. Натомість з'являться контракти із покращеними
умовами.
ержавна податкова служба цьогоріч надіслала більше 6 тисяч запитів
платникам податків для з'ясування походження коштів, отриманих ними
через онлайн-платформи.
Новини про розслідування Національного антикорупційного бюро України
(НАБУ) щодо корупції в енергетиці (справа "Мідас") привернули значну
увагу українців: 59% респондентів відповіли, що чули про це, і ще 24% -
що чули, але без подробиць
4 грудня, набрав чинності закон №4630-IX, який дозволяє підприємствам
оборонно-промислового комплексу та критичної інфраструктури тимчасово
бронювати від мобілізації співробітників, що мають порушення військового
обліку.
Масований обстріл 3 грудня 2025 року практично знищив Херсонську ТЕЦ. Станція наразі не працює.
За даними Державної екологічної інспекції, з
початку повномасштабного вторгнення РФ сума підтверджених збитків
довкіллю на підконтрольній Україні території становить 6,01 трлн грн.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.