Фінансові новини
- |
- 24.01.26
- |
- 08:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Центр розмінування змінює підхід до очищення агроземель
17:39 14.03.2025 |

Центр гуманітарного розмінування буде ділити великі ділянки на частини по 200 гектарів, щоб залучити більше операторів та пришвидшити повернення земель до використання.
Про це повідомляє Міністерство економіки України за результатами зустрічі урядових структур у сфері протимінної діяльності з операторами ПМД, передає Укрінформ.
Директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда під час зустрічі заявив, що ЦГР дробитиме великі ділянки для закупівлі послуг із розмінування агроземель. Це дозволить пришвидшити очищення земель та залучити більшу кількість операторів до розмінування.
Він пояснив, що якщо фермер подасть заявку на очищення, наприклад, однієї тисячі гектарів, ЦГР оголосить в системі Prozorro п'ять закупівель по 200 гектарів.
"Ми за пів року роботи державної програми компенсації вартості розмінування агроземель зрозуміли, що великі ділянки на торгах - це не оптимальне рішення. На такий аукціон може прийти лише обмежена кількість операторів, які повинні мати спроможність виконати подібну роботу. Крім того, кошти будуть перераховані лише після очищення ділянки, яке, залежно від площі, може тривати пів року і більше. Весь цей час оператор змушений оплачувати вартість робіт з власної кишені", - сказав Байда.
Директор ЦГР також повідомив, що Центр спростив участь в аукціонах для операторів, які поки не мають належного досвіду. Вони можуть змагатися за право розміновувати ділянки до 50 гектарів.
За інформацією начальника Центру протимінної діяльності Євгенія Бірюкова, вже зараз ведеться інспекція на 14 ділянках, які розміновували оператори. Якщо оцінка буде позитивною, то впродовж найближчих кількох місяців до експлуатації повернуть понад 3 500 гектар територій.
"35 тисяч квадратних кілометрів повернутих до використання - це прекрасний результат. Ми розуміємо, що чим більше ми працюємо з ділянками, де велись активні бойові дії, тим повільніше йде розмінування, але наше завдання зробити так, щоб ці процеси були максимально ефективні», - зауважив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
У зустрічі взяли участь близько 100 учасників від українських та міжнародних операторів, а також представників державних структур.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Мер Києва Віталій Кличко закликав містян, які мають можливість, виїхати
за місто, а тих, хто залишається, зробити запас продуктів, води і ліків.
За його словами, ситуація складна, але може бути ще гірше.
Мінрозвитку у 2026 році планує підготувати законопроєкт про запровадження обов'язкового техогляду усіх транспортних засобів.
Реєстр збитків для України отримав 100 тисяч заяв від фізичних осіб щодо
компенсації шкоди, збитків або шкоди здоров'ю, завданих російською
агресією.
Кіберполіція України попереджає про нову шахрайську схему, яка
поширюється через соціальні мережі й месенджери. Зловмисники обіцяють
промокод на 10 л пального за підписку на телеграм-канал.
До сьогоднішнього ранку декілька систем ППО були без ракет, однак
сьогодні Україна отримала серйозний пакет ракет, повідомив президент
України Володимир Зеленський.
Шкільні канікули в Києві продовжать до 1 лютого для збереження
електроенергії, повідомив перший віцепрем'єр - міністр енергетики Денис
Шмигаль.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.