Фінансові новини
- |
- 17.02.26
- |
- 08:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В Україні затвердили нові норми будівництва укриттів. Набувають чинності з 1 листопада
22:19 14.08.2023 |

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури затвердило нові будівельні норми (ДБН) щодо споруд цивільного захисту. Вони набувають чинності з 1 листопада 2023 року, повідомила пресслужба міністерства.
Документ встановлює чіткі вимоги до проєктування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту наявних.
Згідно з цими нормами, в житлових і громадських спорудах, зокрема школах, садочках та лікарнях, мають будуватись захисні укриття та споруди подвійного призначення, призначені для захисту населення від небезпек, що можуть виникнути внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних (бойових) дій або терористичних актів.
Затверджений проєкт ДБН передбачає, що всі захисні споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. За неможливості облаштувати пандус, рекомендується застосовувати підіймальні пристрої та механізми.
Також там повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.
Під час будівництва нового укриття обов'язковим є облаштування щонайменше одного туалету, який розрахований на людей, що пересуваються в кріслах колісних. Таке приміщення має розраховуватися на кожні 200 осіб.
Ознайомитись із проєктом ДБН В.2.2-5:2023 "Захисні споруди цивільного захисту", який затверджено, можна за посиланням.
Протягом місяця нові норми будуть зареєстровані в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, а їхній контрольний примірник буде доступний у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування.
До 1 листопада Мінвідновлення консультуватиме представників будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їхнього впровадження на практиці.
В Україні з 1 березня набули чинності нові державно-будівельні норми (ДБН) для закладів охорони здоров'я. Зміни стосуються як будівництва нових лікарень, так і реконструкції наявних медзакладів. Норми поширюються на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих випадках - реставрацію.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
«Укрпошта» отримала бронювання працівників не через статус державної компанії, а як об'єкт військової інфраструктури.
До освітньої платформи "Мрія" під'єднались уже понад 2,9 тис. шкіл,
екосистемою в освітньому процесі користуються понад 500 тис. українців,
повідомляє Міністерство освіти і науки.
Кабінет міністрів затвердив порядок надання, позбавлення, припинення та поновлення статусу суб'єкта ветеранського підприємництва. Про це повідомляє Мінветеранів.
Флористичний ринок напередодні Дня закоханих входить у пік попиту,
але візуальна мова подарункових букетів помітно змінюється
Міністерство оборони України розпочинає бета-тестування функції
оформлення відстрочки від призову в Резерв+ для багатодітних батьків
незалежно від їх сімейного стану.
Укрпошта випустила марку на честь українського скелетоніста Владислава
Гераскевича, якого МОК дискваліфікував через "шолом пам'яті".
Цьогорічний розмір індексації пенсійних виплат становитиме 12,1%; індексація буде проведена з 1 березня.
Вперше в історії китайський автовиробник BYD обігнав американську корпорацію Ford за кількістю проданих автомобілів у світі
Google представив оновлення кількох своїх
інструментів, серед яких «Результати з інформацією про вас» та
можливість видалити небажані зображення з пошукової системи.
Розпродаж технологічних паперів на тлі стрімкого розвитку штучного
інтелекту починає перекидатися на кредитний ринок. Аналітики Morgan
Stanley попереджають про зростання ризиків для сегмента програмного
забезпечення, який займає помітну частку корпоративного фінансування
Ілон Маск повідомив, що SpaceX змінила пріоритети та спершу
зосередиться на створенні бази на Місяці. Колонізація Марса залишиться в
планах, але реалізовуватиметься на наступному етапі.
Китайський стартап Energy Singularity заявив, що його
високотемпературний надпровідний токамак HH70 утримував плазму 1337
секунд або іншими словами 22 хвилини. Це світовий рекорд для комерційно
створених термоядерних установок.
В оновленні Windows 11 від 15 січня 2026 року Microsoft видалила
офіційну підтримку драйверів V3 і V4, необхідних для роботи старих
принтерів, повідомляє Tom's Hardware.
Samsung ще не представила лінійку Galaxy S26, а в мережі вже
з'явилася цікава інформація про флагман наступного покоління - Galaxy
S27 Ultra.