Фінансові новини
- |
- 17.12.25
- |
- 20:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Україна досі не запровадила санкції проти російських олігархів Фрідмана, Усманова та Абрамовича, – дослідження
13:10 29.06.2022 |

Станом на кінець червня кількість людей, проти яких Європа, США, Велика Британія, Канада, Австралія та Японія запровадили санкції, становить 1500 фізичних осіб, а перелік підсанкційних компаній з лютого 2022 року збільшився удвічі та становить понад 650 юросіб.
Як свідчать результати дослідження аналітиків центру R&D YouControl, до переліків додані члени родин російських чиновників та бізнесменів, посадові особи фінансових установ, військових підприємств, державні посадовці так званих "Л/ДНР" та інші.
Зазначається, що з середини березня і на кінець червня найбільшу кількість персональних санкцій наклала Японія: близько 600 фізичних осіб та понад 180 юридичних осіб. Більше ніж 450 фізосіб потрапили до переліків Канади та США.
Також суттєво збільшилась кількість підсанкційних юросіб у США: до переліку додано понад 220 компаній. До списків ЄС потрапили ще 160 підприємств, проте значна кількість цих санкцій обмежує лише експортні операції товарів подвійного призначення та військової техніки.
При цьому, як кажуть аналітики, з моменту російського вторгнення на територію України, обмежувальні заходи з української сторони накладалися повільно.
Так, 9 червня двома президентськими Указами (№400 та №401) були введені обмежувальні заходи проти 35 фізичних осіб, включно з президентом РФВладіміром Путіним та членами уряду РФ, а також проти 236 вищих закладів освіти РФ та їхніх очільників.
Також президент Володимир Зеленський 24 травня ввів в дію іще два рішення РНБО (укази № 362 та №363). Санкції були накладені на російського підприємця Владіміра Євтушенкова та генерального директора "Росатому" Алєксєя Ліхачова. Також до переліку потрапили 4 російські компанії.
Зазначається, що частина російських олігархів, що потрапили до перелічених вище санкційних списків вже перебуває під санкціями РНБО: це брати Ротенберг, Юрій Ковальчук, Олег Дерипаска, Олексій Мордашов та Геннадій Тимченко.
Проте, інші російські підприємці, що входять до ТОП-88 мільярдерів за версією Forbes, досі не включені до санкційного переліку України.
Зокрема, співвласник LetterOne Михайло Фрідман, співвласник гірничо-металургійного холдингу USM Алішер Усманов, колишній співвласник футбольного клубу "Челсі" та акціонер гірничо-металургійної компанії Evraz Роман Абрамович.
Також обмежувальні заходи з боку України не застосовані до депутатів Держдуми та членів Ради Федерації РФ, які визнали самостійність так званих "Л/ДНР", не до всіх очільників військово-промислових підприємств.
Крім того, зазначається, що РНБО до цього часу "оминуло" увагою посібників країни-агресорки - громадян України, які вже включені до санкційних переліків Великобританії, ЄС, Австралії, Канади. Зокрема: Кирила Стремоусова, Галину Данильченко, Володимира Сальдо, Іллю Киву та інших.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
У РУБРИЦІ
Бізнес
| У ChatGPT відтепер можна редагувати зображення в Photoshop. Функція безкоштовна й доступна в Україні |


Згідно з планом, російський скраплений природний газ (СПГ) буде
заборонено в ЄС на початку 2026 року після того, як закон набуде
чинності. Натомість імпорт трубопровідного газу буде поступово припинено
до 30 вересня 2027 року.
The New York Times дізнались деталі заходів стримування з боку партнерів
України, які готують у рамках триваючих переговорів довкола "мирного
плану" Трампа.
Він також анонсував, що Британія незабаром розпочне виробництво нових
безпілотників-перехоплювачів Octopus у Великій Британії, таким чином,
щомісяця тисячі нових безпілотників назад будуть передаватися Україні.ОП, політика, міжн. Тег Британія
Євросоюз оприлюднив план гарантій безпеки для України, що передбачає
шість ключових пунктів, та застеріг проти змін її кордонів силою,
наголосивши на праві українського народу самостійно ухвалювати рашення
щодо своєї території.
Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної
політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт щодо зміни назви
розмінної монети України на шаг.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Міністерство оборони подало на розгляд Уряду
пакет нормативних актів, що має забезпечити запуск з 5 січня 2026 року
спеціального правового режиму Defence City - інструменту державної
підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу.
Витратити кошти можна буде на ліки, одяг, взуття протягом 6 місяців після їх надходження.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц
заявив, що за умов потенційних гарантій безпеки від США та Європи після
припинення вогню в Україні західні миротворці зможуть за певних
обставин чинити опір російській армії
Після 4 березня українців у Польщі прирівняють у правах до інших мігрантів, пояснили в МВС
Про це повідомила Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко під час робочої
зустрічі за участю першої леді Олени Зеленської щодо досягнень реформи
шкільного харчування.
Пісторіус також повідомив, що наступного року Німеччина передасть
"значну кількість ракет AIM-9 Sidewinder з наших запасів для посилення
протиповітряної оборони України".
СБУ разом з поліцією та працівниками
Офісу Генерального прокурора зібрали нові докази зв'язку підозрюваного у
вбивстві народного депутата України Андрія Парубія з РФ та пістолет, з
якого був вбитий нардеп.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.
Компанія Adobe запустила свої програми Adobe Photoshop, Adobe Express та Adobe Acrobat для чат-боту ChatGPT.
Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість запустити повний цикл
оформлення європротоколу оформлення незначних дорожньо-транспортних
пригод в застосунку "Дія", повідомила премʼєр-міністр України Юлія
Свириденко.
Серед нововведень є шаблони для відео з готовими музичними доріжками
та текстовими накладками.
Водночас прискорюється передача багатства між поколіннями. У 2025
році 91 спадкоємець (64 чоловіки та 27 жінок) успадкував рекордні $297,8
млрд, що на 36% більше, ніж у 2024 році. Загальна кількість
мультипоколінних мільярдерів досягла 860 осіб із активами $4,7
трильйона.