Фінансові новини
- |
- 29.05.26
- |
- 17:51
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В Євросоюзі вперше озвучили умови, які мають виконати в РФ для миру в Україні
09:48 29.05.2026 |
Високий представник Європейського союзу Кая Каллас вперше озвучила попередній список вимог до Росії в разі можливих майбутніх переговорів щодо миру для України.
Відповідний перелік вона оприлюднила в середу на пресконференції по завершенню неформального засідання міністрів закордонних справ (Gymnich) у Лімасолі (Lemesos) головуючого в ЄС Кіпру.
"Сьогодні ми обговорили наші власні основні європейські інтереси безпеки щодо Росії. Ми провели справді ґрунтовні дискусії щодо того, яких поступок Європа повинна вимагати від Москви та які наші червоні лінії. І одне дуже зрозуміло: Європа ніколи не буде нейтральним посередником між Росією та Україною, тому що ми на боці України, і ми захищаємо наші власні основні інтереси безпеки", - заявила вона.
Каллас нагадала, що відповідний документ для обговорення в столицях країн-членів ЄС вона представила ще в лютому. "Дозвольте мені нагадати лише кілька пунктів, які там були: безумовне припинення вогню є необхідною умовою для будь-яких мирних переговорів. Це також було підкреслено міністрами сьогодні. Росія повинна припинити диверсійні операції, кібератаки, втручання у вибори, порушення повітряного простору по всій Європі. Обмеження українських збройних сил під час переозброєння Росії безпосередньо загрожуватиме європейській безпеці. Якщо є обмеження для української армії, то мають бути обмеження і для російської. Не може бути жодного юридичного визнання окупованої української території, а також має бути підзвітність, і це дуже важливо", - оголосила Високий представник ЄС.
Крім того, за її словами, Росія повинна співпрацювати з міжнародними розслідуваннями та платити за руйнування, які вона спричинила. "Будь-яка мирна угода повинна повністю визнавати суверенітет, незалежність та право України обирати власні альянси. І, звичайно, існують ширші проблеми безпеки, коли ми розглядаємо присутність російських військ у таких країнах, як Грузія та Молдова. Очевидно, що в інтересах Європи, щоб ці сили більше не були там розміщені. Звичайно, є й інші питання. Це був довгий документ, але дозвольте мені на цьому зупинитися", - продовжила Каллас.
Високий представник також повідомила, що, крім цього, міністри пропонували деякі нові ідеї, які повинні бути там". "Але суть ось у чому: Європа має обґрунтовані вимоги щодо забезпечення тривалого миру, і міністри попросили мене продовжити цю роботу", - додала вона.
Крім того, міністри обговорили, як посилити тиск на Росію "в усьому світі". "Занадто багато країн продовжують вести бізнес з Москвою, одночасно користуючись привілейованим доступом до європейських ринків та інвестицій, тому Європа повинна ефективніше використовувати свої важелі впливу, коли йдеться про торгівлю, інвестиції, доступ до ринків, партнерство. І саме тому ми також готуємо нові санкції проти Росії, щоб реально тиснути на неї, щоб вони перейшли від удавання, що ведуть переговори, до реального сидіння за стіл переговорів. Загалом, сьогодні була сильна єдність у захисті європейських інтересів, підтримці України та посиленні тиску на Росію", - наголосила Каллас.
Високий представник констатувала, що станом на сьогодні "динаміка війни зміщується на користь України". "Росія відстає у військовому, економічному, а також дипломатичному плані. Але, як показали останні удари по Києву, Росія досі не виявляє справжньої зацікавленості у мирі, що також було чіткою точкою зору міністрів сьогодні. Пряма погроза Москви вбити іноземних дипломатів у Києві є публічним оголошенням про воєнний злочин", - заявила вона.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про майбутню передачу Україні
16 винищувачів Gripen, які були у використанні, і про плани продажу 20
одиниць нової моделі цього літака.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Президент Румунії Нікушор Дан після засідання Ради національної безпеки
оголосив про рішення закрити генконсульство РФ у Констанці і вислати
консула, передає Digi24.
Угорщина не поставлятиме Україні зброю чи бойову техніку, заявив
угорський прем'єр-міністр Петер Мадяр 28 травня на зустрічі з
генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
В
2024-25 роках проблеми з протиповітряною обороною стали наростати в
Україні. Росія збільшила кількість ударних дронів і модифікувала їх так,
щоб збиття БПЛА стало ускладненим.
Високий представник Європейського союзу Кая Каллас вперше озвучила
попередній список вимог до Росії в разі можливих майбутніх переговорів
щодо миру для України.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.
SpaceX офіційно подала документи для виходу на біржу Nasdaq під тикером
SPCX. Як пише TechCrunch, компанія повідомила, що сукупні збитки
компанії з моменту заснування перевищили $37 млрд.
Світовий ринок електромобілів продовжує стрімко зростати, але
нерівномірно: фактично формується "K-подібна" динаміка, де одні регіони
різко прискорюються, а інші відстають.
Поки світовий авторинок лихоманить від китайської експансії та
падіння попиту на дорогі «електрички», старі німецькі друзі вирішили
триматися разом.
Японські дослідники створили бездротову систему зв'язку зі швидкістю передачі даних 112 Гбіт/c в діапазоні 560 ГГц.