Фінансові новини
- |
- 17.06.26
- |
- 07:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Україна синхронізувала з ЄС ще три пакети санкцій щодо РФ
09:07 09.07.2025 |

Президент України Володимир Зеленський своїми указами увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 8 липня "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
Відповідні три документи були оприлюднені на сайті Офісу президента увечері у вівторок, 8 липня. Контроль за виконанням рішення Зеленський поклав на секретаря РНБО. Таким чином Україна синхронізувала з ЄС три останні пакети обмежувальних заходів щодо Росії, уточнив радник президента України Владислав Власюк.
За його словами, 15-й пакет санкцій охопив осіб із Росії, Білорусі, Китаю та інших країн. "Серед фігурантів - російський льотчик Олександр Азаренков, причетний до удару по лікарні "Охмадит", та виробник бойових роботів ТОВ "Гуміч", - наводить його слова пресслужба ОП.
Водночас 16-й пакет стосується фігурантів із Росії, Китаю, Туреччини й інших країн. До переліку увійшли Центр "ВОЇН", що займається військово-патріотичним вихованням на окупованих територіях, і ТОВ "Південний флот", яке перевозить російську нафту тіньовим флотом.
17-й пакет включає компанії з Росії, Китаю, Туреччини та інших країн. Під санкції потрапили золотодобувна компанія "Петропавловськ" і китайська Skywalker Technology Co. Ltd, причетна до виробництва дронів для Росії, вказав Власюк.
Зеленський: Докази того, що КНР постачає РФ компоненти - у дронах
У вечірньому зверненні Зеленський наголосив, що санкційна робота в Україні триває та нагадав про запровадження ще одного пакета обмежувальних заходів - щодо компаній із Китаю, які постачають компоненти для виробництва зброї в РФ, зокрема ударних дронів типу Shahed.
"Чіткі докази цього є. Деталі знаходять у збитих "шахедах". Ми будемо говорити про це також із нашими партнерами - щоб вони підтримували українські санкції. Є й нове рішення щодо синхронізації європейських санкцій у нашій юрисдикції - ще три пакети санкцій ЄС повністю чинні в Україні. Будемо й надалі зміцнювати наш тиск", - заявив президент України.
Наприкінці червня Зеленський заявив про повну синхронізацію 13 та 14 пакетів санкцій ЄС щодо РФ. Перед цим він підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО про синхронізацію з партнерами санкційної політики щодо Росії. У цьому рішенні РНБО вказується, що його метою є забезпечення "максимально жорстких наслідків" для РФ за агресію проти України. Воно передбачає, що Кабінет міністрів, Служба безпеки (СБУ) та Національний банк (НБУ) мають забезпечити повну імплементацію в юрисдикції України санкцій, які були затверджені міжнародними партнерами.
Такі обмежувальні заходи мають бути подані на розгляд РНБО та затверджені не пізніше, ніж на 15-й день після того, як відповідне рішення держави-партнера або об'єднання держав набере чинності.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Уряд представив Бюджетну декларацію на
2027-2029 роки, в якій закладено два сценарії розвитку подій - залежно
від перебігу війни
Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Президент Володимир Зеленський розповів, що країни Групи семи допоможуть
Україні пройти наступну зиму, якщо війна з Росією продовжиться.
Президент Володимир Зеленський, президент США Дональд Трамп та
президент Франції Емманюель Макрон у вівторок у кулуарах саміту G7 у
Франції провели тристоронню зустріч.
Президент України Володимир Зеленський у розмові з президентом
США Дональдом Трампом говорив про можливість проведення тристоронніх
перемовин із президентом РФ Володимиром Путіним.
Олександр Лукашенко попросив вибачення у президента України Володимира
Зеленського за свої попередні різкі висловлювання на його адресу та
запевнив, що жодних військових дій з боку Білорусі, зокрема з його боку,
очікувати не слід.
Кредит від Європейського Союзу на суму 90 мільярдів євро покриває дві
третини фінансових потреб України на цей і наступний роки, в червні
Україна отримає перший транш - про це повідомила у Франції очільниця
Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
Рада Європейського Союзу ухвалила низку обмежувальних заходів для
протидії російській агресії проти України - про це пресслужба блоку повідомила 15 червня.
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.
Німецький суд постановив, що Google несе пряму відповідальність
за неправдиву інформацію, яку поширює сервіс AI Overview - частина
пошукової системи, яка генерує короткі ШІ-відповіді на запити.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання