Фінансові новини
- |
- 16.07.26
- |
- 18:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Зеленський спростував інформацію про відставку Шмигаля
09:36 23.06.2025 |

Президент України Володимир Зеленський заперечив можливу відставку уряду, про яку неодноразово говорили напередодні у парламентських колах. Під час зустрічі з журналістами в п'ятницю Зеленський сказав, що "ще не вирішив міняти прем'єр-міністра".
"Передусім я хотів би пояснити, що якби я вирішив стовідсотково міняти прем'єр-міністра, я передусім би сказав йому і, вибачте, раніше ніж журналістам. Ми все-таки багато років працюємо. Так ось, у мене з ним розмови не було. Я дійсно його поважаю, особливо за ці роки повномасштабної війни. Безумовно і за той досвід, і просто по-людськи", - сказав Володимир Зеленський.
Напередодні у парламентських колах не раз лунала тема відставки нинішнього уряду.
Зокрема, народний депутат Ярослав Железняк 16 червня 2025 року повідомляв, що Офіс президента може найближчим часом вирішити звільнити прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та повністю оновити склад Кабінету Міністрів. За версією Железняка, новим прем'єром мала стати Юлія Свириденко, яка нині займає посаду першої віцеспікерки - міністерки економіки України.
Перед тим нардеп та колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що ініціює відставку уряду. Зокрема, розпочав збір підписів і сказав, що Кабмін "провалив абсолютно всі напрямки своєї діяльності".
Як розповів співрозмовник ВВС Україна в оточенні Дениса Шмигаля, рано чи пізно відставка має відбутись, але найближчим часом там для цього не бачать достатніх підстав. Більше того, там не бачать, щоб така відставка мала позитивні наслідки для президента.
За даними співрозмовника, в уряді чекають швидше на кілька точкових відставок і нових призначень.
Оглядачі вказують, що заміна Шмигаля на Свириденко навряд чи суттєво змінить конфігурацію влади в країні. Адже зараз і так усі ключові рішення ухвалюються не в уряді, а на Банковій. Впізнаваність Шмигаля не надто велика і його звільнення навряд чи дозволить зняти з президента якийсь негатив чи покращити імідж влади.
Рік тому подібні чутки про відставку уряду вже виникали, однак президент так і не ухвалив цього рішення.
Тим часом Денис Шмигаль займає посаду прем'єр-міністра з березня 2020-го року - це найдовший термін перебування однієї людини на цій посаді в історії України.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Україна та Європейський Союз під час Форуму оборонної промисловості
Україна - ЄС у Києві підписали два документи, які відкривають
українським компаніям доступ до європейських програм, грантового
фінансування і спільних проєктів.
Данія надала Україні 10 мобільних сховищ для зберігання авіаційного обладнання, яке чутливе до кліматичних умов. Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Герман Сметанін йде з посади генерального директора "Української оборонної промисловості". Про це Герман Сметанін повідомив у Телеграм.
Верховна Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, яка була підписана ще у лютому 2022 року.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.