Фінансові новини
- |
- 08.08.26
- |
- 08:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Німецький генерал назвав «нісенітницею» погрози Путіна через ракети Taurus для України
17:06 20.06.2025 |

Генерал-майор Бундесверу Крістіан Фройдінґ (Christian Freuding) різко розкритикував заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що передача Україні крилатих ракет Taurus нібито зробить Німеччину стороною у війні. В інтерв'ю телеканалу ZDF у четвер, 19 червня, Фройдінґ назвав ці заяви "нісенітницею".
"Це очевидно нісенітниця і неправда, що військова допомога - а ця дискусія триває вже три роки - означатиме пряму участь у війні", - сказав генерал, який очолює в міністерстві оборони Німеччини ситуаційний центр по Україні і координацію німецької військової допомоги їй.
Так Фройдінґ відповів на нещодавні твердження Путіна, який під час зустрічі з журналістами в Санкт-Петербурзі заявив, що передача ракет Taurus призведе до "серйозних наслідків" для відносин між Німеччиною та Росією, адже, за його словами, ця система нібито не може бути використана без участі Бундесверу. Путін також стверджував, що застосування німецьких ракет може свідчити про "пряму участь" Берліна у війні проти РФ.
Фройдінґ: Підтримка України не зменшується
За словами генерал-майора, роль Німеччини і далі полягає в "наданні матеріальної підтримки" Україні та "використанні кожної можливості для прискорення поставок".
На запитання, чи втрачає Україна увагу і, як наслідок, підтримку через конфлікт між Ізраїлем та Іраном, Фройдінґ нагадав про напад бойовиків ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року, який також був на перших шпальтах іноземних ЗМІ. Він зазначив, що це "не є незвичайним явищем, що, коли на світовій арені з'являються інші речі, війна між Україною та Росією може тимчасово відійти на другий план".
Фройдінґ визнав, що Україні зараз приділяється менше уваги, проте запевнив, що "підтримка Німеччини, зокрема, залишається незмінною, і що скорочення підтримки України не станеться".
На його думку, прямого військового зв'язку між війною на Близькому Сході та війною Росії проти України немає. Хоча в перші роки війни Росія отримувала значну підтримку від Ірану у питання забезпечення дронами, наразі Росія вже перейшла на самостійне виробництво, тому "більше не залежить від підтримки Ірану", каже генерал-майор.
Генерал-майор Бундесверу: Росія атакує цивільних для виснаження
Він також звернув увагу на стрімке зростання кількості повітряних атак Росії на Україну із залученням "більше 400 дронів і одночасно 40-50 крилатих, балістичних ракет" - це, на його думку, свідчить про те, що Росії не потрібні переговори. "Це вже масштаб (...), який для нас є новим і показує, що Росія не хоче вести переговори, продовжуватиме війну всіма засобами", - вважає Фройдінґ.
На думку офіцера, спрямування ударів на цивільних має на меті виснажити населення України. З власного досвіду візитів в Україну, зокрема минулого тижня, він наголосив, що жителі Києва "практично щоночі" чують сигнал тривоги і мають ховатися "від цього ракетного терору".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Позаштатний радник Президента Сергій «Флеш»
Бескрестнов заявив, що український бізнес почав отримувати анонімні
листи нібито від «власників Шахедів» із пропозицією заплатити, аби
підприємства не зазнавали атак дронів.
Держави-члени НАТО
спрямують Україні €70 млрд на військову допомогу, обладнання та
підготовку військових у 2026 році. Аналогічний обсяг підтримки союзники
планують забезпечити й у 2027 році.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишній
віцепрем'єр-міністерці-міністерці юстиції, колишньому послу України в
США Ользі Стефанішиній у незаконному збагаченні на понад 13,9 млн грн та
недостовірному декларуванні.
Керівництво американського іномовлення, «Голосу Америки», ухвалило
рішення про відновлення мовлення українською мовою та повернення частини
співробітників української редакції до роботи, повідомив головний
редактор української служби «Голосу Америки»
Обмін розвідданими між Вашингтоном і
Києвом суттєво покращився після того, як у березні 2025 року Білий дім
тимчасово перекрив доступ до інформації через невдалу зустріч президента
України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа в
Овальному кабінеті.
Колишній віцепрем'єрці з євроінтеграції та експослу в США Ользі
Стефанішиній вручили нову підозру, повідомляє Центр протидії корупції
(ЦПК) в середу.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
У першій половині 2026 року світові постачання
чипів для смартфонів скоротилися на 15% порівняно з аналогічним
періодом торік.
Китайський автовиробник Hongqi, преміальний бренд концерну China FAW
Group, представив результати випробувань нового прототипу акумулятора
для електромобілів із надшвидкою зарядкою.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.