Фінансові новини
- |
- 12.03.26
- |
- 11:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Франція використає доходи з заморожених росактивів на обслуговування САУ Caesar в Україні
14:30 09.05.2025 |
Франція мобілізує доходи від заморожених російських активів для забезпечення технічного обслуговування самохідних гаубиць Caesar, які вона доставила в Україну.
Про це заявив глава французької дипломатії Жан-Ноель Барро цієї п'ятниці у Львові, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro.
"Ми незабаром оголосимо, що завдяки мобілізації доходів від заморожених акцій Франція зможе через свою компанію KNDS забезпечити оперативне обслуговування гармат Caesar, які Франція поставила Україні, щоб протистояти атакам Росії", - заявив Жан-Ноель Барро, який бере участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу.
ЄС вирішив використати відсотки, отримані від заморожених російських активів, для допомоги Києву. У червні 2024 року франко-німецький збройовий концерн KNDS, який, зокрема, виробляє установки Caesar, офіційно оформив у Парижі створення дочірнього підприємства в Україні, а потім оголосив про заснування центру технічного обслуговування Caesar.
Франція поставила близько 60 одиниць цих САУ, здатних випускати шість снарядів менш ніж за хвилину на дальність до 40 км з високою точністю.
Жан-Ноель Барро також заявив, що необхідно "підштовхнути Владіміра Путіна погодитися" на припинення вогню. "Ми хочемо миру, і сьогодні єдина перешкода на шляху до миру знаходиться в Москві, він проводить паради, його ім'я Владімір Путін", - сказав він. "Вчора президент республіки кілька разів розмовляв з президентом Трампом, якому він висловив це тверде переконання", - сказав він.
У четвер Мерц також мав телефонну розмову з Дональдом Трампом. Як повідомив канцлер, він висловив Трампу свою підтримку плану 30-денного перемир'я в Україні.
Дональд Трамп після розмови з президентом України Володимиром Зеленським 8 травня заявив, що в найкращому варіанті хотів би 30-денного безумовного перемир'я та знову згадав про можливість нових санкцій проти Росії.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка незаконно
збагатилася на 32 мільйона гривень за рахунок підприємств концерну
"Укроборонпром".
Україна розглядає питання розробки ракетних
систем разом з європейськими партнерами на фоні необхідності розширювати
оборонне виробництво, спричинене зменшенням запасів озброєння у країнах
ЄС.
Медіа радниця посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і
Північної Ірландії Валерія Залужного Оксана Тороп повідомила, що
телеграм-канал "Штаб Залужного" не має до дипломата ніякого стосунку і
що цей телеграм-канал займається розповсюдженням неправдивих матеріалів.
Я не можу захистити людей, тому що уряд каже, що підсанкційним особам
захищати заборонено, продавати засоби протиповітряної оборони
заборонено", - зазначає Порошенко.
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.