Фінансові новини
- |
- 11.03.26
- |
- 05:36
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кошта: Заморожені активи РФ - це гарантія репарацій агресора
23:55 25.03.2025 |

Брюссель прагне, щоб російські активи у країнах-членах ЄС залишалися замороженими, оскільки вони є гарантією того, що Росія виплатить Україні повоєнні репарації, а прибутки від цих активів є заставою для кредиту, виділеного Києву країнами Великої сімки (G7). Про це заявив президент Європейської ради Антоніу Кошта під час заходу "Європа: зміцнення через кризу", який відбувся у вівторок, 25 березня, у Брюсселі.
"Ми маємо переконатися, що агресор заплатить за наслідки своєї агресії. І перша причина, через яку ми тримаємо під контролем російські активи, полягає у тому, аби гарантувати, що у майбутньому вони будуть використані для того, щоб заплатити воєнні репарації", - сказав Кошта.
За його словами, друга причина того, чому російські активи у європейських банках мають залишатися замороженими, полягає у тому, що прибутки від цих активів є гарантіями для кредиту, який країни Великої сімки надали Україні. "І це не лише країни-члени ЄС, а й Канада, Японія та США", - уточнив очільник Європейської Ради. Водночас Кошта ухилився від прямої відповіді на запитання, чи має ЄС намір повністю конфіскувати російські активи, заморожені на території його країн-членів.
Кошта про позицію Угорщини: Попри різноманітність ми досягаємо єдності
Коментуючи питання санкцій щодо Росії, президент Європейської Ради вказав, що не бачить загрози у тому, що Угорщина може заблокувати санкційну політику ЄС щодо РФ. Нагадаємо, питання схвалення санкцій належить до тих, які ухвалюються в ЄС за принципом одноголосності. Останнім часом Угорщина дедалі активніше виступає за скасування санкцій щодо Росії.
Кошта нагадав, що "досі у нас була одностайність", і Брюссель уже схвалив 16 пакетів санкцій. "Ми союз різноманітності, у нас 27 країн-членів, різних націй з різними історіями та культурами, які дивляться на світ з різних географічних точок зору. Найголовніше, що попри різноманітність ми досягаємо єдності", - заявив Кошта.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Україна розглядає питання розробки ракетних
систем разом з європейськими партнерами на фоні необхідності розширювати
оборонне виробництво, спричинене зменшенням запасів озброєння у країнах
ЄС.
Медіа радниця посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і
Північної Ірландії Валерія Залужного Оксана Тороп повідомила, що
телеграм-канал "Штаб Залужного" не має до дипломата ніякого стосунку і
що цей телеграм-канал займається розповсюдженням неправдивих матеріалів.
Я не можу захистити людей, тому що уряд каже, що підсанкційним особам
захищати заборонено, продавати засоби протиповітряної оборони
заборонено", - зазначає Порошенко.
За
даними влади Угорщини, сімох українських громадян уже вислали з
території Угорщини.
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан може
втратити владу. Його партія "Фідес" програє опозиційній "Тисі" 12
відсотків - і це за два місяці до виборів.
Президент США Дональд Трамп розпорядився забезпечити військовий супровід
і страхування ризиків для танкерів із нафтою та газом, що проходять
через Ормузьку протоку.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.
Поки ми звикали до мільйонних позначок у бенчмарках, мобільне залізо
зробило черговий стрибок у стратосферу.
Мережеві API - це стандартизовані інтерфейси, що з'єднують додатки зі
складними 4G та 5G мережами. Вони дають розробникам доступ до мережевих
ресурсів та послуг, які за інших обставин були б недоступні для третіх
сторін