Фінансові новини
- |
- 08.05.26
- |
- 07:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Тимошенко і Порошенко відреагували на чутки про «таємні розмови» з командою Трампа
13:11 06.03.2025 |

Чотири високопосадовці з оточення президента США Дональда Трампа таємно зустрілися з лідеркою партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко, а також із членами партії колишнього президента Петра Порошенка "Європейська солідарність", пише видання Politico. Тим часом сама Тимошенко заявила, що доки в Україні йде війна, про вибори "не може бути й мови".
За інформацією видання, сторони обговорювали, чи може Україна провести президентські вибори до початку всеосяжних мирних переговорів. Проведення виборів у країні відкладають через бойові дії та воєнний стан.
Як кажуть співрозмовники газети, в оточенні Трампа розраховують на те, що чинний президент Володимир Зеленський не зможе перемогти на виборах через втому від війни та рівень корупції в Україні.
Politico пише, що, на думку прихильників Трампа, Тимошенко та Порошенко будуть з більшою готовністю йти на компроміси.
У середині лютого Дональд Трамп назвав українського президента Зеленського "диктатором без виборів" (щоправда, потім заявив, що не може повірити, що таке говорив).
Журналісти Politico стверджують, що представники Трампа пропонують Зеленському подати у відставку, якщо він повністю не підтримає план США щодо якнайшвидшого припинення війни.
Як зазначає Politico, ідею проведення президентських виборів в Україні зараз також просуває Кремль.
Реакція Тимошенко
Тим часом Юлія Тимошенко опублікувала допис фейсбуці, у якому зазначила, що про вибори в Україні, доки триває війна, "не може бути й мови".
"Команда "Батьківщини" веде перемовини з усіма нашими союзниками, здатними допомагати у якнайшвидшому забезпеченні справедливого миру", - написала Тимошенко.
"До цього моменту, і я про це говорила не один раз, про проведення в Україні будь-яких виборів не може бути й мови", - додала вона.
"Україна, і про це чітко сказав Президент Зеленський, готова до переговорів щодо завершення війни під сильним лідерством Президента Трампа", - також написала Тимошенко.
Юлія Тимошенко ще на початку січня 2024 року у Парижі мала розмову з Кітом Келлогом, який згодом став посланцем Трампа з питань війни в Україні. На початку лютого Тимошенко також їздила до Вашингтону на молитовний сніданок президента США, де була серед сотень інших гостей.
Показово, що Юлія Тимошенко на першому молитовному сніданку Дональда Трампа в 2017 мали з ним невелику розмову - одна з перших серед українських політиків.
Реакція Порошенка
Сам Петро Порошенко теж відреагував на статтю.
Він заявив, що його команда публічно і прозоро працює з американськими партнерами, маючи на меті збереження двопартійної підтримки України.

"Неодноразово пропонували скоординувати з владою ці зустрічі аж до запрошення на них посла. Ми так само неодноразово публічно говорили про відсутність комунікації у владної команди з американською адміністрацією, що створює ризик для держави", - написав Порошенко.
Суть розмов, за словами Порошенка, завжди зводилася до двох принципів - безпека передусім та мир через силу.
"Наша команда завжди була і є категорично проти виборів під час війни. На відміну від влади, яка забираючи гроші від армії, намагається купувати голоси виборців, а також неконституційними і позасудовими санкціями усуває політичних опонентів, що є політично мотивованим переслідуванням і сценарієм підготовки до виборів", - заявив лідер ЄС.
За його словами, вибори можливі тільки після припинення вогню і підписання мирної угоди з гарантіями безпеки для України.
"Після цього очевидно закінчиться воєнний стан. І не пізніше ніж через 180 днів в країні мають відбутися вільні, демократичні вибори, які забезпечать волевиявлення громадян і довіру вільного світу".
При цьому у команді Петра Порошенка розповіли ВВС Україна, що багато інформації у статті щодо можливих виборів та ситуації в парламенті може бути "пересмикуванням та маніпуляцією". Але деталей зустрічей з представниками Трампа не уточнили.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія готується розпочати переговори щодо приєднання до
плану Європейського Союзу з надання Україні кредиту на суму 90 млрд
євро.
Франція запропонувала Греції угоду про передачу всіх її винищувачів
Mirage 2000 Україні в обмін на вигідні умови придбання винищувачів
Rafale у компанії Dassault Aviation.
Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Посудомийна машина для багатьох сімей стала такою ж звичною, як
холодильник. Питання сьогодні - не «брати чи не брати», а під які
реальні потреби підбирати
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
В Об'єднаних Арабських Еміратах розглядають можливість запуску нового
інвестиційного фонду обсягом до $2 трлн, який може бути спрямований на
придбання часток у глобальних оборонних компаніях, зокрема виробниках
безпілотників з України.
Європейський Союз
розробляє модель поступової інтеграції України з доступом до ринку та
програм ЄС без права голосу, оскільки швидкий вступ відкладається.
Глава Пентагону Піт Гегсет заявив, що фінансування для України в обсязі
$400 млн, раніше затверджене Конгресом, було розблоковано після кількох
тижнів внутрішніх перевірок і затримок у Міністерстві оборони США, які
викликали критику з боку частини американських законодавців
ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України" уклало
чотири угоди з телеканалами про створення контенту для марафону "Єдині
новини #UAразом" у 2026 році на загальну суму 637,96 млн грн.
За словами Папперґера, його висловлювання не були перевірені та були
подані у хибному контексті.
Упродовж першого кварталу 2026 року український автопарк поповнили 50,1 тис вживаних легковиків, що були ввезені з-за кордону.
Компанія Google розширила можливості свого чат-боту Gemini.
Тепер він може генерувати готові файли, придатні до завантаження та
пересилання.
Ринок пам'яті увійшов у фазу різкого подорожчання, і це вже напряму б'є по собівартості смартфонів.
Аналітичні підрозділи Coinbase Institutional та Glassnode опублікували
прогноз на II квартал 2026 року, в якому оцінили стан крипторинку як
нейтральний.
Використання штучного інтелекту вже стало повсякденною практикою для
більшості студентів і працівників, однак ключовою конкурентною перевагою
на ринку праці в найближчі роки залишатимуться не технічні, а людські
навички - комунікація, лідерство, емоційний інтелект, критичне мислення
та здатність працювати з людьми.
В Києві з 27 квітня на майданчиках КП "Київтранспарксервіс" змінюються тарифи на паркування.
До 2031 року кількість мільярдерів у світі може
сягнути 3915. Найбагатші люди світу накопичують кошти прискореними
темпами через розвиток технологій, зокрема штучного інтелекту.