Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 07:38
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нідерланди обговорюють виділення 3,5 млрд євро на підтримку України у 2026 році
10:33 06.03.2025 |

У Нідерландах почалась дискусія про виділення на підтримку України у 2026 році близько 3,5 млрд євро.
Про це повідомляє NOS, пише "Європейська правда".
На дебатах у парламенті прем'єр-міністр Дік Схооф заявив, що на допомогу Україні у 2026 році планують виділити приблизно 3,5 млрд євро, продовжуючи політику попередніх років. На цей час загальна сума допомоги від Нідерландів сягає вже близько 5,8 млрд євро.
Всередині коаліції ще немає повної згоди. Зокрема, лідер Партії свободи Герт Вілдерс заявив, що його політсила погодиться на виділення такої суми за умови, що будуть також кроки для зниження вартості продуктового кошика і комунальних платежів для звичайних громадян.
Дискусія щодо допомоги Україні пов'язана з наближенням перемовин про весняний меморандум у коаліції. Партія свободи і Фермерсько-громадянський рух наполягають, що більші інвестиції в безпеку й оборону не мають відбуватися за рахунок зниження споживчої спроможності споживачів.
У цьому контексті говорять і про використання заморожених російських активів.
Також Схооф на обговоренні заявив, що збереження миру в Європі неможливе без військової потужності США, тому уряд зосереджений на поліпшенні відносин з президентом Дональдом Трампом.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Брюссель тисне на США, Японію та Британію, щоб ті вже цього тижня прискорили виплати 45 мільярдів євро кредиту Україні
Україна та Німеччина підписали угоду про обмін оборонними даними. Це перший подібний для України меморандум, повідомив міністр оборони України Михайло Федоров.
Резервний план, покликаний забезпечити Європі можливість захищатися за
допомогою існуючих військових структур НАТО у разі виходу США, набирає
обертів після того, як його підтримала Німеччина - країна, яка тривалий
час виступала проти самостійних дій, пише The Wall Street Journal.
Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Осло у вівторок, 14 квітня, підписав разом з прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере декларацію про оборонне партнерство.
Ісландія та Польща підтвердили свою
готовність приєднатися до угоди, необхідної для створення Спеціального
трибуналу з розслідування злочинів російської агресії проти України.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.