Фінансові новини
- |
- 20.01.26
- |
- 01:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Наймаючи на роботу людину, яка розумніша за вас, ви показуєте, що все-таки ви розумніші" Річард Грант |
Американський фонд NED, що співфінансує «ЄвроПравду», заявив про замороження діяльності
12:19 26.02.2025 |

Національний фонд на підтримку демократії (NED), який співфінансує "Європейську правда", заявив про призупинку підтримки партнерів по всьому світу.
Про це йдеться у заяві фонду, опублікованій 25 лютого, повідомляє "Європейська правда".
Фонд повідомив, що наразі не може отримати доступ до коштів, виділених Конгресом США, які забезпечують майже всю його грантову та операційну діяльність.
"Як наслідок, вперше за свою сорокарічну історію NED не зміг виконати свої зобов'язання і був змушений призупинити підтримку майже 2 000 партнерів по всьому світу", - йдеться у заяві.
95% відсотків фінансування NED безпосередньо асигнується Конгресом і не вважається іноземною допомогою, зазначили у фонді. Тому це фінансування не підпадає під дію указу президента США про заморожування іноземної допомоги на 90-денний перегляд.
Однак, незважаючи на виняток, доступ до цих коштів був без пояснення причин припинений, що змусило NED припинити всю партнерську підтримку і звільнити більшість своїх співробітників, зазначили у фонді.
Фінансування NED становить понад половину бюджету "Європейської правди". У фонді раніше повідомили українським партнерам про проблеми, які зараз комунікували публічно.
Утім, фонд не забороняє проєктам продовжувати діяльність. "Європейська правда" сфокусована на продовженні роботи, у тому числі завдяки внескам читачів та інших донорів.
Нагадаємо, 25 січня США призупинили усю невійськову міжнародну допомогу на 90 днів. У зв'язку з цим співробітники Агентства США з міжнародного розвитку USAID по всьому світу відправлені в адміністративну відпустку з п'ятниці, 7 лютого.
25 лютого федеральний суддя зобов'язав адміністрацію Трампа виконати тимчасову заборону на призупинення фінансування іноземної допомоги і дав Державному департаменту час до вечора середи, щоб оплатити всі рахунки за роботи, виконані до 13 лютого.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
"Коаліція охочих" може стати основою для нового військового альянсу,
який включатиме Україну, але без участі США, повідомляє Politico.
Позачергове засідання Європейської ради, яке скликає президент Євроради
Антоніу Кошта через напруження ситуації навколо Гренландії пройде 22
січня.
Делегації України і Сполучених Штатів, які беруть участь у переговорах
щодо завершення війни Росії проти України, зустрінуться для наступних
консультацій у Давосі.
ВАКС обрав запобіжний захід нардепці
Юлії Тимошенко у вигляді застави в 33 млн гривень.
Фінляндія відправляє до України 31-й пакет оборонної допомоги, вартість
поставок, що зараз відправляються, становить приблизно EUR 98 млн,
повідомив міністр оборони країни Антті Хякканен.
До сьогоднішнього ранку декілька систем ППО були без ракет, однак
сьогодні Україна отримала серйозний пакет ракет, повідомив президент
України Володимир Зеленський.
Відтепер під час комендантської години людям дозволено виходити на
вулицю без спеціальних перепусток і користуватися транспортом, щоб
дістатися до пунктів "незламності" та пунктів обігріву.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності