Фінансові новини
- |
- 17.01.26
- |
- 18:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Глава дипломатії ЄС відповіла на критику Трампа щодо допомоги Україні
09:18 23.01.2025 |

Глава дипломатії ЄС Кая Каллас прокоментувала слова нового американського президента Дональда Трампа щодо того, що Європа відстає у допомозі Україні від США, й наполягла на тому, що ЄС повинен мати місце за столом мирних переговорів, коли настане час.
Про це вона сказала в інтерв'ю агентству Reuters, пише "Європейська правда".
21 січня Трамп заявив, що Сполучені Штати фінансують допомогу Україні на $200 млрд більше, ніж Європа.
"Це смішно. Тому що це впливає на них набагато більше. Між нами океан", - сказав тоді він.
У відповідь на це Каллас сказала, що Європа була найбільшим донором.
"За моїми підрахунками, ми надали Україні понад 134 млрд євро. Це робить нас найбільшим міжнародним донором", - заявила вона у відповідь на питання щодо коментарів президента США щодо того, що Європа повинна платити більше.
Каллас акцентувала, що важливо, щоб Європа брала участь у переговорах про припинення російсько-української війни.
"Які б переговори чи домовленості не відбувалися між Росією та Україною, це також стосується і Європи. Тому "нічого про Європу без Європи" також є головним тут", - наголосила вона.
Каллас висловила певний оптимізм щодо того, що ЄС зможе домовитися про продовження санкцій проти Росії до закінчення терміну їх дії наприкінці місяця.
"Я не бачу причин для послаблення або скасування санкцій зараз. Причина мого оптимізму полягає в тому, що ми завжди досягали єдності і зберігали її до цього часу, тому я впевнена, що і цього разу у нас все вийде", - сказала вона, маючи на увазі попередні дискусії щодо санкцій.
За її словами, посадовці ЄС вивчають, що ще можна зробити з російськими активами, замороженими всередині блоку.
Зазначимо, що у перший день свого президентства Трамп заявив, що очільник Кремля Владімір Путін руйнує Росію, не завершуючи війну.
Пізніше він заявив, що готовий розглянути посилення санкцій проти Росії, якщо та не погодиться на переговори про завершення війни в Україні.
Сам Путін, вітаючи Трампа із вступом на посаду президента США, заявив про готовність до діалогу щодо розв'язаної ним війни проти України.
22 січня писали, що Трамп закликав Росію "укласти угоду" для завершення війни в Україні, пообіцявши в протилежному випадку посилення санкцій і тарифів проти Москви.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
ВАКС обрав запобіжний захід нардепці
Юлії Тимошенко у вигляді застави в 33 млн гривень.
Фінляндія відправляє до України 31-й пакет оборонної допомоги, вартість
поставок, що зараз відправляються, становить приблизно EUR 98 млн,
повідомив міністр оборони країни Антті Хякканен.
До сьогоднішнього ранку декілька систем ППО були без ракет, однак
сьогодні Україна отримала серйозний пакет ракет, повідомив президент
України Володимир Зеленський.
Відтепер під час комендантської години людям дозволено виходити на
вулицю без спеціальних перепусток і користуватися транспортом, щоб
дістатися до пунктів "незламності" та пунктів обігріву.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що МЗС спільно із Міністерством енергетики скликає енергетичний "Рамштайн".
Франція наразі є основним постачальник розвідувальних можливостей для
України, тоді як ще рік тому ним були США, заявив президент Еммануель
Макрон під час звернення до французької армії у четвер.
У 2025 році Росія викрала понад два мільйони тонн українського зерна з
окупованих територій. Про це у четвер, 15 січня, заявив міністр
закордонних справ України Андрій Сибіга.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.