Фінансові новини
- |
- 12.05.26
- |
- 03:33
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
SpaceX розширить доступ України до супутників Starshield
08:39 09.12.2024 |

Пентагон уклав контракт із компанією SpaceX, за умовами якого буде розширений доступ України до програми Starshield, в рамках якої низькоорбітальні супутники мережі Starlink використовуються у військових та розвідувальних цілях. Про це повідомило агентство Bloomberg увечері у п'ятницю, 6 грудня. Згодом ту саму інформацію поширили й інші ЗМІ.
Уточнюється, що до системи Starshield у рамках контракту будуть підключені 2500 терміналів Starlink, які уже перебувають в Україні. Раніше до цієї системи в Україні були підключені 500 терміналів. "Загалом у рамках двох контрактів обслуговуються 3000 терміналів", - цитує Bloomberg заяву офісу комерційних супутників Командування космічних систем Космічних сил США. Обидва контракти передбачають надання послуг до 2025 року, випливає із публікації.
Попередній контракт був укладений у серпні, ще до того, як президент США Джо Байден оголосив про намір збільшити військову допомогу Україні. "Байден прагнув надати Україні більше важелів впливу, припускаючи, що (на той момент - можливий президент США Дональд. - Ред.) Трамп чинитиме тиск на президента (України. - Ред.) Володимира Зеленського, щоб той почав переговори з Росією про припинення конфлікту", - пояснюють журналісти.
Командування космічних систем відмовилося повідомити вартість нового контракту. У попередній угоді, укладеній з компанією SpaceX Європейським командуванням ЗС США на 500 терміналів, йшлося про суму близько 40 мільйонів доларів, уточнюється в публікації. Компанія SpaceX на момент публікації не відповіла на прохання Bloomberg про коментарі.
Супутники Starlink у війні Росії проти України
Власник SpaceX Ілон Маск, який відкрито підтримав під час президентської виборчої кампанії республіканця Дональда Трампа, після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну надав Києву доступ до послуг Starlink. Однак згодом у 2022 році він не дозволив ЗСУ використовувати супутники компанії для атаки на російський військовий флот в анексованому Криму.
У вересні 2023 року Маск пояснив, що Україна не запитувала дозвіл на використання супутників у Криму попередньо: запит надійшов буквально "посеред ночі". Тим часом SpaceX не має права працювати в Криму, оскільки на анексований Росією півострів поширюються санкції США, заявив Маск.
Також повідомлялося, що в армії Росії незаконно використовують супутники Starlink, зокрема і на фронті. За даними української розвідки, в Росії їх отримують з арабських країн. Маск запевняв, що SpaceX не постачає "старлінки" до РФ. У травні Пентагон заявляв, що запобігає у співпраці з урядом України та SpaceX несанкціонованому використанню російськими військовими терміналів супутникового інтернету Starlink. Тоді ж у Пентагоні попередили, що це і надалі залишатиметься проблематичним.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міністри оборони України і Німеччини Михайло
Федоров та Борис Пісторіус підписали в Києві лист про наміри щодо
запуску Brave Germany - спільної програми для розвитку оборонних
технологій та підтримки інноваційних стартапів.
Велика Британія готується розпочати переговори щодо приєднання до
плану Європейського Союзу з надання Україні кредиту на суму 90 млрд
євро.
Франція запропонувала Греції угоду про передачу всіх її винищувачів
Mirage 2000 Україні в обмін на вигідні умови придбання винищувачів
Rafale у компанії Dassault Aviation.
Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Європейський Союз цього тижня офіційно приєднається до Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
Перший перемовний кластер для України у перемовинах про вступ до ЄС може
бути відкрито під час головування Кіпру у ЄС (до 30 червня), а інші
пʼять - у липні 2026 року.
Україна та Норвегія домовилися розпочати спільне виробництво
далекобійних 155-мм артилерійських снарядів. Про це повідомив Президент
України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 10 травня.
Ірландія офіційно повідомила Раду Європи про плани приєднатися до угоди
про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
В Об'єднаних Арабських Еміратах розглядають можливість запуску нового
інвестиційного фонду обсягом до $2 трлн, який може бути спрямований на
придбання часток у глобальних оборонних компаніях, зокрема виробниках
безпілотників з України.
Microsoft пояснила, чому оновлення Windows 11 останнім часом займають
набагато більше часу і в деяких випадках можуть потребувати кількох
перезавантажень - але компанія каже, що це не привід для занепокоєння.
Microsoft у своєму блозі оголосила
про атракціон небаченої щедрості. Компанія вирішила переглянути
механізм оновлень Windows 11, зробивши його значно менш токсичним для
користувача.
Microsoft нарешті визнала те, що геймери та ентузіасти зрозуміли ще
пару років тому: 16 ГБ оперативної пам'яті у 2026 році - це як
намагатися запхати вміст квартири у валізу ручної поклажі.
Антимонопольний комітет звернувся до операторів Vodafone, "Київстар" та
lifecell щодо зміни комунікації про "безлімітний мобільний інтернет".
Операцію очолила поліція Дубая під егідою МВС Об'єднаних Арабських
Еміратів. У межах заходів затримали 275 осіб у Дубаї та ще одну - у
Таїланді.
Упродовж першого кварталу 2026 року український автопарк поповнили 50,1 тис вживаних легковиків, що були ввезені з-за кордону.
Компанія Google розширила можливості свого чат-боту Gemini.
Тепер він може генерувати готові файли, придатні до завантаження та
пересилання.