Фінансові новини
- |
- 18.02.26
- |
- 17:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Європі доведеться збільшити допомогу Україні після перемоги Трампа, - Боррель
17:29 12.11.2024 |

Європейському Союзу слід "розглянути сценарій, за якого підтримка України" з боку Європи зросте після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на PAP.
На прес-конференції після зустрічі у Варшаві з міністром закордонних справ Радославом Сікорським Боррель підкреслив, що Україна "потребує підтримки у цей вирішальний момент".
Глава дипломатії ЄС повідомив, зокрема: міністри ЄС обговорять це питання під час наступної Ради закордонних справ, яка відбудеться 18 листопада.
"У нас не може бути ситуації, коли американці діють, а європейці лише реагують. Ми повинні самі взяти на себе відповідальність. Ми повинні запевнити Україну, що наша підтримка буде продовжуватися, але для цього потрібні відповідні ресурси та рішучість. Це потребує політичної волі та , насамперед, фінансових ресурсів", - наголосив Боррель.
У свою чергу Сікорський заявив, що Європа зобов'язана докласти всіх зусиль для підтримки принципів міжнародного права.
Він також зазначив, що на наступному засіданні Ради із закордонних справ чекає дуже серйозна дискусія.
"Те, що ми робимо або не робимо у цій Раді із закордонних справ, може визначити майбутній авторитет ЄС та майбутнє ЄС як стратегічного гравця", - сказав голова польської дипломатії.
Він наголосив, що Європа несе відповідальність за своїх громадян, своїх сусідів та майбутні покоління. "Вона зобов'язана докласти всіх зусиль для досягнення справедливої угоди, підтримати принципи міжнародного права, відновити табу про те, що кордон у Європі не може бути змінено силою", - заявив Сікорський. "Якщо ці правила більше не будуть застосовуватися в результаті наших дій чи бездіяльності, на нас чекає темне майбутнє", - додав він.
Жозеп Боррель у вихідні відвідав Україну, а 12 листопада вранці зустрівся у Варшаві з головою МЗС Польщі.
Нагадаємо, в європейських столицях існують побоювання, що Трамп, який повернеться до Білого дому 20 січня, змусить Україну назавжди відмовитися від утримуваних Росією територій в обмін на мирну угоду.
Трамп пообіцяв покласти край війні в Україні, куди вторглася Росія, у "перший день" свого президентства. Він критикував допомогу на мільярди доларів для Києва, наданої Джо Байденом.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
США та Україна вирішили, що за будь-яку угоду
щодо завершення війни український народ голосуватиме на референдумі. Але
люди відхилять пропозицію безумовного виходу української армії
з Донбасу.
КНР нарощує швидкість виробництва атомних підводних човнів (АПЧ) різного
типу, в тому числі стратегічних ракетоносців і багатоцільових торпедних
підводних човнів, і США починають відставати від Китаю, повідомляє у
вівторок CNN з посиланням на доповідь Міжнародного інституту
стратегічних досліджень
Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив про "фатальні наслідки" для Європейського Союзу у відповідь на плани обмежити рух російських кораблів.
Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе закликав до залучення Ради
Європи у обговореннях на найвищому рівні, зокрема у "Коаліції охочих",
щодо необхідності запуску Спеціального трибуналу за агресію РФ, аби
отримати "чітку підтримку" держав.
Американські війська провели перевірку, морську блокаду та абордаж
нафтового танкера Veronica III, повідомляє Воєнний департамент США.
Міністерство промисловості та інформатизації Китаю (MIIT)
опублікувало проєкт національного стандарту GB 11557-202X «Вимоги до
захисту водія від травм рульовим механізмом».
Microsoft планує повернути можливість переміщати та змінювати розмір
Панелі завдань у Windows 11. Напевне, це найжаданіше з оновлень, на яке
чекали тисячі користувачів цієї ОС з моменту її виходу.
Samsung оголосила
про початок масового виробництва своєї провідної високошвидкісної
пам'яті HBM4 та про перші відвантаження комерційної продукції клієнтам.
Компанія зазначає, що це забезпечить їй раннє лідерство на ринку.
З кожним роком популярність iPhone тільки зростає і нова статистика
від Counterpoint Research підтверджує, що Apple займає найбільшу частину
світового ринку смартфонів.
Вперше в історії китайський автовиробник BYD обігнав американську корпорацію Ford за кількістю проданих автомобілів у світі
Google представив оновлення кількох своїх
інструментів, серед яких «Результати з інформацією про вас» та
можливість видалити небажані зображення з пошукової системи.
Розпродаж технологічних паперів на тлі стрімкого розвитку штучного
інтелекту починає перекидатися на кредитний ринок. Аналітики Morgan
Stanley попереджають про зростання ризиків для сегмента програмного
забезпечення, який займає помітну частку корпоративного фінансування