Фінансові новини
- |
- 07.08.26
- |
- 15:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Жодного разу не впасти – це не найбільша заслуга в життя. Головне кожен раз підніматися" Нельсон Мандела |
Глава Нацбанку: На Заході відбувся злам у сприйнятті російських активів
23:12 01.11.2024 |

На Заході відбувся злам у ставленні до російських активів, які були знерухомлені з початком повномасштабної війни.
Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв'ю Голосу Америки, передає Укрінформ.
"Якщо раніше дуже обережно, а подeкуди навіть заперечуючи, (на Заході - ред.) говорили щодо можливості використати ці активи, то зараз ми чуємо заяви G7, що ці активи будуть залишатися знерухомленими. Це злам позиції, і ми розглядаємо цей кредит на 50 млрд дол. як перший крок на шляху до доступу до самого "тіла" знерухомлених активів", - сказав Пишний.
На його думку, цей шлях не буде ні простим, ні швидким, але "мені видається, що відбулися дуже позитивні в цьому напрямку зрушення".
Очільник НБУ наголосив, що ці 50 млрд дол. кредиту включені в базовий сценарій Міжнародного валютного фонду під час п'ятого перегляду програми співпраці з Україною.
"Це означає, що вони (заморожені кошти - ред.) розглядаються МВФ як стале джерело фінансування бюджетної потреби", - наголосив він.
Банкір також розповів, як розвивається діалог з Міжнародним валютним фондом та іншими донорами.
"Зараз, з огляду на те, що тривалість війни, інтенсивність війни були переглянуті, пакет фінансової підтримки з боку наших партнерів розширився і сьогодні складає вже 151,4 млрд дол., за негативного сценарію також розширився, складає тепер вже 187 млрд (дол. - ред.)", - поінформував Пишний.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні МВФ виділив Україні черговий транш у розмірі 1,1 млрд дол. США за результатами п'ятого перегляду програми розширеного фінансування (EFF). Також близько 300 млн дол. США пільгового фінансування надійшло від Канади.
До кінця року очікується надходження понад 15 млрд дол. США, з яких 4,8 млрд дол. США - за програмою SPUR зі Світовим банком за підтримки фінансування з боку США.
При цьому міжнародні партнери істотно наблизилися до надання Україні безповоротної позики, забезпеченої доходами від знерухомлених російських активів, обсягом до 50 млрд дол. США у межах програми Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans.
Уряд США погодився виділити свою частку в розмірі 20 млрд дол. у цей кредит, який надаватиметься під гарантії доходу від заморожених активів РФ.
Частка ЄС буде меншою за 35 млрд євро та залежатиме від внеску інших країн G7.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Держави-члени НАТО
спрямують Україні €70 млрд на військову допомогу, обладнання та
підготовку військових у 2026 році. Аналогічний обсяг підтримки союзники
планують забезпечити й у 2027 році.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишній
віцепрем'єр-міністерці-міністерці юстиції, колишньому послу України в
США Ользі Стефанішиній у незаконному збагаченні на понад 13,9 млн грн та
недостовірному декларуванні.
Керівництво американського іномовлення, «Голосу Америки», ухвалило
рішення про відновлення мовлення українською мовою та повернення частини
співробітників української редакції до роботи, повідомив головний
редактор української служби «Голосу Америки»
Обмін розвідданими між Вашингтоном і
Києвом суттєво покращився після того, як у березні 2025 року Білий дім
тимчасово перекрив доступ до інформації через невдалу зустріч президента
України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа в
Овальному кабінеті.
Колишній віцепрем'єрці з євроінтеграції та експослу в США Ользі
Стефанішиній вручили нову підозру, повідомляє Центр протидії корупції
(ЦПК) в середу.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що новітня німецьку колісну гаубицю RCH-155 високо оцінюють в Україні.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
У першій половині 2026 року світові постачання
чипів для смартфонів скоротилися на 15% порівняно з аналогічним
періодом торік.
Китайський автовиробник Hongqi, преміальний бренд концерну China FAW
Group, представив результати випробувань нового прототипу акумулятора
для електромобілів із надшвидкою зарядкою.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.