Фінансові новини
- |
- 07.12.25
- |
- 07:12
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
МЗС про ядерну зброю: Україна дотримується домовленостей
09:13 18.10.2024 |

В українському міністерстві закордонних справ у четвер, 17 жовтня, назвали "інсинуаціями" інформацію неназваних джерел німецького таблоїда Bild щодо планів України нібито розробити ядерну зброю.
"Україна була і залишається відданою учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), до якого вона доєдналася у 1994 році, відмовившись від третього за потужністю у світі військового ядерного потенціалу", - наголосив у коментарі речник МЗС Георгій Тихий.
Він додав, що в Україні цей договір вважають наріжним каменем архітектури міжнародної безпеки, і навіть попри агресію Росії Київ і далі дотримується його положень. "На відміну від Росії, Україна виконує взяті на себе зобов'язання та розраховує на їх виконання іншими відповідальними міжнародними акторами", - наголосив речник МЗС.
Тихий також зауважив, що Україна сьогодні стикається з ядерним шантажем з боку РФ, як в контексті риторики щодо застосування зброї масового знищення, так і в контексті створення загроз для українських ядерних об'єктів.
"Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Москву, аби запобігти втіленню її агресивних планів", - додав він.
Заочна дискусія журналіста Bild і Зеленського
У четвер на пресконференції в Брюсселі президент України Володимир Зеленський розповів про свою розмову з кандидатом в президенти США Дональдом Трампом, де, в контексті гарантій безпеки, зокрема, сказав таке: "Або у України буде ядерна зброя, і тоді це для нас захист, або ми повинні мати якийсь альянс".
"Окрім НАТО ми не знаємо сьогодні дієвих альянсів. Країни НАТО сьогодні не в війні, країни НАТО не воюють. В країнах НАТО люди всі живі, слава Богу. І тому ми і обираємо НАТО, не ядерну зброю", - зазначив Зеленський.
Після цього журналіст Юліан Рьопке (Julian Röpcke) в статті для Bild написав з посиланням на неназваного українського чиновника, що Україна нібито може створити ядерну зброю, а на те, щоб виготовити першу бомбу, їй "знадобиться лише кілька тижнів".
Згодом, на наступній пресконференції, відповідаючи на питання журналіста іншого німецького видання, Зеленський запевнив, що про розробку Україною ядерної зброї не йдеться. "У нас альтернативи немає, крім НАТО, це наш сигнал. Але ми не будуємо ядерну зброю, будь ласка, не перекручуйте меседжі", - сказав він.
Втім, Рьопке й далі наполягає, що інформація його джерел достовірна і стверджує, що українські чиновники за зачиненими дверима нібито говорять про те, що ядерна зброя може бути альтернативою членства в НАТО.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| Лідери Європи радять Зеленському не погоджуватися на вимоги РФ без гарантій безпеки з боку США – WSJ |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Сполучені Штати вимагають від Європи взяти на себе більшість оборонних
можливостей НАТО, від розвідки до ракет, до 2027 року. Цей стислий
термін видався деяким європейським чиновникам нереалістичним.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц відкинув передачу Сполученим Штатам
заморожених на території ЄС російських активів, що, за інформацією ЗМІ,
було предметом мирних переговорів, які просуває адміністрація Дональда
Трампа.
МВФ наголосив на важливості «рішучої боротьби» з корупцією в Україні,
назвавши це одним із головних елементів реформ у країні, що створить
умови для збереження державних ресурсів, поліпшення бізнес-клімату та
залучення більших інвестицій.
Прем'єр-міністр Юлія Свириденко попросила народного депутата Ярослава
Железняка (фракція "Голос") ознайомити її з фактами, які будуть
підставами для звільнення віцепрем'єр-міністра з відновлення України -
міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби
Новини про розслідування Національного антикорупційного бюро України
(НАБУ) щодо корупції в енергетиці (справа "Мідас") привернули значну
увагу українців: 59% респондентів відповіли, що чули про це, і ще 24% -
що чули, але без подробиць
З боку Ізраїлю на комісії співголовував міністра фінансів Держави
Ізраїль Зеєв Елькін, це перше таке засідання від початку повномасштабної
війни.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.