Фінансові новини
- |
- 24.02.26
- |
- 08:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Швейцарія виділила CHF30 млн на роботу Швейцарського фонду розмінування в Україні
17:37 17.10.2024 |

Уряд Швейцарії надасть 30 млн швейцарських франків (близько $34,7 млн) на підтримку роботи Швейцарського фонду розмінування, що базується в Женеві (Fondation suisse de déminage, FSD), в Україні до 2027 року, повідомив глава МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс.
"Це гравці на передньому краї. Нам потрібна стратегія, але перш за все нам потрібні чоловіки та жінки, які виконують цю роботу, та машини. Я вірю, що завдяки цьому внеску Швейцарський фонд зможе значно розширити свою діяльність", - сказав він на конференції у четвер у Лозанні на Другій щорічній конференції із питань протимінної діяльності в Україні (Ukraine Mine Action Conference, UMAC-2024).
Кассіс зазначив, що завдяки цій підтримці FSD буде більш впевненим у своїй роботі, оскільки знає, що стратегічний план України із розмінування фінансуватиметься у довгостроковій перспективі, і тому він може взяти на себе зобов'язання.
Глава МЗС зазначив, що такі міжнародні конференції часто стають каталізатором урядових рішень про виділення підтримки, і висловив сподівання, що інші країни наслідуватимуть приклад Швейцарії, яка торік також виділила Україні на розмінування CHF100 млн на чотири роки.
"Мета конференції, покликаної зміцнити міжнародне співробітництво та підтримку гуманітарної допомоги в Україні, полягає саме в обміні знаннями та передовим досвідом на технічному рівні та, водночас, на політичному рівні, щоб забезпечити підтримку, не лише моральну, а й фінансову та стратегічну , для відновлення, яке не є простою справою", - зазначив Кассіс.
Він зазначив, що результатом конференції буде заклик до дії.
"Бо нам не потрібні нові правила, нам не потрібні папери, нам потрібні дії. І саме на цьому слові ми хотіли б загострити увагу всіх присутніх тут сьогодні", - наголосив глава МЗС.
За його словами, від початку повномасштабної агресії РФ Швейцарія виділила Україні близько CHF3,7 млрд, більша частина з яких призначена для 65 тис. українців, яких прийняла країна.
Кассіс заявив, що уряд Швейцарії вирішив зберегти відданість Україні на наступні 12 років, і розраховує, що парламент країни перегляне своє рішення і вже до кінця цього року схвалить виділення CHF1,5 млрд протягом наступних чотирьох років на програму для України, яка включає в себе гуманітарне розмінування, а також відновлення, цифровізацію, децентралізацію та інші проєкти.
Він додав, що зараз готується програма витрачання цих коштів, яка надасть загальну картину того, що Швейцарія хоче зробити протягом наступних чотирьох років.
"Деякі речі ще мають бути схвалені парламентом. Обговорення тривають. Я впевнений, що до кінця року ми матимемо позитивні рішення, щоб зберегти нашу підтримку Україні", - підсумував він.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
Президент США Дональд Трамп заявив про підвищення тимчасової митної
ставки на імпорт з усіх країн з 10 до 15 відсотків, яку він запровадив у
відповідь на рішення Верховного суду про незаконність тарифів,
уведених ним за механізмом закону про міжнародні надзвичайні економічні
повноваження (IEEPA).
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк (Volker Türk) заявив,
що за чотири роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну різко
зросла вількість жертв серед цивільного населення, а систематичні атаки
агресора на критичну інфраструктуру країни можуть бути кваліфіковані як
міжнародні злочини
Президент Франції Еммануель Макрон закликав
Євросоюз якнайшвидше просунутися з 20-м пакетом санкцій проти Росії,
зокрема запровадити "повну заборону морських сервісів" для експорту
російської нафти та посилити боротьбу з так званим тіньовим флотом.
Новий раунд мирних переговорів між Україною та РФ за участі США планується вже цього тижня.
Голова комітету з питань торгівлі Європейського парламенту Бернд Ланге
запропонує заморозити процес ратифікації торговельної угоди між
Європейським Союзом і США допоки президент США Дональд трамп не пояснить
свою торгову політику.
Південна Корея розглядає можливість приєднатись
до програми НАТО PURL щодо фінансування закупівлі американської зброї
для України.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що активна фаза війни може завершитися у 2026 році.
Стартап OpenStar Technologies з Нової Зеландії вперше у світі
утримував плазму з температурою 1 000 000 °C за допомогою надпровідного
магніту вагою в 1,5 тонни.
За словами Стеценка, у грудні 2025 року Україна подала до Міжнародного
союзу електрозв'язку (ITU) заявку на реєстрацію UASAT-NANO, а вже 17
лютого 2026 року мережа з'явилася в офіційній публікації BR IFIC Space.
Інвестиційний бум навколо ШІ може призвести до появи нового класу
фінансових інструментів, пов'язаних із чипами та обчислювальними
потужностями
Google розробляє нову систему розблокування обличчям для Pixel і Chromebook під назвою “Проект Тоскана”. За даними звіту, вона має бути на рівні Face ID.
Перший серійний екземпляр Cybercab зійшов з конвеєра в Техасі. Про це
повідомив керівник Tesla Ілон Маск у соцмережі X. Новий двомісний
електромобіль позбавлений керма і педалей - замість водія у нього
автопілот.
Google оголосила про запуск нової музичної моделі Lyria 3,
інтегрованої в Gemini. Відтепер користувачі можуть створювати
30-секундні треки на основі текстового запиту або реміксувати вже
існуючі композиції.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.