Фінансові новини
- |
- 18.12.25
- |
- 07:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Україна заблокувала головування Росії в Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
13:31 17.10.2024 |

Україна заблокувала головування Росії в Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, не допустивши передачу головування від Румунії до Росії, що мало відбутися 16 жовтня, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
"Сьогодні, 16 жовтня, відбулося 44-те чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, в якому взяла участь українська делегації на чолі з першою заступницею міністра Оленою Крамаренко", - ідеться в повідомленні Міндовкілля в телеграмі в середу.
Повідомляється, що "завдяки злагодженій роботі та продуманій стратегії участі делегації України, було недопущено передачу головування в Комісії від Румунії до Росії, яке мало відбутися наприкінці засідання".
"Навіть ідея щодо головування росії у даній комісії - це абсурдно. Українська сторона вважає, що країна-агресор, яка розв'язала війну проти України як сторони Конвенції про захист Чорного моря від забруднення, з чиєї вини неможливо виконувати Конвенцію та Стратегічний план дій щодо Чорного моря, не може головувати у такій Міжнародній інституції як Чорноморська Комісія. Ми закликаємо членів Комісії підтримати нашу позицію і вжити усіх необхідних заходів для запобігання подібним випадкам збройної агресії у майбутньому", - сказала Крамаренко.
Повідомляється також, що на засіданні Комісією було розглянуто та ухвалено рішення, необхідні для забезпечення операційної діяльності Комісії та її Постійного секретаріату, зокрема, продовжено повноваження Виконавчого директора Постійного секретаріату Комісії та Офіцера з питань оцінки та моніторингу забруднення.
Комісія є керівним органом Конвенції про захист Чорного моря від забруднення, сторонами якої є Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина, Україна і росія, та міжнародною платформою регіональної співпраці в питаннях збереження та відтворення екосистем Чорного моря, забезпечення збалансованого використання морських природних ресурсів та ландшафтів.
Основними напрямами роботи Комісії є захист морського середовища Чорного моря від забруднення з наземних джерел, збереження біотичного та ландшафтного різноманіття Чорного моря, боротьба із забрудненням морського середовища нафтою та іншими шкідливими речовинами в надзвичайних ситуаціях.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
У РУБРИЦІ
| Франція вимагає "надійних" гарантій безпеки Україні перед початком будь-яких перемовин про території |
Бізнес
| У ChatGPT відтепер можна редагувати зображення в Photoshop. Функція безкоштовна й доступна в Україні |


Згідно з планом, російський скраплений природний газ (СПГ) буде
заборонено в ЄС на початку 2026 року після того, як закон набуде
чинності. Натомість імпорт трубопровідного газу буде поступово припинено
до 30 вересня 2027 року.
The New York Times дізнались деталі заходів стримування з боку партнерів
України, які готують у рамках триваючих переговорів довкола "мирного
плану" Трампа.
Він також анонсував, що Британія незабаром розпочне виробництво нових
безпілотників-перехоплювачів Octopus у Великій Британії, таким чином,
щомісяця тисячі нових безпілотників назад будуть передаватися Україні.ОП, політика, міжн. Тег Британія
Євросоюз оприлюднив план гарантій безпеки для України, що передбачає
шість ключових пунктів, та застеріг проти змін її кордонів силою,
наголосивши на праві українського народу самостійно ухвалювати рашення
щодо своєї території.
Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної
політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт щодо зміни назви
розмінної монети України на шаг.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Британський прем'єр заявив про це, виступаючи перед Палатою громад
парламенту, та попередив мільярдера, що він повинен виділити ці кошти
або його буде притягнуто до відповідальності.
Президент США Дональд Трамп 16 грудня заявив, що оголосив
"терористичним" режим венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро та
запровадить "блокаду" підсанкційних танкерів, що возять венесуельську
нафту.
Верховна Рада зобов'язала міністрів бути присутніми та звітувати про
свою роботу під час розгляду питання їхньої відставки у профільному
комітеті та на пленарному засіданні парламенту.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що ЄС має
визначитися з рішенням для фінансової підтримки України на грудневому
саміті.
Франція
вимагає, щоб Україна отримала надійні гарантії безпеки перед будь-яким
обговоренням територіальних питань під час мирних переговорів.
Депутати пояснили, що необхідність законодавчого закріплення хвилини
мовчання зумовлена потребою у визначенні єдиних підходів до її
організації
У вівторок Європарламент підтримав прохання прискорити законодавчі процеси щодо проєкту закону про надання позики Україні.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.
Компанія Adobe запустила свої програми Adobe Photoshop, Adobe Express та Adobe Acrobat для чат-боту ChatGPT.
Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість запустити повний цикл
оформлення європротоколу оформлення незначних дорожньо-транспортних
пригод в застосунку "Дія", повідомила премʼєр-міністр України Юлія
Свириденко.
Серед нововведень є шаблони для відео з готовими музичними доріжками
та текстовими накладками.
Водночас прискорюється передача багатства між поколіннями. У 2025
році 91 спадкоємець (64 чоловіки та 27 жінок) успадкував рекордні $297,8
млрд, що на 36% більше, ніж у 2024 році. Загальна кількість
мультипоколінних мільярдерів досягла 860 осіб із активами $4,7
трильйона.