Фінансові новини
- |
- 16.01.26
- |
- 15:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Держдеп США закликали використати виділені Україні мільярди доларів, які можуть «згоріти» 30 вересня
08:56 05.09.2024 |

Одразу декілька громадських організацій США звернулися до Держдепартаменту з проханням не втратити нагоду використати для допомоги Україні решту 6,2 мільярда доларів, які все ще доступні у межах президентських повноважень, але тільки до кінця бюджетного року, що спливає 30-го вересня.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє "Голос Америки".
"Якщо суму не використають, то це може стати тривожним сигналом щодо підтримки України з боку США", - прокоментувала представниця Союзу українок Америки Ірина Анпілогова.
Такі організації, як Nova Ukraine, Leleka Foundation та 107 відділення Союзу українок Америки сформулювали свої звернення.
"Ми вважаємо, важливо, щоб Держдепартамент США повідомив Конгрес про необхідність використання всієї суми до закінчення терміну дії", - наголосила Анпілогова.
На фоні низки жорстоких атак Росії по українських містах останніми днями, вона також додала, що ці напади є сумним нагадуванням про щоденну загрозу, з якою стикаються українські мирні жителі, коли Росія завдає ударів по цивільній інфраструктурі, включаючи дитячі лікарні та школи.
"Літо 2024 року стало найбільш смертоносним з початку війни, з незліченними жертвами серед цивільного населення. Кожен долар життєво важливий для захисту українського цивільного населення та критичної інфраструктури", - каже лідерка об'єднання українок з Каліфорнії.
Без цих коштів, наголошує вона, українські міста можуть збезлюднити, що призведе до кризи біженців, яка вплине як на Європу, так і на Сполучені Штати.
Якщо нинішні темпи "просідань" в асигнуваннях збережуться до 30 вересня, то приблизно 5,7 млрд доларів залишаться невикористаними, попереджає і організація Razom for Ukraine.
"Вкрай важливо, щоб президент Байден використав свої повноваження, щоб вилучити решту активів, виділених Україні, до дати закінчення терміну дії 30 вересня. Ми закликаємо Державний департамент негайно діяти, щоб запобігти вичерпанню терміну дії цих активів і повідомити Конгрес, щоб забезпечити їх використання для зміцнення оборони України", - мовиться у зверненні.
Razom for Ukraine закликає Держдепартамент опублікувати повідомлення про надання допомоги на повну суму - $6,2 млрд.
"Це надало б потужне повідомлення Україні, Росії та американським виборцям, що адміністрація [президента США] хоче перемоги України".
Лідер організації "Nova Ukraine" Ігор Марков у коментарі Голосу Америки зауважив: "Мільярди доларів схвалених Конгресом коштів для України, термін яких вийшов у попередні роки - це втрачена можливість забезпечити американську зброю та боєприпаси для підтримки героїчних захисників. Ми закликаємо адміністрацію запобігти такому закінченню терміну дії в 2024 році та повідомити Конгрес, що кошти, що залишилися, все ще потрібні".
Якщо Україна впаде, підтримка чотирьох членів НАТО, які межують з Україною, стане набагато дорожчою, наголошує Марков.
Вадим Гешель, співзасновник і президент організації Leleka Foundation каже: "Завдяки щоденному спілкуванню з медиками на передовій ми чітко бачимо масштаби втрат: найсміливіші, найсамовідданіші люди України гинуть і гинуть, захищаючи життя своїх побратимів, свободу своєї нації та мир у світі. Нам також ясно, що багато з цих життів можна було б врятувати за допомогою кращих і багатших запасів, обладнання та зброї".
Тому, каже Гешель, Leleka Foundation також закликає уряд США витратити 6,2 мільярда доларів, виділених на підтримку України у 2024 році.
"Витрачені розумно, ці кошти створять різницю між життям і смертю для незліченних українських родин. Крім того, ця допомога свідчить про те, що США продовжують твердо відстоювати свою відданість українській перемозі та миру у всьому світі".
В рамках президентських повноважень востаннє допомогу Україні виділяли до Дня незалежності - розмір пакета складав 125 мільйонів доларів.
Перед цим 29 липня США оголосили про виділення Україні пакета військової допомоги на суму 200 мільйонів доларів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
ВАКС обрав запобіжний захід нардепці
Юлії Тимошенко у вигляді застави в 33 млн гривень.
Фінляндія відправляє до України 31-й пакет оборонної допомоги, вартість
поставок, що зараз відправляються, становить приблизно EUR 98 млн,
повідомив міністр оборони країни Антті Хякканен.
До сьогоднішнього ранку декілька систем ППО були без ракет, однак
сьогодні Україна отримала серйозний пакет ракет, повідомив президент
України Володимир Зеленський.
Відтепер під час комендантської години людям дозволено виходити на
вулицю без спеціальних перепусток і користуватися транспортом, щоб
дістатися до пунктів "незламності" та пунктів обігріву.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що МЗС спільно із Міністерством енергетики скликає енергетичний "Рамштайн".
Франція наразі є основним постачальник розвідувальних можливостей для
України, тоді як ще рік тому ним були США, заявив президент Еммануель
Макрон під час звернення до французької армії у четвер.
У 2025 році Росія викрала понад два мільйони тонн українського зерна з
окупованих територій. Про це у четвер, 15 січня, заявив міністр
закордонних справ України Андрій Сибіга.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.