Фінансові новини
- |
- 29.12.25
- |
- 02:09
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Зеленського просять не вимагати від НАТО «неможливого» - Telegraph
10:01 29.05.2024 |

Цього року Україна не наблизиться до вступу в НАТО через побоювання, що альянс може бути втягнутий у війну з Росією, пише британська Telegraph з посиланням на джерела.
За інформацією видання, партнери України попросили президента Володимира Зеленського не вимагати від НАТО "неможливого", а саме - швидкого просування до членства.
Цьогорічний саміт Північноатлантичного альянсу відбудеться у Вашингтоні 9-11 липня й буде присвячений знаковій даті - 75-річчю організації.
Джерела Telegraph стверджують, що під час підготовки до заходу США і Німеччина висловилися проти обіцянки Україні встановити чіткі терміни її можливого вступу до альянсу.
"Вони дуже скептично ставляться до подальшого просування України на шляху до повноправного членства в НАТО цього року", - повідомило Telegraph джерело, знайоме з думкою адміністрації Байдена.
"США, можливо, не так стурбовані, як Німеччина, але є побоювання щодо загрози з боку Росії для решти членів альянсу", - додали співрозмовники видання.
Минулого року Зеленський назвав "безпрецедентною й абсурдною" ситуацію, коли лідери НАТО відмовилися дати Києву запрошення до повноправного членства на саміті у Вільнюсі.
Цього року його попросили не чинити тиск на окремих членів альянсу, щоб вони не виступали на підтримку чіткої дати приєднання України до блоку.
На тлі тогорічного саміту деякі країни альянсу, зокрема Велика Британія, намагалися чинити тиск на це рішення, що призвело до розколу в блоці, кажуть джерела.
Це, за їхніми словами, може зіграти свою роль у питанні актуальності альянсу напередодні президентських виборів у США та можливої перемоги Дональда Трампа.
Водночас, як пише видання, на липневому саміті НАТО у Вашингтоні Україні запропонують те, що назвуть "мостом" чи "шляхом" до вступу на знак підтримки процесу. Однак називати чітких термінів вступу до альянсу не збираються.
Пакет підтримки, що обговорюється зараз, підкреслить "здатність України обирати власне майбутнє" і продемонструє, що "шлях до членства стає коротшим", заявили двоє дипломатів.
Пакет буде зосереджений на зміцненні збройних сил України, щоб забезпечити готовність України негайно приєднатися до НАТО, коли лідери альянсу погодяться, що такий час настав.
Для цього НАТО перебере на себе керівну роль у Рамштайні - засіданнях групи з понад 50 союзників, які координують воєнну допомогу Україні.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також намагався підштовхнути 32 членів альянсу створити фонд у 100 мільярдів доларів, щоб привести українську армію до "стандартів НАТО" шляхом постачання зброї та навчання.
Однак деякі країни-члени висловлюють скептицизм щодо загальної суми, тому зараз обговорюють заміну фонду обіцянкою кожного союзника виділяти Києву відсоток видатків на оборону.
НАТО вперше заявило, що Україна може стати його членом у 2008 році, але так і не визначило термін чи процес приєднання.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| Китай нарощує ядерний потенціал, планує мати понад 1 тис. боєголовок до 2030 р. - доповідь Пентагону |


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Для отримання виплати потрібно подати заявку до Мінрозвитку. Із нею
потрібно надати довідку від Обʼєднаного центру з координації пошуку та
звільнення військовополонених
Попри оптимізм посланців президента США Дональда Трампа щодо можливих
бізнес-перспектив у Росії після завершення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про досягнення
домовленості про зустріч із президентом США Дональдом Трампом
"найближчим часом".
Президент України Володимир Зеленський обговорив у четвер із спеціальним
представником президента США Дональда Трампа Стівом Віткоффом та зятем
президента Джаредом Кушнером "деякі суттєві деталі роботи".
Китайський арсенал ядерних боєголовок у 2024 році перебував на рівні
"трохи більше ніж 600 одиниць", що відображає сповільнення темпів
їхнього виробництва порівняно з попередніми роками, ідеться в щорічній
доповіді Пентагону Конгресу США.
Новопризначений посланець президента США Дональда Трампа в Гренландії
Джефф Лендрі запевняє, що США не планують «завоювання» острова.
Кабінет Міністрів відсторонив Романа Ісаєнка від виконання обовʼязків
голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за
наркотиками.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.