Фінансові новини
- |
- 27.06.26
- |
- 13:45
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Керівництво Офісу президента України провело брифінг для китайської делегації на чолі з Лі Хуеєм
23:58 07.03.2024 |
Глав Офісу президента України Андрій Єрмак провів брифінг щодо поточної ситуації з безпекою в країні для китайської урядової делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм, повідомила прес-служба Офісу президента.
Лі Хуей відвідує нашу країну вже вдруге від початку повномасштабного вторгнення РФ. Поїздка здійснюється на виконання попередніх двосторонніх домовленостей, які були досягнуті під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна 26 квітня 2023 року, - повідомляє прес-служба.
З української сторони у брифінгу взяли участь заступники голови Офісу президента Роман Машовець, Андрій Сибіга, Ігор Жовква, заступник міністра енергетики Світлана Грінчук, представники Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Посол України у КНР Павло Рябікін, уповноважений Верховною Радою людину Дмитро Лубинець, радники керівника Офісу Президента Дар'я Зарівна та Владислав Власюк.
"Ми цінуємо партнерство з Китаєм і сподіваємось, що сьогоднішні переговори стануть ще одним кроком до поглиблення та зміцнення наших відносин. Дуже важливо, щоб ви почули про ситуацію на фронті, про те, що відбувається і де ми знаходимося, з перших вуст", - сказав Андрій Єрмак, вітаючи гостей у Києві.
Китайський делегації були продемонстровані зразки уламків збитої ракети виробництва КНДР та інші елементи засобів поразки, які були передані Росії та застосовуються для атак по території України.
Владислав Власюк розповів, що Росія використовує складові з третіх країн для виробництва озброєння, зокрема ударних БпЛА "Шахед", розвідувальних дронів, ракет, оптичних приладів, навігаційних систем та деталей до літаків.
Зі свого боку Роман Машовець наголосив, що ці складові стають частинами засобів ураження, які застосовуються проти цивільного населення України.
Світлана Грінчук докладно поінформувала делегацію КНР про ситуацію з ядерною та радіаційною безпекою в умовах війни, зокрема про ситуацію на захопленій окупантами ЗАЕС.
У ході зустрічі висвітлено випадки грубого порушення Росією Женевської конвенції про поводження з полоненими. Китайську сторону також поінформували про зусилля України у напрямку повернення незаконно затриманих Російською Федерацією українських громадян та вивезених дітей.
"Україна постійно шукає нові підходи до повернення громадян, незаконно затриманих Росією. І шукає нових партнерів, які можуть прискорити процес повернення українських військовополонених, цивільних заручників та дітей", - сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.
Також відбулися зустрічі керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, першого віце-прем'єр-міністра України - міністерки економіки України Юлії Свириденко та міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби зі спеціальним представником уряду Китаю Лі Хуеєм. У ході зустрічей сторони обговорили перспективи встановлення справедливого миру для України, відновлення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави на засадах Української формули світу.
У ході зустрічі було порушено питання щодо можливості сприяння китайській стороні у припиненні насильницької депортації українських дітей, обміні полоненими, демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС, забезпеченні ядерної безпеки та інших міжнародних ініціатив нашої держави, - повідомляє прес-служба.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


З ініціативи МЗС уряд розширив можливості для набуття українського
громадянства у спрощеному порядку та додав до переліку держав Республіку
Молдова.
На Конференції з відновлення України URC2026 у
Гданську підписані €160 угод на суму понад 10 мільярдів та нові
партнерства у сферах оборонної промисловості та енергетики.
Міністерство фінансів України і Світовий банк уклали угоду на 3,39
мільярда доларів, повідомляє прем'єр-міністерка Юлія Свириденко 25
червня.
Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на Конференції з питань
відновлення України (URC 2026) в Гданську (Польща) оголосила про новий
пакет підтримки України - понад EUR470 - млн для зміцнення інвестицій
приватного сектору та критичної інфраструктури, включаючи житло та
дороги
Європейська комісія планує зберегти вимоги щодо реформ у наступному періоді фінансування України.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Міністерство оборони Південної Кореї офіційно оголосило про початок
масштабної дронової реформи своїх збройних сил. До 2029 року країна
планує поставити на озброєння 110 тисяч безпілотників та підготувати пів
мільйона кваліфікованих операторів.
Вірменія має намір до 2030 року повністю відкрити кордони та відновити транспортне сполучення з Туреччиною та Азербайджаном.
Україна отримала десять навчально-тренувальних літаків ALTO NG для підготовки військових пілотів. Про це повідомило Міністерство оборони України.
Європейський Союз оголосив про запуск Європейського флагманського фонду
(European Flagship Fund) - найбільшого інвестиційного фонду акціонерного
капіталу, створеного спеціально для відбудови України.
Керівник "Укрпошти" заявив, що готує позови до суду, аби спростувати звинувачення, і обіцяє залучити для цього міжнародні адвокатські компанії.
Microsoft нарешті вирішила звернути увагу на одну з найбільш
дратівливих особливостей своєї операційної системи. Компанія випустила
попередню збірку Windows 11 Insider Preview Build 26300.8687 для
експериментального каналу, яка обіцяє покласти край нескінченним циклам
оновлень.
Google офіційно випустила Android 17 для смартфонів та планшетів Pixel після чотирьох бета-версій. Оновлення вже почало поширюватися на сумісні пристрої.
Найбільший український мобільний оператор "Київстар" оголосив про запуск
роботи месенджерів Viber, WhatsApp та застосунку навігації Google Maps
через технологію Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий
зв'язок зі смартфоном) у режимі Light Data, повідомив президент та СЕО
компанії Олександр Комаров
Попри те, що 68% українських IT-компаній залишаються прибутковими,
понад 31% юридичних осіб у сфері інформаційних технологій завершили 2025
рік зі збитками.
Два оновлення для браузера Google Chrome, які вийдуть цього
літа, усунуть обхідні шляхи для запуску старих блокувальників реклами,
на кшталт uBlock Origin
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.