Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 07:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Країни Заходу намагаються узгодити деталі підготовки пілотів ЗСУ на F-16, - Politico
09:07 26.07.2023 |

США та країни Європи, учасники "винищувальної коаліції" для України, ще не доопрацювали плани навчання пілотів ЗСУ по експлуатації обіцяних F-16, незважаючи на заяви про терміни постачання цих літаків.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
Три американські чиновники, знайомі з дискусіями, зазначають, що країни-партнери поки що не узгодили деталі підготовки українських льотчиків до польотів на F-16. Так, Данія та Нідерланди очолюють коаліцію з 11 країн, які підтримують навчання, проте досі жодна країна публічно не приєдналася до програми.
Як заявляв радник з національної безпеки США Джон Кірбі, адміністрація діятиме "якнайшвидше", щоб доставити в Україну винищувачі F-16. Високопосадовець Білого дому також зазначив, що літак буде в небі над Україною "до кінця року".
Дискусії з боку Заходу розпочинаються на тлі заяв України про необхідність мати додаткові військові можливості, щоб прорвати російську оборону на полі бою. Українська сторона цього тижня посилила тиск на союзників щодо відправлення F-16, оскільки РФ вийшла із Чорноморської зернової ініціативи.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у вівторок, що літаки можуть допомогти захистити "зерновий коридор", який має життєво важливе значення для глобальної продовольчої безпеки.
У публікації йдеться про те, що одна з пропозицій, що обговорюються щодо навчання, передбачає відправку українських пілотів до Штатів для проходження тренувань у підрозділі ВПС Національної гвардії "162-е повітряне крило", що базується в Тусоні (штат Арізона), і де вже навчаються іноземні партнери польотам на F-16.
При цьому двоє офіційних осіб США та один європейський чиновник за умов анонімності заявляють про те, що така ідея не знайшла підтримки.
Інший план передбачає відправку американських військових льотчиків до Європи для навчання українців десь за межами цієї країни. Однак, за словами двох офіційних осіб США, жодних остаточних рішень ухвалено не було.
"Співпраця продовжується. Ми працюємо з нашими партнерами та союзниками, щоб визначити найбільш практичний спосіб реалізації цього плану", - сказав один з американських чиновників.
Тим часом "винищувальна коаліція" зробила певні кроки для початку підготовки. Так, аерокосмічний підрядник Draken International почав набирати відставних військових пілотів для навчання українських пілотів, сказав один з американських чиновників. Ці зусилля проходитимуть на об'єкті, який будується в Румунії, що може стати регіональним навчальним центром F-16.
За словами європейських офіційних осіб, ще один навчальний центр буде створено у Данії.
За словами представника Пентагону Сабріни Сінгх, європейські партнери сподіваються, що навчання може розпочатися цього літа, швидше за все, у Європі. Тим часом Велика Британія планує розпочати базову льотну та мовну підготовку українських пілотів протягом кількох тижнів, додала вона.
"Щодо доставки літаків або будь-яких додаткових термінів, у мене просто немає нічого для вас сьогодні", - зазначила Сінгх.
Незважаючи на різні амбітні терміни, навчання на F-16 не може розпочатися доти, доки Держдеп США офіційно не схвалить передачу відповідних навчальних матеріалів, таких як інструкції з експлуатації та авіасимулятори, зазначається у публікації. Підписання, яке необхідне відповідно до експортних обмежень, досі не відбулося.
Також зазначається, що за словами офіційних осіб США, літаки в Україну прибудуть не раніше за весну 2024 року.
"Ймовірно, до кінця року ми запустимо кілька пілотів для навчання, але справжній F-16 з українськими кольорами навряд чи з'явиться раніше весни", - сказав журналістам ще один представник Штатів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Керівник Офісу президента України Кирило Буданов у інтерв'ю для Al
Mondon заявив, що переговори щодо завершення війни з Росією надзвичайно
складні, і наразі немає інформації про те, що міжнародні партнери
встановлювали конкретні терміни щодо її завершення.
Міністерство фінансів США в середу оголосило, що дозволятиме
перепродаж венесуельської нафти на Кубу за умови, що поставки будуть
спрямовані кубинському приватному сектору, а не комуністичному уряду.
Генеральна Асамблея ООН з нагоди четвертої річниці російського
повномасштабного вторгнення ухвалила резолюцію "Підтримка міцного миру в
Україні" 107 голосами країн, серед них не було США.
Канада оголосила про передачу Україні 449 броньованих автомобілів
Roshel Senator та LAV 6. Про це йдеться у заяві уряду Канади до
четвертих роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Головна речниця Європейської комісії Паула Піньйо у понеділок, 23
лютого, різко розкритикувала спробу Угорщини заблокувати надання Україні
кредиту розміром 90 млрд євро.
Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США