Фінансові новини
- |
- 30.03.26
- |
- 07:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
США можуть запропонувати Україні ізраїльську модель безпеки на саміті НАТО, - NYT
12:25 14.06.2023 |
США можуть запропонувати Україні гарантії безпеки за аналогією з Ізраїлем, які не передбачають приєднання до НАТО.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на New York Times.
Саміт НАТО у Литві
У Вільнюсі НАТО представить президенту України Володимиру Зеленському низку зобов'язань держав-членів щодо продовження постачання країні зброї, боєприпасів і грошей у середньостроковій перспективі - незалежно від долі поточного контрнаступу чи календаря виборів.
Також очікується, що НАТО підніме свої відносини з Україною від Комісії Україна-НАТО, заснованої в 1997 році, до Ради Україна-НАТО, вищого рівня взаємодії та інтеграції.
Питання про те, як визначити майбутнє України в Альянсі, витіснило друге питання - як придумати довгострокові гарантії безпеки для України. Помічники президента США Джо Байдена кажуть членам Конгресу, що вони хочуть перейти до чогось схожого на те, що вони називають "ізраїльською моделлю", яка передбачає 10-річне зобов'язання щодо безпеки зі США.
Гарантії безпеки передбачають надання пакетів військової та фінансової допомоги, можливість спільного виробництва.
Ідея таких гарантій безпеки полягає у тому, щоб переконати пана Путіна, що потік зброї та проведення підготовки для України не припиниться.
Але це не ті "гарантії" безпеки, яких прагне Зеленський. Ті, хто наполягає на посиленні зобов'язань перед Україною, стверджують, що лише членство в НАТО та захист за допомогою колективної оборони можуть гарантувати безпеку країни.
Позиція США
Протягом останніх 16 місяців Байден використовував будь-яку можливість, щоб відзначити єдність НАТО щодо України. При цьому він намагався зберегти статус-кво, що тримався понад десять років: туманну обіцянку, що Україна зрештою приєднається Альянсу, але без встановленого графіка.
Тепер серед союзників спалахнула дискусія, яка чинить тиск на Байдена, щоб той підтримав значно швидший і більш певний шлях до членства України. Для нього всі варіанти несуть значні ризики, оскільки його бажання не допустити будь-яких розколів у НАТО суперечить його постійним інструкціям його штабу "уникати Третьої світової війни".
Багато союзників, особливо з країн, що межують з Росією, хочуть надати Україні тверді політичні зобов'язання щодо членства напередодні саміту НАТО наступного місяця у Вільнюсі. Деякі хочуть встановити розклад і конкретні цілі для справжнього членства, але тільки після того, як припиниться війна.
Тільки Німеччина повністю стала на бік Байдена, хоча деякі з інших 29 союзників мають власні тихі сумніви щодо готовності України повноцінно приєднатися до Альянсу - і щодо ризиків того, що країни НАТО можуть бути безпосередньо бути втягнуті в конфлікт з Росією в майбутньому.
При цьому немає єдиної думки щодо того, як зміцнити зобов'язання перед Україною.
Ймовірно, питання про шлях України до членства стало центральним під час зустрічі Байдена з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом 13 червня. Зазначається, що Столтенберг пропонував Байдену компромісну пропозицію, згідно з якою НАТО погоджується, що Україні, що випробувала у боях обладнання та підготовку НАТО, не потрібно буде проходити стандартний процес для кандидатів на членство, перш ніж вона зможе приєднатися.
Інші посадовці сказали, що це викличе питання про те, що замінить цей процес, включаючи отримання гарантій того, що Україна, яка має проблеми з корупцією та перебуває у стані війни, не стане авторитарною.
Проте НАТО - це перш за все військовий альянс, і до нього входять численні країни з неоднозначною демократичною репутацією, включаючи Туреччину та Угорщину.
Вступ України до НАТО
Нещодавно Столтенберг зазначив, що країни Альянсу не готові погодити дату вступу України у розпал війни.
При цьому він заявляв, що на саміті НАТО у Вільнюсі союзники висловлять тверду підтримку Україні не лише на словах, а й на ділі, що полягає у значній військовій підтримці.
Водночас Зеленський зазначав, що Україні потрібні чіткі гарантії безпеки від Заходу, які зафіксують на папері.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Реального руху у переговорах зараз немає, Росія не хоче руху до миру,
заявив ввечері вівторка, 24 березня, президент України Володимир
Зеленський за результатами доповіді переговорної команди, яка
повернулася зі США.
Німеччина запроваджує тимчасовий Загальний дозвіл AGG на експорт
озброєнь до України та країн Перської затоки що дозволяє прискорити
постачання озброєнь для повітряної та морської оборони та забезпечити
оперативну підтримку цих держав без проходження звичайних бюрократичних
процедур.
Європейська рада констатує прогрес технічної роботи з відкриття
переговорних кластерів щодо членства України в Європейському союзі і
вважає необхідним негайно відкрити їх офіційно.
Лідери ЄС на саміті 19 березня не схвалили остаточно багатомільярдний
кредит для України, заблокований прем'єр-міністром Угорщини Віктором
Орбаном. Угорський прем'єр не змінив своєї позиції,
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.