Фінансові новини
- |
- 02.06.26
- |
- 23:36
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Зеленський: Президент Бразилії Лула хоче бути особливим
08:32 05.06.2023 |

Бразильському президенту Луїсу Інасіу Лулі да Сілва "хочеться бути особливим, а розумні люди мають дати йому цю можливість", заявив президент України Володимир Зеленський у відповідь на запитання про його оцінку позиції Бразилії щодо створення міжнародного трибуналу для Росії.
"Треба відповісти на дуже прості питання. Перше: чи на думку президента Бразилії вбивці повинні бути засуджені та сидіти в тюрмі? І тоді він відповість дуже просто, мені здається, що вбивці повинні сидіти. А якщо вбиті в Україні тисячі? Якщо це масове вбивство, така людина, яка говорить, щоб люди це робили, повинна сидіти в тюрмі?" - сказав Зеленський на пресконференції
для представників ЗМІ країн Латинської Америки, відео якої поширив Офіс президента України у суботу, 3 червня.
Він продовжив, що якщо Лула не підтримує пропозицію України щодо міжнародного трибуналу, то він може запропонувати інші шляхи засудження воєнних злочинів. "Якщо президент Лула хоче бути особливим, він може сказати: "Трибунал, який пропонує Україна, не підходить. Але я знаю, як посадити вбивць швидше без трибуналу", - зазначив Зеленський.
За його словами, Україна з задоволенням послухає пораду, "як ще пришвидшити посадити вбивць з Кремля за ґрати". "Будь-якому новаторству в правоохоронному сенсі, ми тільки за", - наголосив президент України.
Зеленський зацікавлений в зустрічі з Лулою
Водночас Зеленський заявив, що зацікавлений у зустрічі з Лулою. "Щось там на G7 не склалося, не хотів би про деталі цього, але це точно не склалося не з нашої сторони", - стверджує Зеленський.
Зокрема, він хоче, щоби Бразилія долучилася до саміту "формули миру". За словами Зеленського, він багато разів передавав цей сигнал, але Лула не знайшов час. Президент зазначив, що в Бразилії можуть бути свої погляди на той чи інший напрямок "формули миру", але про це варто говорити. "Щоб говорити, треба бажання. Я багато разів пропонував зустріч із президентом. Я думаю, що він знайде можливість", - сказав Зеленський, нагадавши, що зокрема запрошував Лулу в Україну.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Українська сторона отримала нову пускову установку IRIS-T, повідомив у неділю, 31 травня, президент Володимир Зеленський.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив,
що США хочуть, щоб Україна могла захищатися від російської агресії
і знайдуть спосіб допомогти їй у цьому.
Уряд Швеції ухвалив рішення надати Світовому банку другу гарантію, що
дозволить виділити Україні кредит у розмірі приблизно 2,5 млрд шведських
крон (236 млн євро).
Президент Румунії Нікушор Дан після засідання Ради національної безпеки
оголосив про рішення закрити генконсульство РФ у Констанці і вислати
консула, передає Digi24.
Угорщина не поставлятиме Україні зброю чи бойову техніку, заявив
угорський прем'єр-міністр Петер Мадяр 28 травня на зустрічі з
генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
В
2024-25 роках проблеми з протиповітряною обороною стали наростати в
Україні. Росія збільшила кількість ударних дронів і модифікувала їх так,
щоб збиття БПЛА стало ускладненим.
Китай обмежив закордонні поїздки для провідних спеціалістів зі штучного
інтелекту у приватних компаніях і нині для виїзду вони мають отримати
відповідний дозвіл від влади
Мільярдер та інвестор Марк К'юбан заявив, що продав більшу частину
своїх біткоїнів. За його словами, він розчарувався у здатності
криптовалюти виступати захисним активом під час геополітичних потрясінь і
послаблення долара.
У Китаї почали масово навчати гуманоїдних роботів для роботи на
фабриках, у магазинах та у сфері послуг.
IBM та Міністерство торгівлі США оголосили про запуск першої в країні спеціалізованої квантової фабрики з виробництва чипів.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.